Обява

Свий
Няма добавени обяви.

решил съм да си купувам исузу 2.8tdi, 1990г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • решил съм да си купувам исузу 2.8tdi, 1990г.

    бих искал да ви попитам според вас какво представлява този автомобил?Насочил съм се към него защото е на поносима цена/около 6000 лв/,двигателя ми се струва добър/2.8 tdi/,става за въпрос за 1990год.Пише че има бързи и бавни скорости-какво означава това?Освен това защо ниама блокажи и фатално ли е това?Имам предвид,че ще използвам колата за не особено тежки терени-предимно за излети и море/ще дърпам каравана примерно/.Колата е дълга база-проблем ли ще е това в града?Ще съм благодарен за вашите компетентни мнения!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

  • #2
    Аз лично бих те посъветвал да търсиш нещо друго....не съм компетентен точно за този автомобил но не мисля че си заслужава...освен двигателя от Опел.бих те насочил към къса база....защото не се сещам за тея пари нещо стоиностно и то дълга база..... може би Рейндж Роувър от по старичките......но като цяло гледам вървят тез жипки.....ама колко им струва поддръжката нямам идея .///

    Коментар


    • #3
      Не познавам Исузу, но съм чувал доста добри отзиви за техния 2.8. Но от личен опит и наблюдения по приятели, със сигурност знам, че няма джип за 6.000лв., който купуваш и караш и едва ли не следва само масло и бензин (познати митове от 'при колите'). Каквото и да вземеш за около тези пари, или направо да си го кажем - всичко под 10.000лв. ще иска още в последствие.. Това е моето скромно мнение..

      ...
      Да се поправя - има варианти под 10.000лв., но няма да са дълги бази, теглещи каравани до Бургас - Самурай, Нива, Витара и май тва е...

      Коментар


      • #4
        И Чероки, за 10-тина хиляди ще е бонбонче!
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Добре е да се знае че понятието TDI не е било известно през 1990г. Това е запазена марка на VW от 93г и означава ТУРБО ДИРЕКТ ИНЖЕКШЪН. Няма нищо общо с тубодизел с интеркулер. Така че тоя мото не е и чувал за TDI.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #6
            исузото не е лош джип за разлика от опщото мнение е аз съм пристрастен но се подържа по лесно от който и да е друк стига да ме познаваш трябва да нее изгнило шаситому дадържи поне два бара маслото на топло маслото на скоростите ена два обема и трябва да е 10.40 синтетика и тогава трябва да се чуят за шумове isuzo 90 година биват TD TDинтеркулер
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #7
              offtopic:

              Първоначално публикуван от Yordan Kolev
              Добре е да се знае че понятието TDI не е било известно през 1990г. Това е запазена марка на VW от 93г и означава ТУРБО ДИРЕКТ ИНЖЕКШЪН. Няма нищо общо с тубодизел с интеркулер. Така че тоя мото не е и чувал за TDI.
              И аз така знам (за запазеното 'tdi' на VW), но Ленд Ровър имат 2.5 дизел от началото на 1991г. (на Discovery), които ги означават "tdi", на капака на мотора пише turbo direct injection, и са с intercooler..

