Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за река Велека

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Информация за река Велека

    Колеги утре заминавам на риболов на Велека. Би било добре ако мога да получа някакви препоръки.
    И какъв е този див шаран дето е в червената книга?
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

  • #2
    До: Информация за река Велека

    Вече вероятно е късно, защото след 3 часа тръгвам. В неделя вечер ще споделя моята информация и евентуален улов от реката. А дано даде някой див шаран от червената книга, че да разбера що за животно е!
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • #3
      До: Информация за река Велека

      Накратко да обобщя риболова през почивните дни.
      Реката е чиста, мястото на което бяхме е със слабо течение, с подходяща захранка ни заболяха ръцете да вадим риба . За съжаление повечето Лупавец - най-големия беше около 1кг. Но тъй като са в червената книга всичко се връщаше в реката. Излизаха и шаранчета до 500 грама - надлежно връщани да растат за следващи излети. Както казва колегата правим им обучение как да не се хващат лесно на въдици. Кулминацията беше в неделя вечерта около18:00 на светеща плувка изкарах едно шарначе малко над кило - за мое учудване голо. Вероятно някъде от язовирите в турско. Него си го прибрах. А приятелят ми извади една таранка също около 1 кг.
      За щекарски риболов се представихме много добре. Взех си и около 2кг уклей голямата таранка, една по-малка около 300 гр и голия шаран.
      От излета, съм доволен. Реката ми хареса. А времето беше като лято.
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • #4
        Re: Информация за река Велека

        Как е нивото на водата че по принцип реките нещо много безводни тази годин.
        Поздрави за успеха и за пуснатите риби

        Коментар


        • #5
          До: Re: Информация за река Велека

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Как е нивото на водата че по принцип реките нещо много безводни тази годин.
          Поздрави за успеха и за пуснатите риби
          Ами бях на 3 м дълбочина на щеката на 9,5 метра навътре, до брега веднага след водораслите (около 1,5-2 м) около 1,7 м
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #6
            До: Информация за река Велека

            А,във кой участък на Велека риболовахте,аз имам ходене в края на месеца до Синеморец,та мисля да направя един два излета?И,имаш ли информация,покрай моста на главния път за Синеморец дали са добри местата?
            Който пие бира не умира,но не трябва пил да шофира :!: ;)

            Коментар


            • #7
              До: Информация за река Велека

              Първоначално публикуван от suhia_ribar Преглед на мнение
              А,във кой участък на Велека риболовахте,аз имам ходене в края на месеца до Синеморец,та мисля да направя един два излета?И,имаш ли информация,покрай моста на главния път за Синеморец дали са добри местата?
              Ами ние бяхме точно преди моста отдясно по посока Синеморец
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • #8
                До: Информация за река Велека

                Първоначално публикуван от suhia_ribar Преглед на мнение
                А,във кой участък на Велека риболовахте,аз имам ходене в края на месеца до Синеморец,та мисля да направя един два излета?И,имаш ли информация,покрай моста на главния път за Синеморец дали са добри местата?
                Колега, в началото на Март и аз май ще имам ходене към Синеморец и мисля единия ден да го отдам на риболов, би ли споделил как протече вашия излет, имахте ли добра слука

                Коментар


                • #9
                  До: Информация за река Велека

                  Отложи ми се малко ходенето,но в края на тази седмица,или началото на другата щесъм там,ако ти си ходил,сподели,аз мисля само на директен телескоп да пробвам,за мирни риби примерно..
                  Който пие бира не умира,но не трябва пил да шофира :!: ;)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Информация за река Велека

                    Размина ми се ходенето до Синеморец сега Март месец за ОГРОМНО мое съжаление Чух се с мои близки, които са направили кратък излет вдясно от моста покрай трети Март, но са останали капо. Това е всичко, което знам до момента

                    Коментар


                    • #11
                      До: Информация за река Велека

                      Жадно се ослушвам за мнения от колеги, които са пробвали Великата Велека, но уви

                      Коментар


                      • #12
                        До: Информация за река Велека

                        Лятната отпуска ще я карам на Синеморец, където основното ми занимание ще е да съм донор на комарите по Велека Така че най-рано ще мога да дам инфо за реката втората половина на Юли месец

                        Коментар


                        • #13
                          До: Информация за река Велека

                          Първоначално публикуван от _Mitaka Преглед на мнение
                          Лятната отпуска ще я карам на Синеморец, където основното ми занимание ще е да съм донор на комарите по Велека Така че най-рано ще мога да дам инфо за реката втората половина на Юли месец
                          Това, което мога да ти препоръчам за Велека е да си с хубави тъкъми, водата е бистра и рибата се плаши лесно. Също така ти трябва подходяща захранка, вземи си за шаран.
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • #14
                            До: Информация за река Велека

                            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                            Това, което мога да ти препоръчам за Велека е да си с хубави тъкъми, водата е бистра и рибата се плаши лесно. Също така ти трябва подходяща захранка, вземи си за шаран.
                            Благодаря ти за съвета, колега! Такъмите мисля, че що-годе са читави, що се отнася до захранката, ако можеш да споделиш марка/производител, която си пробвал и е работила успешно, ще съм благодарен!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Информация за река Велека

                              Да повдигна темата отново: ще се ходи в Синеморец това лято. В района разрешен ли е риболова по р.Велека?
                              LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                              2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X