Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

    Цитат от линка по горе:
    Г-н Михайлов, колко са ловците в България?
    - В момента в България има около 130 000 ловци. Те са почти два пъти повече от войската и полицията взети заедно, но постепенно ще намаляват. През миналата година от редиците на съюза отпаднаха няколко хиляди души.
    - Кои отпадат?
    - Пушките си връщат предимно възрастни хора. С всяка изминала година ловът ще става все по-скъп спорт. Такава е тенденцията в ЕС и целия свят. Но в ловните дружинки няма да останат само богати хора. Лова е страст и са хиляди тия, които дават мило и драго, за да ловуват.



    Това,че ловците са повече от полицията и армията може да ни радва и да ни кара да се притесняваме.
    130 000 чудесно има много ентусиасти и е добре за спорта (и за хазната)
    Повече от армията и полицията...лошо.
    В цитата се казва,че ловът ще става все по-скъп спорт,а от друга страна,че в дружинките няма да останат само богати хора...тука малко си противоречи г-н Михайлов.
    Как дядо ми ще остане в дружинката като той получава само пенсия,а ловът ше става по скъп...изпадам в недоумение.

    По въпроса (с мАгдАносА) с курсовете явно ще има места в които ще се провеждат и в които няма да има.В Дряново например (намира се до Габрово) уш щяло да има и съм готов да се запиша,но незнам докъде ще ми стигнат финансите.Едно е сигурно курсовете ще стават по-скъпи.
    ROCK ON

    Коментар


    • #32
      До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

      Такаааа ,да си продължа мисълтта.Вчера на откриването на лова говрих с прецедателя на дружинката и той каза,че тази година твърдо няма да има курсове.Ако някой е имал съмнения да знае,защото и аз имах такива.Другата година,демек 2010,ще има и ще почнат от април.Надявам се да събера парички до тогава,а дано и вие съберете.
      Наслука.
      ROCK ON

      Коментар


      • #33
        До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

        Дано не ме псуват колегите,но подразбрах,че февруари - март ще има курс в гр.Девня. Щом там ще има,значи ще има навсякъде. Кофти момент е,че станахме повече от дивеча, без да ми се обиждат кандидат-ловците...
        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

        Коментар


        • #34
          До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

          Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
          Дано не ме псуват колегите,но подразбрах,че февруари - март ще има курс в гр.Девня. Щом там ще има,значи ще има навсякъде. Кофти момент е,че станахме повече от дивеча, без да ми се обиждат кандидат-ловците...
          Ще има само там, където има свободна ловна площ - няма да са много курсовете, вервай ми.

          Коментар


          • #35
            До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

            Закона за КОС би трябвало кардинално да се промени сега много динамични и бенч стрелци стават ловци само защото няма друг законен начин да се сдобият с нужния им брой оръжия за да си практикуват спорта. Ако този въпрос се регламентира по друг начин бройката на ловците ще намалее значително.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Закона за КОС би трябвало кардинално да се промени сега много динамични и бенч стрелци стават ловци само защото няма друг законен начин да се сдобият с нужния им брой оръжия за да си практикуват спорта. Ако този въпрос се регламентира по друг начин бройката на ловците ще намалее значително.
              С това съм тотално съгласен!Тези са над 20% от редовните ловци и реално пречат на истинските мераклии да придобият право на лов.

              Коментар


              • #37
                До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

                Имам доста такива познати от стрелковия спорт навремето. За да притежават няколко карабини в калибър 22r и да си стрелят бенч или динамична с помпа или полуавтомат хората стават ловци без за десет години да са излезли на нито един излет просто законовите положения за притежаване на нужния им брой оръжия са такива. Другия факт е че в повечето дружинки поне 20-30% от членовете които се водят са възръстни хора които вече нямат физически възможности да ходят на лов но си плащат всичко за да си запазят оръжието в къщи по сантиментални и други причини и за тази патова ситуация трябва да се намери решение оръжието да си им остане на съхранение в домовете по някъкъв друг законен начин и да не тежат като "мъртви души" на дружинките. В мойта дружинка активните в лова и ловностопанските мероприятия сме 10-15 човека а на книга сме поне три пъти повече. На времето така имаше една група старци разбойници които при разпределението на позицийте винаги си седяха на пусия защото не можели да ходят дълго а ние младите с години бяхме гоначи нямали пари да гледат и обучават кучета не даваха пари за бензина на джиповете и накрая за капак на един излет за едрия се оказа че двама нямат (не са си купили) патрони 13/0 и бренекета и ми искаха на заем по два патрона идват един вид ако нещо удариме да участват в делбата. Това тогава ми дойде малко в повече и след един як скандал спряхме да ги качваме с нас в балкана.
                Последно редактирано от sek.1; 26-11-09, 05:43.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

                  Наистина си прав и при нас има много ловци на хартия,а реално са доста по-малко.Прав си и за това,че трябва да се помисли какво да се прави с тези които карат курсове само за притежанието на оръжие.И ние имаме такива старци слава богу не са много и не идват често на лов,сигурно и те нямат патрони ама не казват.Дано пак толкова като хвалят Бойко Борисов и кабинета му да го осетим най-накрая,зашото за сега нищо ново под слънцето.
                  Наслука.
                  ROCK ON

                  Коментар


                  • #39
                    До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

                    Колеги, ето новопоявила се тема във форума:
                    Курс за млади ловци
                    LZ1DWW

                    Коментар


                    • #40
                      До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

                      ловни курсове ще се провеждат и в Дупница и Кюстендил надявамсе желаештите да са събрали парички Успех на всички кандидат ловци
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • #41
                        До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

                        а бе кви пари са курсовете...

                        Коментар


                        • #42
                          До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

                          Първоначално публикуван от brenneke Преглед на мнение
                          а бе кви пари са курсовете...
                          Всяко дружество си определя само тарифите.Например в Плевен ще бъдат около 400 лева.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

                            Горе доло навсякаде са толкова кадето е пониска тарифата там неса вклучени таксите за изпитите.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

                              А курс за подборен някъде около Плевен или В. Търново?

                              Коментар


                              • #45
                                До: Някой знае ли дали ще се провеждат ловни курсове?

                                В Велико Търново ще има, записъл сам се даже, незнам дали записването не е свършило.Сега чакам да ми се обадят дакажат кога почва курса,но малко се притеснявам,защото не са се обадили а мина доста време.
                                ROCK ON

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X