Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГОЛЯМАТА ВОЙНА 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Злати малко мненийца и от мен - за точките - предлагам да не са с боя. По-скоро някакво знаме, което да се взима при завземане. А при откриване на собствена точка да се пази. Не да стоиш до кръстчето от боя и чакаш нещо да се случи.

    За победител в конкретния бой ще се счита този отбор, който в крайния час има повече живи хора вътре в кръга до точката.

    а ако има неубити хора извън точката - някъде се движат с жипка???



    Съдията, който е с отбора маркира надлежно джиповете, маркировка на играчите няма да има.
    за жипките - с ленти от скоч е неудобно - караш по пътя и гледаш след завоя - друга жипка. Да - има скоч НЯКЪДЕ, но ако нямаш бинокъл неможеш от пръв поглед да се ориентираш....а да си запомниш жиповте от твоя отбор....

    за играчите - как да не се маркират??? като са без маски - ок, но опаковани в камуфлаж и с маски......

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от zzlatev
      За победител в конкретния бой ще се счита този отбор, който в крайния час има повече живи хора вътре в кръга до точката.:
      Е как ще ги разбереш от кой отбор са, като не са маркирани?
      Как ще се познават, хората от един отбор, като се виждат за първи път?
      "Убите" до кога ще чакат в тоя кръг?
      А "живите", що ще седят там, като няма жив противник, а трябва подкрепа на други места?
      Тая игра е измислена вече и се казва "превземи флага". Има знаменце със цвета на отбора и който го вземе или запази печели.Ако го вземе противник и по пътя ти му го отнемеш, като "убиеш" преносителя, пак си е твой.
      Колите трябва да имат знаменца със съответния цвят, защото лентите не се виждаха.
      Бойците трябва да са маркирани по някакъв начин, за да се различаваме.
      По всичко останало от поста съм съгласен

      Коментар


      • #18
        И аз като командващ отбора на "Ловците"се чувствам задължен да
        взема отношение към новите правила.За мястото на войната-да
        подкрепям напълно Злати.Има време и за нови места,но още е рано
        да сменяме това.Та ние сме едва на втори опит и има да доизглаждаме
        още нещата.По точките: Нека да е с кръг, може и знаме да има,както
        писа колегата по-горе,дори и по път може да стават стълкновения.
        Проблема ще възникне когато някой отбор вземе знамето и изчезне
        от точката.И какво?-едни пазят точката , други се гонят по гората
        за знамето.Според мен по-добре е засега да остане само точка/кре-
        пост/ пък като надобреем да включим нови екстри.Относно маркировката, Не съм никак съгласен със предложеното.Отборите
        са формирани отскоро, и постоянно ще идват и отпадат джипове и
        хора.А по-вероятно да ставаме все повече участници.Според мен
        е невъзможно и за двата отбора да си познават джиповете и бойците.
        Предлагам машините да бъдат маркирани със знамена,ясно видими и
        различими отдалече.За джиповете две знамена,за моторите -едно.
        За бойците-тиксо и на маските.Нека бъде така поне в първите няколко
        игри.Нека точките да не са на прекалено голямо разстояние , за да може да се прехвърлят подкрепления,така екшъна става по-голям.
        За другата част от правилата съм съгласен със Злати.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #19
          Друго нещо което искам да се обсъди е разговорите по радиостанцийте между съдийте,за да ме разберете правилно ще ви
          преразкажа разговор по радиостанцийте между съдийте по време на
          войната,АЗ участник във войната ги слушам по моята радиостанция:
          Съдия:Име Кои държи в момента точката
          Другия съдия: Отбора на (..........)
          Като участник в играта аз получавам информация от съдийте на
          готово,ако съм командир на отбор и имам тази информация за моментното владеене на точката ще предприема мерки.Съгласен съм
          че това са го чули и други който са били в района с радиостанций за
          това предлагам съдийте да нямат радиостанций и всеки по свое мнение без да има контакт с другите съдий след приключване на играта да обяви своите резултати и после всички съдий да обявят победителя.Вътрешно в самия отбор всеки да се оправя както намери
          за добре, може да има кодирани съобщения и т.н.
          Но съдийте по този начин издават поверителна информация а те не са
          участници в играта Те са съдници и от тях зависи кой е ПОБЕДИТЕЛ

          Коментар


          • #20
            Точно ,така! Темида трябва да е сляпа, а не да е информбюро. Ако ще държим точки, нека съдията да си стои на пункта и като свърши времето да каже, кой я държи. А не постоянно да дава информация кой какво прави. То и без туй"мъртвите" говорят постоянно по радиостанцията!

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от derhunter
              За джиповете две знамена,за моторите -едно.
              HUNTER, колите имат по една антена, моторите хич, где да си ги слагат...!

