Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГОЛЯМАТА ВОЙНА 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от e100
    или вариант е с някакви шапки или кърпи,но да не пречат на маските.
    ТОЧНО...! Шапки, или кърпи, а като искаш я сваляш

    Коментар


    • #32
      Комплект камуфлажен панталон и риза, китайско производство, със задоволително качество, може да се купи от Илиянци за 15-18 лева по цени на едро. Или, още по-добре, ловни елечета с различен десен на камуфлажа, по 6-10 лева на едро. Те са и с унифициран размер. Само го надяваш върху собствените си дрехи и е ясно веднага от кой отбор си. Ако е горещо, го надяваш на голо или върху фланелката. Как Ви звучи тая идея? Май елечетата са подходящ начин за маркиране, нали? А и имат джобове и са практични за ползване. За още 2-3 лева се купува и същия десен камуфлажна шапка и отборния екип е готов. Може да се купят на едро, да са собственост на всеки от отборите и състезателите да ги взимат само по време на мероприятия, а може и да са лични. Всеки си знае отбора и си има и нужната униформа. Колкото повече пиша, толкова тая идея по ми харесва, за 10 лева на участник всеки хем получава униформа, хем се маркира като участник от дадения отбор. Пък и може да си ползва униформата и за други цели. Моля, дайте мнение.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #33
        Ами, аз сега съм поръчал към 100тина комплекта оригинални камофлажни униформи от Бундесвера - панталон, риза и шапка, с опция - яке. Цените на дребно ще са по-ниски от цитираните от теб китайски на едро.

        Коментар


        • #34
          Аз несъм очаствал и не съм изчел всичко за първото мероприятие, но имам идеи за второто. Отборите да тръгват от противоположните страни на трасето и вървят до точка която да е по близко до началото на др отбор(така ще става меле при срещата на джиповете). При достигане на точката да се взимат флакчета и от там отборитда се отправят към други точки, които трябва да завоюват( да закачат флагче на пилон/кол и да го бранят)Така за краен резултат ще се отчита кои колко точки е завоювал и колко обити има.Отборите може по пътя към токите за взимане на флакчетата да оставя хора на местото за взимане на флакчетата на др отбор и да им пречат да си ги вземат.Може след завоюване на дадена точка също да се оставят хоратам които да я бранят а др да потеглят към следващата.През това време др отбор може да се опита да прежземе вече превзета точка и така натакък. За превзета да се счита точка на която е издигнато флагчето на съответния отбор. ТОВА Е ЛИЧНО МНЕНИЕ И НЕ ЗАДЪЛЖАВАМ НИКОЙ всеки може да си облече едно стари дрехи и да се маркира като залепи някакво парче плат! Колите може също да се маркират с залепени мишени!
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
            Ами, аз сега съм поръчал към 100тина комплекта оригинални камофлажни униформи от Бундесвера - панталон, риза и шапка, с опция - яке. Цените на дребно ще са по-ниски от цитираните от теб китайски на едро.
            Свирни като дойдат! НЕПРЕМЕННО! Ако трябва, да се запиша предварително....

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от zzlatev
              Комплект камуфлажен панталон и риза, китайско производство
              Златев, мисля че много ще се объркваме и маем до като решим да стреляме, или не, тоя камуфлаж от кой десен е и т.н..
              По-добре на маската, от горе над очилата, да имаме електриково тиксо и да се различаваме лесно.
              Пък и съм пълен с камуфлажи, кво да ги правя тия китайски боклуци?

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от GAD
                Първоначално публикуван от zzlatev
                Комплект камуфлажен панталон и риза, китайско производство
                Златев, мисля че много ще се объркваме и маем до като решим да стреляме, или не, тоя камуфлаж от кой десен е и т.н..
                По-добре на маската, от горе над очилата, да имаме електриково тиксо и да се различаваме лесно.
                Пък и съм пълен с камуфлажи, кво да ги правя тия китайски боклуци?
                Анто най-добре да си сложшм по две антенки с батерии,които освен че светят издават и звуков сигнал.
                Майтап бе ГАД!
                Густо майна , пътят свърши !!!

                Коментар


                • #38
                  Какво са ви влезнали тия камуфлажи в главите?

                  Вече само като участник в играта, моля за конкретна информация - дата на битката, има ли потвърждение от противника, нашия капитан този път е Хънтъра, какво става с другия отбор - ще има ли промяна?!
                  Сталин например лесно е решавал какво да прави с генералите изгубили битка! /майтап - просто подгрявам новата каварма/!

                  Дайте по-делово и на всяка цена съгласувано с "Отбор 1", да не стане ние си пеем, ама кой ли ни слуша!

