Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aprilia RXV 450 и 550

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Aprilia RXV 450 и 550

    Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
    Мен лично ме изкушава, но все още цените му не падат. В Германия втора ръка е към 5000Е, като цената му тук е 6200Е нов...
    ще почакам още 10 години
    +1 Ох, котьо... само да ми падне В избор на мотор се избъзиках, че я харесвам без основателна причина... не е съвсем така. Мотора има какво да му се хареса - по-тежък е от повечето, но май това му е единствения кусур...

    Коментар


    • #17
      До: Aprilia RXV 450 и 550

      Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
      +1 Ох, котьо... само да ми падне В избор на мотор се избъзиках, че я харесвам без основателна причина... не е съвсем така. Мотора има какво да му се хареса - по-тежък е от повечето, но май това му е единствения кусур...
      Че то да не е малко .Я вземи да го носиш през дерета и камъни да видиш.

      Коментар


      • #18
        До: Aprilia RXV 450 и 550

        А колко е тази разлика в килограмите?
        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

        Коментар


        • #19
          До: Aprilia RXV 450 и 550

          128 празен е, доколкото си спомням... т.е. идва към 140 с горивото. Не не е малко за мъкнене, но мотора си е рали тип - не е точно да се ползва като коза.

          Коментар


          • #20
            До: Aprilia RXV 450 и 550

            Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
            128 празен е, доколкото си спомням... т.е. идва към 140 с горивото. Не не е малко за мъкнене, но мотора си е рали тип - не е точно да се ползва като коза.
            е..... това e 550то супермото(SXV) и то в заводски вид - нормално е да е тея кила....

            Тука другото важно е по-ниският център на тежестта..... който може да даде усещане на моториста 10-15 кила по-надолу при самото каране....

            Коментар


            • #21
              До: Aprilia RXV 450 и 550

              Според този сайт ...
              http://motorbikes.be/en/Yamaha_WR_426_F_2002.aspx

              http://motorbikes.be/en/Aprilia_RXV_4.5_2007.aspx

              http://motorbikes.be/en/Yamaha_WR_45...trac_2005.aspx


              И едно видео:
              http://www.youtube.com/watch?v=axqeiDqBrmk
              Последно редактирано от tatkobarba; 05-06-08, 13:30.
              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

              Коментар


              • #22
                До: Aprilia RXV 450 и 550

                Колегата е прав - това са данни за модел 2007 550cc. Другият е 118 кила за 2007, а новият - от 2008 е дори още по-добре - 114 кила за 449cc и V-образен двигател. Мисля има какво да харесаш в новата Aprilia... Вече са поскъсали със супермотото и мотора си има собствени характерни черти - не само във външния вид. Явно са видели възможност да се пробват в off-road-а и това е добре за нас потребителите!

                Коментар


                • #23
                  До: Aprilia RXV 450 и 550

                  Ето и ъпгрейда за рали Дакар ...

                  RXV 4.5 Dakar:




                  Коментар


                  • #24
                    До: Aprilia RXV 450 и 550

                    Вече излезе и моделът 2009...













                    Имал значителни подобрения...

                    Бил рейди то рейс... ама като му гледам гърнето незнам какво толкова е готов...
                    2кг по малко
                    центърът на тежеста бил променен...
                    възможност за бърз избор на две криви на мощността от инжекциона...
                    5мм по ниска седалка...
                    по задният моношок имало доста подобрения...
                    и др. дреболии описани, повече ми се струват търговски трик...
                    на мен лично лампата за маслото ми се струва важна добавка

