Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aprilia RXV 450 и 550

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Aprilia RXV 450 и 550

    гледах тези априлии супер мототата и честно казано... много коне вадят на задните колела, 450ката беше 60 60 и николко ако не се лъжа а 550 73 кониа май! дарйа да подчертаиа на задното колело! тоест мощта на двигателите е повече, тоест макар и с два цилиндара да извадиш тия коне от тея кубици си е по яко форсиране от монстер кросаците например! а при такъб форсаждобре че не пише безавариината работа на мотоциклета! ендуро вариянта е нормални коне, колкото кх450ф например (аиде с 2 коня по-малко )
    Бог обича смелите!

    Коментар


    • #32
      До: Aprilia RXV 450 и 550

      оп, извинявам се за данните които сам посочил по-горе грешни са rxv е ендурото sxv са супер мототата ето данните (конете са на задната гума, тоест колко ступват на земята) модел, коне и оборотите при които ги постига
      RXV 450 48.2 / 11200
      SXV 450 54.3 / 11000
      SXV 550 65.9 / 10900 при 550ката нещата стоят по друг начин със състезателен ауспух 71.0 / 10600
      содта коне станаха ендурото е супер ама супермототата... много ще се трошат.
      моито мнение специално за ендурото е че е малко грозновато но това е вапрос на вкус, не ми харесва колко много стурчат радиаторите настрани, обаче като цяло мотора го бива!
      Бог обича смелите!

      Коментар


      • #33
        До: Aprilia RXV 450 и 550

        ..пичове..и аз имах възможност тия дни да врътна малко с една такава априлия..да ви кажа честно -до сега ги смятах за аутсайдери и за смотана работатия мотори..от как покарах такъв обаче..съм на коренно различно мнение ..много много готин мотор-центърът на тежестта му е много ниско ,мотора се усеща много лек окачването..направо е ..най доброто заводски настроено на което до сега съм се качвал, спирачките са много силни двигателят е много пъргав..и лесен за каране реагира мигновенно няма нищо общо с "луп туп" поведението на 1 цилиндровите мотори от този клас на които им усещаш всеки такт
        тука мотора си се пили и работи много свободно а в същото време много мазно но силно тегли и държи тракшън и не превърта а набира много бързо и контролирано
        не знам..много ме накефи много лесно се и управлява и можеш да си го въртиш като 2 тактов отпред изглежда много широк но мястото където сядаш всъщтност е тясно компактно и много удобно.. много положително съм впечатлен от мотора..до сега по готино и да ми хареса 450 4т не съм карал ..а съм ги пробвал всичките ако нещо такова като тази априлия бъде произведено от хонда!..да знаете че ще стане бестселър и ще пишат за него по всички списания и сайтове..за супермото според мен този мотор е направо фърст..сега разбирам защо оня пич на ерзберг ги разби на пролога с таз априлия..иначе за ендуро ..за да се ползва трябва да се посложат протектори-радиаторите много стърчат настрани и трябва да се защитят -има верно пластмаси по мотора които изглеждат малко "италиански" ..но като цяло замисъла и схемата е като на мотор от бъдещето..може би прекалено много защото тоя мотор изглежда като да си е изпреварил времето ..не знам колко струва в магазина но мотора който аз пробвах бе внесен от англия с възможност за регистрация на под 300 километра и се продаваше за 9000лв според мен една много изгодна оферта..не знам дали още седи защото го гледах в средата на миналата седмица но ще пусна и телефона на човека и снимки..който има мерак за априлия мисля че това е едно неприлично добро предложение ето телефона-0885608730 ще го пусна и в раздела за купува продава защото наистина мисля че е много изгодна оферта




        -мотора е модел 07 ма първа регистрация му е 08 ма


        ..вижте на какви километри е ..всъщтност може би са мили..но пак и мили да са не са много
        Последно редактирано от mitkov; 04-11-08, 12:38.

        Коментар


        • #34
          До: Aprilia RXV 450 и 550

          Почти на всякъде където съм чел има два вида реакция към този мотор... и двата обикновенно са доста крайни - единия като теб, а другия като на ivan_j. И май и двата са оправдани - всеки по своя аршин мери предимства и недостатъци...