              Коментар


              • #8
                Между ИСУЗУ и ОПЕЛ няма голяма разлика, но оригиналът е ИСУЗУ. На опелите слагат понякога някви измислени двигатели на GM. За 2,8 л. двигател могат да се кажат само добри работи, защото е доказан. Само един факт - в англия в момента се предлага замяна на 3л. коман рейл двигатели на ИСУЗУ трупер със стария 2,8л. Явно дори и в Англия имат проблеми с коман рейла и неговата поддръжка. Ако колата не е изгнила много и не е над 250000, мисля че става за 6000, като разбира се пак не се знае кой как я е карал и обслужвал. С тоя двигател се хвалят че минават над 500000 без основен ремонт. Иначе части бол и най вече като че ли цените са относително поносими за разлика от европейските побратими. Аз съм доволен от мойто и се радвам че не се набутах с НИСАН, Тойота или Митсубиши(нищо лошо към автомобилите, а към техните представители). Така че ИСУЗУ прави здрави автомобили според мене!
                Ето и един адрес на ISUZU&OPEL 4x4 клуб в Русия. Там има доста полезна информация.
                http://forum.4x4club.ru
                Поздрави
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • #9
                  Благодаря ви за съветите колеги.Все пак не разбрах зашто колата няма блокажи/а може би има но не знам/,и фатално ли е това?Забелязвам обаче известна пристрастност в мненията,съдеики по това кои каква кола има,но го смятам за нормално.Знам,че TDI е запазена марка на VW,но смятам,че тази абревиатура е понятие за двигатели,които са турбо дизел интеркулер.Специални поздрави на D-MAX.
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    По принцип съм чувал хубави работи, за исузу. Особено за по старите модели от 90те. но пък за 6к лева, не може да сгрешиш. Винаги ще можеш да го продадеш. Земаи, караи и като ти умпръзне продаваи.
                    CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                    http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                    http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                    Коментар


                    • #11
                      Като си решил го взимай и ела на една разходка с нас и ако ти
                      хареса и дойдеш на следващата разходка или вече си на ясно
                      какво трябва да промениш по твоето Исузо и си наясно с твойте
                      възможности и с тези на навигаторката(незнам дали си женен но
                      това е решаващо)и ако вече знаеш какво искаш много ще ти
                      ХАРЕСА

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от buldog
                        Като си решил го взимай и ела на една разходка с нас и ако ти
                        хареса и дойдеш на следващата разходка или вече си на ясно
                        какво трябва да промениш по твоето Исузо и си наясно с твойте
                        възможности и с тези на навигаторката(незнам дали си женен но
                        това е решаващо) и ако вече знаеш какво искаш много ще ти
                        ХАРЕСА

                        Коментар


                        • #13
                          До: решил съм да си купувам исузу 2.8tdi, 1990г.

                          здравеите аз сащо сам запален по исузу и мисля даси сложа шаси от газ-63 но искам някои дами даде савет с каква раздатка даго карам и скоростна кутия и оригиналният двигател незная дали ще може да влачи големите гуми на газ
                          Последно редактирано от flexfi; 14-01-09, 21:09.

                          Коментар


                          • #14
                            До: решил съм да си купувам исузу 2.8tdi, 1990г.

                            Карам такова от 6 години. Двигател 2,8тди. Като двигател колата е страхотна, но не и като ламарини. Няма блокажи, но в гората се справяше чудесно. Разхода му е около 9 на 100 в смесени условия. Преди месец го продадох за 3000лв. Колегата за 6000 ще вземе перфектно Исузу. И джипа си е "интеркулер", а не "инжекшън". Моят беше от 92г. Ще ти дърпа караваната без никакви проблеми, затова е иделен. Не е много маневрен за града, но ще свикнеш. Успех с избора на джипка!

                            Коментар


                            • #15
                              До: решил съм да си купувам исузу 2.8tdi, 1990г.

                              Карах 5 години такъв джип-МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН ОТ НЕГО!!! 1992 г.Продадох го за 4000лв защото си купих следващия модел - 2001 г.Старият беше точно 2.8 TDI - Турбодизел интеркулер.Над 100000км съм минал с него!Дълга база и т.н.-ако ще си купуваш такъв за 6000 - трябва да е наистина перфектен.Единствено шасито им е слабо място-гние.Разходът на гориво ми беше м-у 8 и 9 на 100!Наистина си го помня с най-добри чувства-беше безотказен.
                              Ако трябваше да избирам наново-пак бих си взел същия.
                              Това е моето мнение.
                              Ти решаваш.Ако решиш да го вземаш-дано имаш късмет(но за тези пари съм сигурен че е перфектен)
                              Успех!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X