                    Коментар


                    • #25
                      До: Aprilia RXV 450 и 550

                      Познат има RXV450. Направих едно кръгче.
                      Първи впечатления:
                      Плюсове:
                      Най-голямо впечатление ми направи възможността да се регулира височината на мотора - коловете са разграфени да се спуснат надолу в трипътниците, а задния амортисьор има възможност за регулиране във височина.
                      Двигателя има огромен въртящ момент във всички обороти. Дори прекалено.
                      Дизайна е "странен", но мотора изглежда добре.
                      Ауспуха е скрит в калника, точно като на Скорпа Т-райд. Този ауспух няма кривене
                      Минуси:
                      Няма манивела - кофти за ендуро. Има проблем със стартера - мотора е на 3000 км и е ходил на гаранционен сервиз да му сменят зъбчатките на стартера с други. Пак прави проблеми. Няма сервиз в България - за всеки проблем го пращат в Унгария. Прекалено тесен резервоар - стискането с колена е почти невъзможно. Прекалено пластмасов - всички пластмаси изглеждат направени от материал като на шосейните мотори. Стопа, стойката за номера и мигачите са сложени така, че при първото падане/преобръщане ще останат на земята. Двигателя работи като ярмомелка - има някакво тропане, което според мен е недопустимо за чисто нов мотор.
                      Няма защита на двигателя. Рамата е като на МЗ ЕТЗ - няма рама пред и под двигателя - само някаква смешна пластмаса.
                      Поне според мен двигателя е прекалено мощен за ендуро. Може би за скоростно каране ще е перфектен. При най-малкото отваряне на газта, мотора отговаря с превъртане на задната гума, дори и в ниски обороти и висока предавка. А е с нови гуми. При по-рязко отваряне предната гума се изправя.
                      Стартера не върти, докато не изключиш от скорост.
                      Това са мои впечатления, за 5 мин. проба на твъд път и в нива.
                      За окачването не мога да кажа нищо, т.к. беше настроено възможно най-левашки - сага максимален, за да може да стига земята, вместо да регулира от където трябва, всички настройки на най-меко.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Aprilia RXV 450 и 550

                        Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
                        Стартера не върти, докато не изключиш от скорост.
                        Прави се нарочно с цел безопасност! Въведено е от "BMW" първоначално, ако не ме лъже паметта!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Aprilia RXV 450 и 550

                          Много хубав мотор бе . Тези италианци мн добри мотори са започнали да правят (говоря за визия не сам го карал и незнам какво му е поведението )
                          [FONT=Impact][SIZE=4] :lol: [COLOR=Red]Тетевен4x4 Offroad Club :D[/COLOR]
                          [/SIZE][/FONT]

                          Коментар


                          • #28
                            До: Aprilia RXV 450 и 550

                            На един приател на доминатора има такава защита. Обаче, понеже сме Българи веднага му намерих цаката.
                            Забелязах, че като се натисне съединителя много лекинко цъква едно копченце което позволява стартера да върти и мотора да придърпва на стартер. Незнам от какъв зор ама го има. Та като кръстосаш жичките от тоя ключ и воала Почва да си върти когато си цъкнеш копчето.
                            А иначе на мен априлията много ми харесва. Но предполагам, че ако ми се отдаде възможност да си купувам мотор за толкова пари сигурно Априлия ще е последната марка за която ще се сетя. Ако залагам на нестандартното по скоро едно БМВ по би ме устроило. Някакси по им имам доверие
                            KAWASAKI Let the good times roll

                            Коментар


                            • #29
                              До: Aprilia RXV 450 и 550

                              Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
                              На един приател на доминатора има такава защита. Обаче, понеже сме Българи веднага му намерих цаката.
                              Забелязах, че като се натисне съединителя много лекинко цъква едно копченце което позволява стартера да върти и мотора да придърпва на стартер. Незнам от какъв зор ама го има. Та като кръстосаш жичките от тоя ключ и воала Почва да си върти когато си цъкнеш копчето.
                              И затова ще сменяш редовно стартери... Ако не си ме разбрал от инжинерите в BMW не си по-дявол!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Aprilia RXV 450 и 550

                                А моя мотор няма проблеми той и без това бендикса му е здал багажа И Гоблин действа по въпроса с доставката. А и си ми върти и на скорост.
                                Точно немога да разбера с какво ще прецака стартера това
                                KAWASAKI Let the good times roll

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X