          Коментар


          • #35
            До: Aprilia RXV 450 и 550

            Господин Митков, ти този мотор къде го тества?
            На офроуд или по харманлиските улици?
            Щото с тези гуми на офроуд и балканче няма да има "тракшън", но на асфалт и на Каскадьора Хаябусата ще има превъзходен "тракшън" в сравнение с който и да е мотор с каквито и да е гуми на офроуд.
            Тъй де, хората те мислят за капацитет, вярват на това, което пишеш. Уточнявай детайлите.
            Както каза господин никой, аз си меря по моя аршин и такова впеачление имам. Но на терен, за какъвто е предназначен мотора, с оригиналните му гуми.

            Коментар


            • #36
              До: Aprilia RXV 450 и 550

              ..господин иван..покарах го и офроуд и по улици..освен това смятам имам достатъчно опит за да преценя как и къде и защо държи тракшъна един мотор ..независимо с какви гуми е и къде го карам /карал съм достатъчно много мотори и на достатъчно много километри с достатъчно различни гуми ..особенно от тия ..изтритите /
              ..дори точно и с тези гуми мотора пак държеше задоволителен "тракшън" даже и офроуд и успях да го кача и през една супер затревена и БАЯ стъмна ливада на едно място ..на което съм сигурен че много малко хора ще успеят да се качат ..дори и с чисто нови кросови гуми и с чисто нови кросови мотори ..но както и да е..не искам да ангажирам никого с моето мнение..просто на мен мотора наистина много ми хареса и ако имах възможност бих го купил на момента..макар че съм сигурен че имат някакви детски болести тези априлии ..и въобще..мисля че имам право да искажа мнението си /ама как си знаех че няма да ми вярват че ми е харесала априлията /
              Последно редактирано от mitkov; 04-11-08, 13:22.

              Коментар


              • #37
                До: Aprilia RXV 450 и 550

                Проблема на Априлия и на ТМ е доста сходен - няма много в обръщение и резултата е, че няма много опит с тях. За това повечето подхождат скептично, а и разликата в терена и стила на каране си казва думата... Ако трябва да бъда откровен, очаквах точно обратните мнения от вас двамата, но какво пък - явно има какво още да научим за марката.

                Коментар


                • #38
                  До: Aprilia RXV 450 и 550

                  ..между другото всички съвременни ендура ..са достатъчно мощтни за да превъртат и се изправят на всяка скорост..ако им дадеш рязко газ../дори моя 200ехс..се мята и рови като обезумял при рязко ускорение/ под това че държи тракшъна имам предвид че можеш да контролираш и дозираш газта много точно така че хем почти да не превърта хем да набира максимално мотора
                  ..същото много готино се получава при скоростно завиване с поднасяне на задницата ..много точно можеш да си дозираш газта което може би се дължи на това че е двуцилиндров и на това че е инжекцион ..но няма рязко влизане и рязки удари..всичко става контролирано..и сравнително най лесно в сравнение с други 450 които съм карал -за супермото също точно това точно дозиране и бърза реакция на V2 то си мисля че ще помагат много ..
                  иначе ..мощтност имат всички в изобилие..работата е да може да се контролира лесно..а при тази априлия..наистина така е направено..или поне на мен така ми се струва ..а може би пък..ме е замаял със саунд тоз V2 не знам но..е много кефаджийски мотор
                  Последно редактирано от mitkov; 04-11-08, 13:40.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Aprilia RXV 450 и 550


                    ..като гледам обаче..напоследък каквото и да напиша все се намира някой да се дразни и да търси да намира под вола теле..вече не смея да изкажа спокойно каквото и да е мнение ...
                    ..започва да ми писва ..и се усещам че съвсем скоро..ще го изтрия тоз форум от графата ми "предпочитани" ..а вие си пишете и си се заяждайте колкото искате

                    Коментар


                    • #40
                      До: Aprilia RXV 450 и 550

                      Еее не се засягай.Нали в спора се раждала истината.Какво по хубаво за нас от това да четем дискусията на хора който са карали даден мотор (макар и с различна окомплектовка от към гуми поне).И за да не е като спам поста ми:Лично на мен този мотор малко на играчка ми прилича.И на живо съм го виждал (в магазина) и някак си не ме грабна.Пластмасите изглеждаха някак си неогледни и с недобри ръбове, по рамата също имаше подобни чудесий.Надявам се скоро да ми изпадне някой такъв да пробвам.
                      Иван Маринов
                      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                      ЕНДУРО ВАРНА