                  Коментар


                  • #39
                    Говореше се нещо за закупуване пушки на едро /дори и втора употреба/някой знае ли нещо по въпроса? Нашия отбор може да си направи една контролна среща ,но датата да е обявена по от далечко. Давай Хънтър! Ти диктуваш.
                    Густо майна , пътят свърши !!!

                    Коментар


                    • #40
                      За пушки -опитвам нещо но за сега.....Доколкото разбрах Венци
                      действа също по въпроса,но само за тяхния отбор ли е-нека той
                      каже.За тренировка мисля да говорим на 24-ти,тогава ще се
                      съберем и повече хора .
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от Volk
                        Какво са ви влезнали тия камуфлажи в главите?

                        Вече само като участник в играта, моля за конкретна информация - дата на битката, има ли потвърждение от противника, нашия капитан този път е Хънтъра, какво става с другия отбор - ще има ли промяна?!
                        Сталин например лесно е решавал какво да прави с генералите изгубили битка! /майтап - просто подгрявам новата каварма/!

                        Дайте по-делово и на всяка цена съгласувано с "Отбор 1", да не стане ние си пеем, ама кой ли ни слуша!
                        Датата на битката,поне за сега е 24 . 06.-събота.Поне така уточнихме
                        със Злати.От другият отбор за сега реакция-никаква.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #42
                          Нашия отбор ще играе разбира се, но в момента си внасяме пушки и оборудване така че да сме независими от външни доставчици. Тъй като още не ми е известна датата за доставка на оборудването още не сме готови да обявим дали ще сме готови за предложената от вас последна събота на юни. Нека да я приемем за работна, но с уговорка че подлежи на промяна.

                          Първата игра мина и съответно се видя кое е добре и кое не. Оттук нататък ще трябва да изработим достатъчно ясни и подробни правила които да дават възможност за честен двубой. В тази връзка имаме много работа тъй че не е лошо да започваме работа.
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #43
                            Голямата война 2/2006 - официална дискусия и правила

                            В тази тема ще бъдат публикувани документи и предложения свързани с реализацията на мероприятието "Голямата война 2 - 2006

                            Всички мнения публикувани тук които не касаят предложения по същество или излизат извън темата ще бъдат изтривани безусловно.