              Коментар


              • #22
                Продават се от фибростъкло,и не са скъпи.Да не мислиш че това
                на което се вееше знамето на нашият тим крилат е антена?
                Мисля че всеки би инвестирал 2-3 лв.в името на идеята.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #23
                  дори и да не са антени - защипани на стъклото...... завързани на решетки....... . но да са от различни и светли цветове, защото кафяво и синьо от далеч едав ли ще се различавт

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от GAD
                    що не измислиш някъде по-наблизо примерно нос калиакра?
                    Аз го бях измислил на "Широка поляна", ти да си благодарен
                    Освен туй, това е ПРЕДЛОЖЕНИЕ, не лична обида
                    Мога да осигуря спане на 15-20 човека в Копривщица, а Е100 мисля че може да прибере поне 5-6 в Стрелча(БЕЗПЛАТНО),така че що се . Ако отидем от петък, а състезанието е в събота, в петък и събота вечерта, ще направим купон, в неделя който иска ще кара лодки, лови риба, ходи на плаж. Който е със семейството няма да се притеснява, че го е изоставил, до като се пуцаме. Старосел е на близо, Хисар .В Срелча, Красново и Хисар има плажове с минерална вода, а и Копривщица си е хубаво място.
                    Ако искате, можем да го направим и като тренировка на отбора, за сплотяване! НЯМА НИЩО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТУК!
                    А ако искате, понеже така или иначе, в момента правим рафтинг на Струма, може да направим нещо и около Кресненското ханче.Хем рафтинг, хем пуцане, офроуд и минерални бани.....

                    Брато на ШИРОКА ПОЛЯНА е уникално страхотна идея жалкко че кадето и да е няма да мога да дойда но иначе за по-нататъка съм 100 %
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #25
                      Хънтър, предлагам да си спретнем знамена за нашите!

                      Това, че противника не иска да се маркира, ОК, но това не значи, че на нашите не може да им метнем по една лента през рамо...
                      Пък ако са в диверсия може и да я смъкнат временно!

                      А с това загубено тиксо дето се мотахме - файда може да има само при игра на полигон - в гората от 200 метра, ще се радваш ако не го сбъркаш с колоездач с каска!
                      За маркирането на ендуристите пък вече си беше цирк, добре че ние нямахме, а един кротък ендураджия излезнал случайно на разходка едвам успя да ни викне навреме че не участва, иначе щеше да се прибере с друг цвят екипировка!

                      Коментар


                      • #26
                        Вальо ако лентата е през рамо има голяма вероятност да се закачиш в някой храст,или още в джипа при слизане и качване,а може да пречи и на стрелбата.Това на ръкавите не беше лошо или вариант е с някакви шапки или кърпи,но да не пречат на маските.За наш отличителен белег на джиповете абсолютно те подкрепям.
                        Густо майна , пътят свърши !!!

                        Коментар


                        • #27
                          а един кротък ендураджия излезнал случайно на разходка едвам успя да ни викне навреме че не участва, иначе щеше да се прибере с друг цвят екипировка!
                          "Кроткия ендураджия" е всъщност самия Долфи! Викат му така защото Долф Лунгрен прилича на него само дето е доста по як от Лунгрен! Та добре че не сте го стреляли!
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            Как щего стреляме!!!!-той си викаше яко и отдалече
                            После даже мисля че се беше снабдил и с лента за елиминиран
                            играч
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #29
                              Ей, много учен народ бе . Някай пак не е разбрал. Вътре в кръга всеки може да остави колкото си иска бойци, след като завладее точката. Ако иска, може да потеглят всички другаде, от храстите да се измъкне един жив от другия отбор, да влезе в кръга и накрая точката ще се брои негова. За тактиката всеки решава сам. За знамето не съм съгласен. Ако има знаме, няма да е война, а състезание кой първи ще стигне до точката и ще грабне знамето. Точките са крепости, които трябва да се завоюват и бранят. За маркировката на състезателите и джиповете съм съгласен, нека я има.Знаменце за всеки джип е добра идея. Ако съберем предварително 100-ина лева, аз ще се погрижа и за занаменца, и за скоч, и за мишени за колите, и за ленти за убитите. Но нека и отборите потренират предварително( като Ловците) и се опознаят поне малко. И съм съгласен с Хънтъра точките да са малко по-близо една до друга, за да е по-интересен боя. Съдиите ще го имат впредвид при избора. Но съм против да бъдат маркирани така, че да се виждат от километър. Отблизо всичко ще е ясно, но отдалеч нека всеки се потруди с ГПСа и джипа.
                              А кръговете за зрителите са само за тези, които искат да следят боя, другите могат да се движат свободно встрани от точките.
                              Взима си бележка за приказките между съдиите, занапред разговорите ще са кодирани и сведени до минимум. Но без комуникация никой няма да остава, в планината и при мероприятие като това всичко трябва да се очаква, а липсата на връзка между хората, които контролират процеса, е абсурд.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #30
                                1. Tрябва ми хубава карта за да си калибрирам ГПС-а по нея, щото тая дето е отмъкнах от състезанието се намокри и не мога да я сканирам.

                                Всеки джип, с ГПС или не, трябва да има карта с точките!

                                2.Имам едни часовници с радиостанция, но стават само за близо-при пряка видимост 1км., на пресечен терен 100-200м, може и по-малко.Но ще вършат работа.

                                3.Непременно трябва да се обозначим, другите като не искат, ще се правим на тях, когато искаме.
                                Някой да помогне..?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X