                      Коментар


                      • #41
                        До: Aprilia RXV 450 и 550

                        и някак си не ме грабна.Пластмасите изглеждаха някак си неогледни и с недобри ръбове, по рамата също имаше подобни чудесий.
                        аз бях на същото мнение..като го покарах-отидох на другия полюс
                        ..истината май е някъде по средата-т.е.-много добре замислен модел ..който в момента има своите детски болести ..но който въпреки това не може да не бъде вземан на сериозно
                        ..много ми се ще да пробвам и кросовия им модел защото ми се струва че с този двигател и управление ще е много готин за мотокрос

                        Коментар


                        • #42
                          До: Aprilia RXV 450 и 550

                          V двигателя е ненадминат при тракшън и ускорение особено в завой. Ако за кроса мотора ти трябва да е на максимум напилен и да влиза в оборот много бързо, то при ендурото е точно обратното, иска се плавна и премерена мощ. Е друг е въпроса че на световното ендуро карат с модифицирани кросове а не с ендура, но там трасетата са много скоростни и екстремите са минимални, а и карачите са на топ ниво така че не се притесняват че карат крос с фар
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #43
                            До: Aprilia RXV 450 и 550

                            Мен лично ме притесняват стърчащите встрани радиатори, както и липсата на манивела. Като гледам снимката, на която е сниман отзад... При евентуално падане, целият удар се поема от тях.
                            Явно този мотор е като италианските коли - красив, мощен, с двигател от бъдещето, но недоизпипан, недоизмислен, с проблеми в качеството и изработката... Неслучайно и мненията са в двете крайности - просто едни обръщат внимание на едно, а други - на друго, а в крайна сметка всички се оказват прави

                            Коментар


                            • #44
                              До: Aprilia RXV 450 и 550

                              Да аз ако мижех веднага бих го взел този мотор и то за 9000. Да ама няма...
                              Та сега по темата мене много ме кефи този мотор отвсякъде. Напълно се доверявам на мнението на Митков относно качествата на машината.
                              А за издадените радиатори си имам собствено мнение и то е положително.
                              Да издадени са, но един як подсилен протектор и рече няма кривене
                              Обаче пък си имат велик +. Големи радиатори = голяма охладителна полщ. Добро охлаждане = на добра работа и по малко предпоставки за прегряване което скъсява значително живота на агрегата.
                              И най важното инжекциона. Е това е манната небесна. Дава възможност за променяне на кривите на мощност само с помощта на кабел лаптоп и програма Вие си играйте с смяна на жигльори аз ще си отворя лаптопа и стъм готов. Дръгото яко е, че колкото и нависоко да се качвам малкото кампютърче в мотора анализира информацията от ламбда сондата и ми обогатява сместа от което следва, че разполагам с същата мощ която я имам и на брега на морето.
                              А и Априлия не е някоя марка без опит, те са огромна фирма с моного и умни инжинери. Небива да ги отхвърляме така с лека ръка.
                              Те и Джилера ще кажете, че са боклуци ама са шампиони при 250тките при пистовите мотори
                              KAWASAKI Let the good times roll

                              Коментар


                              • #45
                                До: Aprilia RXV 450 и 550

                                Хора спрете да се джавкате за глупости! Всяка машина си е предвидена според инжинерите и дизайнерите за определени условия... Имам 9000, но просто не са ми излишни... А и този мотор си иска карач! Разберете, че как един мотор се държи е много субективно - ако си добър карач, прощаващите мотори ще са ти лениви, ако си начинаещ или средно напреднал резките ще са ти дръгливи... Има го и момента с двутактовите и четиритактовите - пак казвам всеки с неговата мярка! Иначе колкото и да я харесвам "Aprilia"-та няма да я купя, най-малкото защото е прекалено добра за мен... някой по-добър ще я купи, кара и поддържа както подобен мотор заслужава!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X