Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За една бъдеща лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За една бъдеща лебедка

    Разполагам с редуктор 42/1 ,стартер от уаз,муфа за зацепване във отделна кутия(куплирана с редуктора) и много мерак.Въпроса ми е дали предавателното число е достатъчно(какви са оборотите на един стартер)или да мисля още предавки.Също така ако някои има представа какви са оборотите и диаметъра на барабана на лебедка подходяща за самураиче.Не ми казваите да си купя-с пожарнистката заплата и малко дете няма как Благодаря предварително
    Последно редактирано от kalin09; 02-11-08, 18:14.
    Калин Владов,09РСПБЗН

  • #2
    До: За една бъдеща лебедка

    Червячните не стигат. Обичайните за дребни лебедки са 1:200 - 1:400, затова са и планетарни. А това вече са други пари.

    Коментар


    • #3
      До: За една бъдеща лебедка

      Не е червячен,ще го щракна.Значи не е достатъчно
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        До: За една бъдеща лебедка

        За електрическа - не. Освен за гигантска стационарна. С много голям електромотор. За механична става, например кабестанна, но Самураят не е колата която ще понесе такова чудо.

        Коментар


        • #5
          До: За една бъдеща лебедка

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          За електрическа - не. Освен за гигантска стационарна. С много голям електромотор. За механична става, например кабестанна, но Самураят не е колата която ще понесе такова чудо.
          Мерси Стефане,а да знаеш случаино оборотите в мин на уазковия стартер
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #6
            До: За една бъдеща лебедка

            Не. Трябва да се премерят, още не съм разтурил прибора на Румбата. Но аз кък нямам такъв стартер. По звука при палене - десетки обороти. Натоварването от лебедката ще е сравнимо, предполагам ...
            Това е постояннотоков колекторен електромотор. Оборотите му зависят много силно от напрежението и натоварването. Като го издуеш на 200 волта сигурно ще е свръхзвуков

            Коментар


            • #7
              До: За една бъдеща лебедка

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Не. Трябва да се премерят, още не съм разтурил прибора на Румбата. Но аз кък нямам такъв стартер. По звука при палене - десетки обороти. Натоварването от лебедката ще е сравнимо, предполагам ...
              Това е постояннотоков колекторен електромотор. Оборотите му зависят много силно от напрежението и натоварването. Като го издуеш на 200 волта сигурно ще е свръхзвуков
              Мерси отново.А нещо за оборотите на барабана на въжето?Или колко въже намотава за 1 мин
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                До: За една бъдеща лебедка

                Колега,аз имам някакъв опит с самоделните лебедки.За лебедка задвижвана от стартер,този редуктор е много бърз-няма да има мощност.За карданна,редуктор,червячен около 15-1,до 20-1 е удачен.Диаметъра на макарата трябва да бъде не по-малко от ф-60,щото ако е по-малко много мачка въжето и се къса много бързо.За лебедка задвижвана от стартер ти трябва поне 1-200според мен/не съм сигурен,не съм правил такава./Успех.

                Коментар


                • #9
                  До: За една бъдеща лебедка

                  +1. Всичко е вярно.
                  Минималния диаметър на ролките и барабаните е 10 - 15 Ф на въжето.
                  В архива някъде има сравнителна таблица на скоростите на разни популярни лебедки. Всичките са с планетарни редуктори.
                  За карданна трябва КОМ. Още един дефицит в джипостроенето. Знам от къде могат да се вземат само УАЗови. Да е жив и здрав Моралес.

                  Коментар


                  • #10
                    До: За една бъдеща лебедка

                    Мерси на всички,ще търся друг редуктор
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #11
                      До: За една бъдеща лебедка

                      Грубо казано имаш два варианта.
                      Червячните редуктори са много яки, необратими, заради което не им трябва спирачка, но могат 1:40. Стават за кабестанни либидки. В джипа обаче могат да са само механични, заради което трябва да имаш някъде в трансмисията КОМ.
                      Електромотор със смислено тегло и габарити иска редуктор 1:200 - 1:400. За да остане пък той поносим по същото, трябва да е планетарен. Не разчитай на строшени скоростни кутии, те са примерно 1:5.

                      Коментар


                      • #12
                        До: За една бъдеща лебедка

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Това е постояннотоков колекторен електромотор. Оборотите му зависят много силно от напрежението и натоварването. Като го издуеш на 200 волта сигурно ще е свръхзвуков
                        И ще му се стопи изолацията и е до там
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: За една бъдеща лебедка

                          Моля за заключване до намирането на подходящия редуктор(маи няма да е скоро,д..ба скапания живот д..ба)
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #14
                            До: За една бъдеща лебедка

                            Защо се отказваш така лесно. От два дни обикалям по вторични суровини и има толкова много редуктори с които можеш да си сглобиш лебедка. Порови се в боклука и не се отказвай. Аз съм си приготвил два планетарни редуктора от стартер и някой ден ще си сглобя една лебедка.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X