                            Първоначално публикуван от zzlatev
                            Колеги, Голямата война 2 ще е отново в същия район. По удачно е да поиграем на същото място още 2-3 пъти, докато му се изчерпи потенциала. А и организация далече от София ще е голям проблем. Но вижте мнението ми за новите правила. Допълнителна информация - в средата на юли в района Копринщица-Бунтовна -Стрелча е едно от големине мероприятия на нашия Ленд Ровър клуб и не считам за удачно да дублираме терена с друго мероприятие.
                            Осигуряване на екип от 6 съдии с радиостанции и поне 2 джипа и 2 ГПС-а( аз нямам нито едно от трите все още). Петъка преди битката съдиите избират 4 точки на места, недостъпни за автомобили, свалят координатите им, маркират ги надлежно с ярка боя и очертават кръг с радиус от 10 метра около точката. За победител в конкретния бой ще се счита този отбор, който в крайния час има повече живи хора вътре в кръга до точката. Отделно, достатъчно встрани от мястото на боя, ще има очертан друг, по -голям кръг, който ще е мястото, където ще седят всички убити, които искат да наблюдават. Това се прави с цел да не се повтори ситуацията от 13, когато банда трупове едва ли не нахлу в битката, за да вижда по-добре. Петък вечерта се тегли жребий кой отбор от къде ще стартира. Със всеки отбор на стартовото място сутринта в събота има съдия, чиито чесовник е сверен с този на останалите съдии. Той дава старта на дадения отбор в точно определен час(10 часа), независимо каква е готовността на състезателите да стартират и потегля с някой от джиповете на отбора. Ситуацията е абсолютно аналогична при другия отбор. Естествено, преди да стартират, капитаните на отборите полуават координатите на точките( поне половин час преди старта). Съдията, който е с отбора маркира надлежно джиповете, маркировка на играчите няма да има. Нека всеки си познава своите. Капитаните осигуряват и раздават оръжите когато решат(може и от петък), Войнат почва в 10часа в събота.
                            Останалите четири съдии още преди старта, поне 30 минути по-рано, са заели позици на точките( по човек с радиостанция и жълта жилетка на точка). Те ще са скрити, за да не издават отдалече местоположението на точката, но в момента на пристигането на първите бойци ще разкрият присъствието си и ще контролират боя отстрани. Войнат ще свърши точно в 15 часа по часовниците на съдиите и на всяка точка на място ще се направи протокол кой държи точката, колко убити и уцелени коли има във всеки от отборите и ще се завери от съдията и от по един участник от двата отбора. На базата на тези протоколи ще се обяви победителя и наградата ще се изяде и изпие на пикник в неделя( ако сте съгласни). Това ще са правилата, приемам само разумни и конструктивни забележки
                            Първоначално публикуван от buldog
                            Друго нещо което искам да се обсъди е разговорите по радиостанцийте между съдийте,за да ме разберете правилно ще ви
                            преразкажа разговор по радиостанцийте между съдийте по време на
                            войната,АЗ участник във войната ги слушам по моята радиостанция:
                            Съдия:Име Кои държи в момента точката
                            Другия съдия: Отбора на (..........)
                            Като участник в играта аз получавам информация от съдийте на
                            готово,ако съм командир на отбор и имам тази информация за моментното владеене на точката ще предприема мерки.Съгласен съм
                            че това са го чули и други който са били в района с радиостанций за
                            това предлагам съдийте да нямат радиостанций и всеки по свое мнение без да има контакт с другите съдий след приключване на играта да обяви своите резултати и после всички съдий да обявят победителя.Вътрешно в самия отбор всеки да се оправя както намери
                            за добре, може да има кодирани съобщения и т.н.
                            Но съдийте по този начин издават поверителна информация а те не са
                            участници в играта Те са съдници и от тях зависи кой е ПОБЕДИТЕЛ
                            Първоначално публикуван от zzlatev
                            Ей, много учен народ бе . Някай пак не е разбрал. Вътре в кръга всеки може да остави колкото си иска бойци, след като завладее точката. Ако иска, може да потеглят всички другаде, от храстите да се измъкне един жив от другия отбор, да влезе в кръга и накрая точката ще се брои негова. За тактиката всеки решава сам. За знамето не съм съгласен. Ако има знаме, няма да е война, а състезание кой първи ще стигне до точката и ще грабне знамето. Точките са крепости, които трябва да се завоюват и бранят. За маркировката на състезателите и джиповете съм съгласен, нека я има.Знаменце за всеки джип е добра идея. Ако съберем предварително 100-ина лева, аз ще се погрижа и за занаменца, и за скоч, и за мишени за колите, и за ленти за убитите. Но нека и отборите потренират предварително( като Ловците) и се опознаят поне малко. И съм съгласен с Хънтъра точките да са малко по-близо една до друга, за да е по-интересен боя. Съдиите ще го имат впредвид при избора. Но съм против да бъдат маркирани така, че да се виждат от километър. Отблизо всичко ще е ясно, но отдалеч нека всеки се потруди с ГПСа и джипа.
                            А кръговете за зрителите са само за тези, които искат да следят боя, другите могат да се движат свободно встрани от точките.
                            Взима си бележка за приказките между съдиите, занапред разговорите ще са кодирани и сведени до минимум. Но без комуникация никой няма да остава, в планината и при мероприятие като това всичко трябва да се очаква, а липсата на връзка между хората, които контролират процеса, е абсурд.
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                              Нашия отбор ще играе разбира се, но в момента си внасяме пушки и оборудване така че да сме независими от външни доставчици. Тъй като още не ми е известна датата за доставка на оборудването още не сме готови да обявим дали ще сме готови за предложената от вас последна събота на юни. Нека да я приемем за работна, но с уговорка че подлежи на промяна.

                              Първата игра мина и съответно се видя кое е добре и кое не. Оттук нататък ще трябва да изработим достатъчно ясни и подробни правила които да дават възможност за честен двубой. В тази връзка имаме много работа тъй че не е лошо да започваме работа.
                              О.К.Кога искате да е първата работна среща?
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #45
                                Нямането на опознавателни знаци по хората е абсурд. От космическите прехващачи до цивилните ченгета - всички имат. Въоръжените цивилни, лицата с чужда униформа и без опознавателни знаци не попадат под защитата на Женевската конвенция, с тях постъпват различно, и ако им провърви много, просто ги разстрелват.
                                Обичаите за водене на война не са от вчера и не са случайни.
                                Съдиите трябва да са повече, и в обичайни екипажи - шофьор и щурман. Освен ако някой не може да кара и без щурман. Аз не бих разчитал на схватки само или главно за контролните точки следващият път) Нямат нужда и от кодове, просто няма защо да обсъждат къде и какво, те не са футболни коментатори. Данните за загубите те могат да съобщават. А също така да не върви информация от убитите към останалите. Затова и всички трябва да използват позивни.
                                Раздаването на точките половин час преди старта гарантира единствено хаос. Освен ако някой отбор не се уреди с щабен оперативник от десантен батальон, в което се съмнявам)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X