Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелов генератор 40 КВт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дизелов генератор 40 КВт?

    Момци, налага ми се да придобия един дизелов генератор - около 40 Квт... Трябва да поддържа електроника, сървърно,авариййно осветление, електромеханични врати и т.н...

    По всички оферти виждам някакви бесни цени от по 30 бона..

    Обаче намерих случайно една машина от тоталитарните, на колела, с двигател Перкинс и видимо почти неползвана.. Била е към вилата на партийини величия да си светят при оргиите..

    Проблема е че са и отмъкнали електрическото табло, но цената е 6 бона! /преди пазарлъка!/

    Може ли такава машина да се оборудва с автоматично включване и да извади ток, годен за поддръжка на електроника?

  • #2
    До: Дизелов генератор 40 КВт?

    Що не се разтърсиш из предприятията, които пращаха работници по Африка? И главно "Техноекспортстрой". Може да намериш нещо за "без пари". С подръчни материали, трудно ще направиш автоматиката. Иначе, машината е много яка и може да храни завод.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      До: Дизелов генератор 40 КВт?

      С въздух ли пали?

      Коментар


      • #4
        До: Дизелов генератор 40 КВт?

        На моя "Краз" генератора е 37,5kw.Трифазен.Разход около 10л. дизел на час.Относно автоматиката вкл./изкл. не съм наясно,но предполагам не е проблем.Проблемът според мен е стабилизатора,който ще е след него(заради електрониката).

        Коментар


        • #5
          До: Дизелов генератор 40 КВт?

          Повечето от генераторите от онова време са с ръчен запуск.Много рядко се срещат с автоматичен.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #6
            До: Дизелов генератор 40 КВт?

            В последните няколко години, с малки изключения, задвижвам електромеханичните врати с 24 V, чиито управления си имат директен изход за акумулатор (два сухи по 12V, 3Ah), разрешаващ отваряне/затваряне над 20 пъти с едно зареждане...
            Идеята ми е, да подсигуриш по-важните системи с независимо захранване, тип UPS. При това положение, дори и да няма автоматичен пуск на генератора, всичко ще е ОК, дори и при евентуална повреда на последния.

            П.П. Вальо (drukman), предлагаше някакъв повреден мощен генератор, срещу една бира... Убеден съм, че ремонтът му си струва...
            Последно редактирано от giorgio; 02-11-08, 08:22.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #7
              До: Дизелов генератор 40 КВт?

              Колега виж какво намерих в Позвънете Варна -

              ПРОДАВАМ агрегат за ток, 38 КW - 3000 лв 089/9134397

              Не знам какъв е но поне за мен е много евтин.

              Коментар


              • #8
                До: Дизелов генератор 40 КВт?

                Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                Колега виж какво намерих в Позвънете Варна -

                ПРОДАВАМ агрегат за ток, 38 КW - 3000 лв 089/9134397

                Не знам какъв е но поне за мен е много евтин.
                Благодаря ти, утре ще го прозвъня!

                Проблема на тия пущини е че се налага да работят много рядко, като при боеприпасите и ако ти свие номер в тоя момент, става кофти..

                Имам впредвид моя случай, доста хора ще останат заключени и на тъмно до пускането на тока.... Непредвидими последици, докато се мъчим да обезвъздушим нафтата!

                Коментар


                • #9
                  До: Дизелов генератор 40 КВт?

                  Просто ми се стори интересно и ти го пуснах.

                  Имам в предвид още две машини но не знам нито киловати нито цени. Генераторите са на AEG и са с доста големи габарити. Утре ще ги проверя и ще ти кажа. Мисля че цените ще са повече от добри.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дизелов генератор 40 КВт?

                    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                    ... доста хора ще останат заключени и на тъмно до пускането на тока.... Непредвидими последици, докато се мъчим да обезвъздушим нафтата!
                    Не съм убеден, че има ТОЛКОВА надеждни генератори. От думите ти излиза, че все на някои места ще трябват акумулатори.

                    А самият генератор може да се пали от време на време профилактично. И даже да се понатоварва.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дизелов генератор 40 КВт?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      А самият генератор може да се пали от време на време профилактично. И даже да се понатоварва.
                      Просто като фасул, ама нямаше да се сетя!
                      Задължително ще наложа тестове за 30 минути веднъж месечно, независимо как ще реша въпроса...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дизелов генератор 40 КВт?

                        Ето още една обява:

                        ПРОДАВАМ ел.агрегати 30, 60, 100 КW, D, не употребявани
                        0888932595

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дизелов генератор 40 КВт?

                          Още веднъж благодаря!
                          Ще ви държа в течение, след като се обадя утре!
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дизелов генератор 40 КВт?

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            Просто като фасул, ама нямаше да се сетя!
                            Тук всички сме консултанти по смахнати въпроси. И ти.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дизелов генератор 40 КВт?

                              На всеки агрегат със стартер може да се направи автоматика на запалването и превключването от работна към резервна(аварийна) мощност т.нар. АВР. Не е кой-знае колко сложно, но си е играчка.
                              Цените на самите агрегати са много разтеглива величина, преди седмица купихме един 120 киловатов италиански за около 45 000лв. - с автоматично палене, АВР и каквото се сетиш, ама си е цифра де, зависи за какво ти е необходим и до каква степен си зависим от него.
                              Излишно е да ти казвам, че при наличие на подобно аварийно захранване е задължително да се направят и необходимите промени в ел. инсталацията на обекта, т.е да се отделят на отделна шина консуматорите, които ще се ползуват при включване на генератора - с две думи самото ГРТ трябва да бъде разделено на шина "дизел" и шина "постоянно захранване". Това е при положение, че мощността на агрегата е по-малка от консумираната на обекта при нормални обстоятелства.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X