Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
    Варна
    ул.Дрин 1
    Хиляди видове
    А ти към Варна ще идваш ли? Знам къде има десетки видове бири.

    Коментар


    • #17
      До: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
      Варна
      ул.Дрин 1
      Хиляди видове
      Благодарско колега, в този магазин намерих точно каквито пластини ми трябваха. А за бирите когато си свободен заповядай ще ти ги покажа.

      Коментар


      • #18
        До: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

        Абе темата май е стара ама понеже съм нов.....
        Аз съм сертифициран професионален заварчик и ако още е актуално мога да метна два три реда.Евала на румбата.А за Симеон-медно-фосфорния припой е в пъти по евтин.
        Е...

        Коментар


        • #19
          До: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

          Първоначално публикуван от uuki Преглед на мнение
          Абе темата май е стара ама понеже съм нов.....
          Аз съм сертифициран професионален заварчик и ако още е актуално мога да метна два три реда.Евала на румбата.А за Симеон-медно-фосфорния припой е в пъти по евтин.
          Е...
          А при липса на всякакъв вид припой -може и с обикновен меден кабел с метода ВИГ !А иначе с ВИГ съм заварявал пластини на стругарски ножове със сребърен припой !Само че много зависи от пластините има едни дето се пукат ...
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #20
            От: До: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

            За да запоиш твърдосплавна пластина към държач ти трябва бронзов припой(на пръчка),най-добре е да е обмазан,за да не се занимаваш с боракс.Ако не виждаш добре при запояването - едни слънчеви очила,затъмняват достатъчно. Бронзовите припои имат различна температура на топене,като за предпочитане е да се ползва този с най-високата(около 900 градуса по Целзий),за да не се отлепи пластината като застържеш кален материал.Сребърният припой издържа максимум на 700 градуса.Аз лично съм си запоил над 20 ножа с бронзов припой(http://diyagaz.com/),но въпреки това предпочитам да работя със сменяема пластина,защото държача там е много твърд и го няма "треперенето" на ножа.

            Коментар


            • #21
              От: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

              Аз ги запоявам с чист месинг и боракс . Така са ме учили навремето старите майстори така работя и до сега не съм имал проблем . Никога така запоена пластина не ми се е откачала . Имам при мене доста изрезки от месингова ламарина . Готовите припои са от едни 20 - 30 години насам преди тях са работили с чист месинг .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM2916.JPG
Прегледи:3
Размер:31.7 КБ
ID:5474452Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM2918.JPG
Прегледи:3
Размер:37.9 КБ
ID:5474453
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

                Който разбира малко руски може да погледне тук -
                http://burovaja.com.ua/ru/produkcija/pajka_burov.html

                Коментар


                • #23
                  От: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

                  А титаниеви пластини как се запояват?
                  Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

                    Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                    А титаниеви пластини как се запояват?
                    Към какво и какъв е титана /grade/ ?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

                      Румба, кажи за тези пластини нещо повече.
                      Имаш ли при теб?
                      ТЛК 80 4,2ТД-95г

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

                        Твърдосплавни пластини за стругарски ножове.
                        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

                          Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                          Твърдосплавни пластини за стругарски ножове.
                          Всеки производител има поне 10-ина вида сплави, някои производители имат 50 и повече. Отделно основата е от едно (примерно волфрамов карбид), а покритието от друго (https://en.wikipedia.org/wiki/Titani...minium_nitride например).

                          В общия случай пластините за запояване са без покритие - и да имаха, при острене ще го свалиш. Просто ако имаш информация какви точно са пластините, които искаш да запояваш - сподели я. Ако смяташ да ползваш стари износени сменяеми пластини и да ги запояваш, ако са с покритие не че няма да работят, но резултата ще е далеч от това, което са били като нови. От друга страна по складовете на разни фирми пластини за запояване могат да се купят на килограм - предимно български, но понякога и не само.

                          ПП: И не на последно място - към момента стругови държачи за най-различни видове пластини по битаци, пазари и т.н. могат да се намерят в такова разнообразие и на такива смешни цени, че лично смисъл от запояване на пластини, освен в някои особени случаи, когато трябва определен профил на ножа, не виждам никакъв. Пластини също се намират на много човешки цени. Кобалтов стругарски нож послено острих когато ползвах струга за щос - да си направя каналче в една подлложка за дорник на фрезата.
                          Последно редактирано от sparkybg; 06-02-16, 00:06.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

                            Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                            Твърдосплавни пластини за стругарски ножове.
                            А защо ги наричаш титанови пластини?
                            За твърдосплавните е обяснено по-горе.

                            Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                            Румба, кажи за тези пластини нещо повече.
                            Имаш ли при теб?
                            Краси, както предполагах, колегата няма да запоява титан никъде, а пита за друго.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

                              Ето за това става въпрос:http://controlcenter.bg/products/%D0...D0%B0-C20.html.
                              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как се залепва твърдосплавна пластина към мека стомана?

                                Така де, писано е в темата как се запояват.
                                Ако се зачетеш и в описанието на пластината ще видиш колко е титаниева или са други форми, съединения и сплави.
                                Въглеродът е въглен, но въглеродния двуокис са мехурчетата в швепса.

                                Нагоре в темата са обяснени начини за запояване на твърдосплавни пластини, включително и на такива.
                                При мен перфектни резултати се получават със сребърен припой.

                                Важни са и други неща.
                                Към какво ще запояваш?
                                За какво ще се ползва пластината след евентуалното запояване?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X