Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

    Няма проблем , но ме спира твърдението че при слагане на масло по-гъсто от ATF скоростите започват да се включват по- трудно . Джипката до сега е карана с ATF и няма течове и виене .
    тел. 0899253328

    Коментар


    • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Декстрона отдавна го зарязаха за тия кутии. Сложи 75-80
      Аз съм с такова от 10 год.Малиииий май да го сменям трябва.

      Коментар


      • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

        Избора си е ваш.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

          "Гъстота" на маслото според гугъл:
          Трансмисионно 80 при 100 градуса - 5,3
          АТФ при 100 градуса - 9,3.
          Първоначално публикуван от Лъчо SZ Преглед на мнение
          Няма проблем , но ме спира твърдението че при слагане на масло по-гъсто от ATF скоростите започват да се включват по- трудно . Джипката до сега е карана с ATF и няма течове и виене .
          Горното се случва, защото по-гъстото масло е по-рядко.

          От друга страна освен гъстотата, и зарязването трябва да се отчита:
          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          Декстрона отдавна го зарязаха за тия кутии. Сложи 75-80

          Коментар


          • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

            Първоначално публикуван от Лъчо SZ Преглед на мнение
            Няма проблем , но ме спира твърдението че при слагане на масло по-гъсто от ATF скоростите започват да се включват по- трудно . Джипката до сега е карана с ATF и няма течове и виене .
            Ако до сега не е имала, при ниски температури ще се появят проблемите....
            За това маслото което го предлагат за тази кутия е с присадка и е именувано MTF 94, всичко друго е компромис.

            Коментар


            • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

              Tечливостта на ATF при -40 е 20000. МТF 94 при -40 е 76000.
              Ако досега не имало проблеми при ниски температури, след замяна с MTF 94 може и да се проявят вече.

              Коментар


              • What oil should I use in my R380 gearbox?

                The oil recommended by Land Rover is MTF94. However we have recently found this oil to give better results ATF

                Това го копирах от сайта на Ashcroft-transmissions като линка е към масло “TRIPLE QX ATF Dexron III”

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X