Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и коментари за моделите 2WD.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси и коментари за моделите 2WD.

    Тези които имат да питат за повече информация отностно изброените модели могат да го направят тук. Също и да споделят за други неописани модели. Да допълнят и да дадът тяхната гледна точка за нови модели!

  • #2
    До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

    Аз искам да разбера нещо друго за КТМ 525 освен в тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=43737 знае ли се нещо например издражливо ли е бързо ли е и какъв разход горе долу има

    Коментар


    • #3
      До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

      Аз не съм го карал много, но ми направи впечатление че избухва яко! При пълна газ от 1 до 5-та предницата не пада на земята в пресечен терен. Максимална скорост незнам, но ускорението е яко!
      За здравина пак е трудно да кажа, но като го гледам как е направен ми се струва доста надежден. Горните предни носачи са с унибали, долните са иглени лагери, кормилните щанги са много дебели, накрайниците също изглеждат здрави. Кормилния прът е доста дебел, а самия тои е с лагери към вилката. Абе като цяло изглежда добре, но ще видим дали е издражлив.
      Има хора които карат този модел от 1г. нека те споделят по нещичко.

      Коментар


      • #4
        До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

        може ли да ми кажеш кое атв 450 е най-добре съотношение цена,качество,вървене

        Коментар


        • #5
          До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

          Знам за Мрослав Дочков че кара отдавна КТМ 525 но той не влиза в форума имали друг от форума с такова атв

          Коментар


          • #6
            До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

            Първоначално публикуван от malkatatromba Преглед на мнение
            може ли да ми кажеш кое атв 450 е най-добре съотношение цена,качество,вървене
            Към момента KAWASAKI KFX 450R! Към момента е защото модела е на промоция при вносителя и е на цена 12,000лв с ДДС.

            Коментар


            • #7
              До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

              Имаш ли нови впечетления за КТМ-ма от прехода питам защото съм пред избор на атв и съм се спрял на него пък никаде немога да намеря някаква информация за него освен твоита тема

              Коментар


              • #8
                До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                Нищо ново от това което си прочел в темата! FUN постоянно!

                Коментар


                • #9
                  До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                  сори не видях че си си взел
                  Последно редактирано от malkatatromba; 03-11-08, 19:44.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                    В момента, лично за мен, "моркова" няма алтернатива. Говорим за нормално, заводски подготвено атв. Двигателят 525 е достатъчно мощен и според мен, напълно достатъчен за всякакъв вид и стил каране с изключение на писта. В ниските и средните обороти имаш на разположение почти цялата мощност и във всеки един момент можеш да я използваш. Високите обороти липсват и това води до леко изменение на стила (при мен). Като цяло атв-то е добре направено и има доста нововъведения. Страда от типични КТМ-ски болести, но те са дребни като цяло. Ходовата част изглеждаше много здраво направена, но в последствие се оказа, че не е чак толкова. Сменил съм 2 пъти шарнирните болтове на носачите. Кормилните щанги са много дебели и здрави, правил съм доста опити да ги изкривя, но не поддават. За съжаление в такива моменти все нещо трябва да поеме удара и да се деформира. При КТМ това са горните носачи. Един изкривен и един скъсан. Хубавото е че при удар, можеш да корегираш предницата и от тях, не само от кормилните щанги, което ти позволява да покараш още малко. Кормилната уредба се оказва доста слабо място. Кормилните накрайници ми заминаха преди 2 месеца, но продължавам засега с тях, до зимната пауза. Кормилния прът е с огромен луфт във втулката под кормилото и някъде затяга, дотолкова че изисква огромни усилия да завъртиш кормилото дори и при свалени гуми. И той ще чака да завали сняг. Това са по сериозните проблеми които съм имал и за които се сещам. Като цяло, постоянно има какво да се дооправя, но емоцията от карането и поведението на машината компенсира до голяма степен.
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                      A Миро ти ли си, радвам се!
                      Първо да те питам от кога го караш? Второ, как го караш? И трето, да не мислиш че другите машини не страдат от същото?
                      Даи ми отговор и ще напиша нещо и аз по късно!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                        Карам го от Февруари 2008. Ако разбирам правилно 2-рия въпрос - карам го дотолкова, колкото ми позволяват силите и способностите. Старая се при всяко каране, да дам всичко от себе си - все пак за това излизам. Иначе само в гората, по утъпкани или неутъпкани пътища, пътечки, а и доста често импровизация без всякакви ориентири. Не подбирам терени и ми харесва, както бързото каране, така и екстриймите. Относно проблемите с кормилната уредба, при хонда много често се кривят кормилните щанги, а при кавазаки долните носачи направо се смазват от камъните. Просто бях учуден, как видимо добре направени и подсилени, някои части просто се сриват. Мога да ви препоръчам, да си проверявате всяка една гайка по КТМа, защото за проблема със шарнирите допринесе и късното откритие, че гайките немогат да стегнат до докрай и трябва да се подложат шайби. За съжаление, австрийците са забравили какво е добрия стар шплент и са заложили на гайки с пластмаса, които обаче понякога не вършат работа.
                        Последно редактирано от mirodo; 04-11-08, 09:05.
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                          Мисля че тези проблеми които изтъкваш са си съвсем нормали! Незнам дали знаеш но и другите модели имат същите проблеми. Примерно аз на KFX-a за 6 месеца ми се наложи да сменя 4бр. шарнирни болта защото им се късат маншоните и започват да клопат, 2 комплекта кормилни накраиници поради същата причина. Да не говорим за кормилните щанги, тях ги сменям още при покупката на ATV-то. За това време заминават и лагерите на носачите, а пък самите носачи са като от пластелин, постоянно ги кривя. Има още куп глупости които постоянно се повреждат и това си мисля че го има при всички модели.
                          Моя KTM все още е на 400-500км. и подобни проблеми няма, освен че ми опадаха болтовете на някои места (които държат корите и др.) но след това ги прегледах всички и ги дозавих. Мисля да им подложа шаиби както казваш за да е по сигурно. Наистина KTM не ползват шплентове, а само контра гаики.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                            Mама му стара всяка машина има все нещо за дооправяне, виж при кфх450 в ходовата част никви ядове само едни лагери на главините за година и половина и то не бяха разбити а бяха почнали леко да затягат от всяква гняз където се навира там, носачите какво ли не са вземали по пътя но пък си има други косури които явно при КТМ ги няма, а кормилния прът явно трябва по често да се сервизира щом ляга на лагери а не на втулки
                            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                              Извинявам се ако този пост не е за тази тема и съответно го истриите ! Каква е точната цена на КТМ 525 ХС никаде не пише освен тук във форума но не ме устроива защото не е уточнена 16000-18000лв а да уточня кадето е най ефтино знам че има три магазина в Пазарджик , София и Варна но никои от тях не ми е наблизо защото аз съм от Ловеч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X