Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aprilia RXV 450 и 550

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Aprilia RXV 450 и 550

    Не я пускам тази тема, за да възхвалявам Априлията или каквото и да било друго, но ми се струва, че тази машина заслужава да се отвори тема за нея във форума.
    Темата за Бетите ме накара да се разровя малко повече по италианските машини и погледа ми се спря върху Априлията RXV 450 и 550 http://www.aprilia.com/modelli/offro...ello.asp?id=85
    Нямам представа за машината като такава вътрешно какво представлява, но ми се струва, че с тоя V-образен двигател за ендуро си е голям рахат. Обаче вниманието най-вече ми се спря върху дизайна, просто италианското в машината си личи доста добре. Където и да погледнеш си личи италинската суета - предница, опашка, седалка, резервоар, спойлерите, а пък за рамата и гърнетата нямам думи, на мен лично много ми пасват, също стопове и мигачи.....
    Струва ми се, че това е визията на модерния офф роуд мотор и неминуемо японците ще се съобразят и ще следват тази линия....
    Неможах да разбера само колко и е сухото тегло, мощността и въртящия момент. Ако някой намери сравнителна диаграма с WR или CRF-X и т.н. за тези неща нека ги постне

  • #2
    Брей брей много добре са я нагодили. Незнам само като двигател как ще е и дали ще е издражлива. Ама иначе на форма е супер. Само ме дразни как е направено мястото за номера
    Става дума за мотор- Хонда
    Искаш ендуро- CRF 250 X

    Коментар


    • #3
      a

      Дам моторчето е много добро, спорет мене.Аз карам една Aprillia 125 RX Rotax и сам много доволен от нея.И като окачване и като мощност.Млко 125-ци и се опират да некажа че няма. И за това аз сам фен на Aprillia.Спорет мен Aprili е добра марка.
      ​​MG Racing​ Yamaha YZ450F 2006

      Коментар


      • #4
        Да - тоя V2 двигател със сух картер изглежда интересно ... никъде обаче не срещнах данни да мощноста...
        А като гледам Супермото модела се тества от 2004 ?
        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Drakula_kart
          Само ме дразни как е направено мястото за номера
          Да, единствената "забележка" по дизайна(ма то пък кой ли мотор е хубав със стойка за номер???), но като се има в предвид, че този "аксесоар" обикновено не се използва в оф роуда нещата си идват на място....

          Коментар


          • #6
            Намерих някакво първично ревю на моторетките ...
            щели да участват в ендуро шампионата на европа - някой да е чувал нещо?

            http://www.motorcycledaily.com/10february06_sxvrxv.htm

            както се казва в края на статиятя: "... I'll take one RXV 450 and one SXV 550 then, thank you."
            Път без препятствия обикновено не води до никъде.

            Коментар


            • #7
              ".....On the other hand, the RXV 550 is just too much to handle and requires loads of skill from the rider. It could be the experts' choice, but even an expert can't do too much magic with the rear wheel spinning up all the time....."
              Ха познайте кой модел ендуро измести фантазиите ми за Honda CR500
              Моторченценцето било само 70 катърчета.... наистина май май това ще трябва да си доста голям експерт по карането на 1 колело за да го караш както трябва
              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
              [/FONT]________________________________________
              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
              [/CENTER]
              [/CENTER]

              Коментар


              • #8
                Да поизтупаме прахта от тази тема. Ето едно тестче на въпросните моторетки (има и малки филмчета за зяпане):

                http://www.motorcycle-usa.com/Articl...ID=3584&Page=1

                Коментар


                • #9
                  Re: Aprilia MXV 4.5

                  Между другото RXV/ендуро модела/ за 2007 е с нов дизайн. Лично на мен 2006 модела от към дизайн ми харесваше повече, особено двете гърнета които излизаха на страни от опашката. Но може би не са били ефективни щом 2007 са ги вкарали в едно и е стандартно по форма и позиция като при останалите мотори
                  На снимките се вижда ясно разликата
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Aprilia RXV 450 и 550

                    Първоначално публикуван от Краси К Преглед на мнение
                    Да поизтупаме прахта от тази тема. Ето едно тестче на въпросните моторетки (има и малки филмчета за зяпане):

                    http://www.motorcycle-usa.com/Articl...ID=3584&Page=1
                    Съгласен, но като няма хора с такива мотори

                    Коментар


                    • #11
                      До: Aprilia RXV 450 и 550

                      Рамката само на мен ли ми се струва малко пренатрупана от търби
                      http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                      Коментар


                      • #12
                        До: Aprilia RXV 450 и 550

                        Първоначално публикуван от Даниел Туйков Преглед на мнение
                        ".....On the other hand, the RXV 550 is just too much to handle and requires loads of skill from the rider. It could be the experts' choice, but even an expert can't do too much magic with the rear wheel spinning up all the time....."
                        Ха познайте кой модел ендуро измести фантазиите ми за Honda CR500
                        Моторченценцето било само 70 катърчета.... наистина май май това ще трябва да си доста голям експерт по карането на 1 колело за да го караш както трябва
                        Изобщо нее 70 коня ,ако се разровиш из старите броеве на мотокросдиджитал има тестове на 450и550 единия мисля че беше52кс а другия 58кс. 70кс е на вандербош ама тои е един нали се сещаш и е заводскиа пилот на априлиа.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Aprilia RXV 450 и 550

                          "The SXV 550 is the most powerful 550 supermoto ever. With 70 bhp and a dry weight of 128kg (282 lbs.)"

                          От тука чета че 128 кг сухо тегло "говорим за 550...но не мисля че ставва дума за 70 коня ааа може би както колегата написа по горе за малко по малко защото това са някакви 70bhp!!
                          [I][B][COLOR=DarkOrange]КТМ 525 ЕXC[/COLOR][/B][/I]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Aprilia RXV 450 и 550

                            Колеги стаиите са стари, новата Aprilia е доста по-различен мотор! Не мисля че за V-отбразен двигател 70 коня са много... просто си мисля, че за мен сигурно са много! Мотора доколкото разбирам е добър, но е за рали и не е за всеки.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Aprilia RXV 450 и 550

                              Мен лично ме изкушава, но все още цените му не падат. В Германия втора ръка е към 5000Е, като цената му тук е 6200Е нов...
                              ще почакам още 10 години
                              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X