Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aprilia RXV 450 и 550

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Aprilia RXV 450 и 550

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    Преден резервоар 20литра , задния мисля , че беше 22 литра.







    http://www.behego.com/?attachment_id=76

    Но трябва нов ауспух , бензинови помпи , седалка....... , грубо около 4500-5000 евро.
    Ей - уцели точно това, което ме интересуваше: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bouw-aprilia-250.jpg
Прегледи:1
Размер:142.3 КБ
ID:5668981 , но тия 5000 евра ще ме задавят....когато се престраша ще питам за цените на пластмасите, а помпи, седалки и подобни ще се приспособяват...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #62
      От: Aprilia RXV 450 и 550

      Пластмасите са най-евтини , задния струва 600 евро , но не става с оригиналният ауспух.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #63
        От: Aprilia RXV 450 и 550

        Жалко, че от Априлия не им измислиха наследници на тези знаменателни матаретки: ...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #64
          От: Aprilia RXV 450 и 550

          Доста проблемни се оказаха. Но ги пробваха във всички дисциплини , в мото кроса , ендурото , супер мотото , ралито. Чалеко за малко да детронира КТМ ,но амортисьора го предаде.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #65
            От: Aprilia RXV 450 и 550

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Доста проблемни се оказаха. Но ги пробваха във всички дисциплини , в мото кроса , ендурото , супер мотото , ралито. Чалеко за малко да детронира КТМ ,но амортисьора го предаде.
            То амортесьора едвали е бил Априлия, но както и да е де, вече никой производител няма вгамата си подобни двуцилиндрови тупалки (ендуро/крос). Впрочем колко проблемни, че нещо поизоставих моторите преди 3-4 години, но ми е влязла мухата за някакво ендурце?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #66
              От: Aprilia RXV 450 и 550

              На Чалеко проблема май беше връзката на амортисьора с рамата. Иначе с два цилиндъра в мото кроса се пробваха още в началото на 80-те , но след като и Хонда се отказаха бързо от идеята , явно не става. На въпросната Априлия основните проблеми са в отказа да пали и проблем със стартера , бензиновата помпа. Иска истинско масло , по-честа смяна , бърза реакция при най-малките съмнения за проблем. Имай предвид , че от ендуро на супер мото не става , трябва освен капли да смениш и шарнира , и половината рама. Обратното е по възможно.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #67
                От: Aprilia RXV 450 и 550

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                На Чалеко проблема май беше връзката на амортисьора с рамата. Иначе с два цилиндъра в мото кроса се пробваха още в началото на 80-те , но след като и Хонда се отказаха бързо от идеята , явно не става. На въпросната Априлия основните проблеми са в отказа да пали и проблем със стартера , бензиновата помпа. Иска истинско масло , по-честа смяна , бърза реакция при най-малките съмнения за проблем. Имай предвид , че от ендуро на супер мото не става , трябва освен капли да смениш и шарнира , и половината рама. Обратното е по възможно.
                Първият ми мотор беше Пегасо и единствения проблем беше ел. двигателя на стартера (не типичният за пегасо бендикс), който носеш гордият надпис Made in Japan - лепих му магнитите на статора... После имах Туоно. Единствен проблем реле-регулатор, пак познай - Denso (Всъщност на туоното и датчика на пачия крак даде фира), абе май си търся причина да си купя, може би последното RXV и пиша глупости... Я дай малко повече подробности по последното ти изречение за конверсията, моля!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #68
                  От: Aprilia RXV 450 и 550

                  Имаше при мене една Хускварна с Микуни инжекцион , беше обиколила България да и търсят проблема. Въпросната Априлия я има в три разновидности SXV , RXV , MXV , като на последната шарнира е коренно различен от първите две , но въпреки това се монтира и на другите модели. Супермотото SXV е с капла 5.5 и гума 180 , затова в лявата част шарнира е разширен за да се изнесе веригата. Рамата която е от две части , също има разлика в алуминиевата част пак заради веригата. Но рамата е разглобяема , стоманената част е захваната с четири болта към алуминиевата част. Номера е набит на обичайното място на стоманената част , а евротабелата е захваната с два нита към алуминиевата част. За да направиш от ендуро супермото , трябва да смениш шарнира и алуминиевата част от рамата. Ти явно си харесал това в Кюстендил , та няма да те разубеждавам , защото и на мен ми харесва Априлията. Но повече ми харесва супермотото , с ето тези гумички.



                  Имай предвид , че въпросната Априлия е като манекенка , иска специално внимание , но пък си е друго да таковаш , караш манекенка
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X