Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб-Glock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб-Glock

    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
    , За чистене ползвам WD-40, което съдържа нещо близко до нафтата, а именно керосин. А пък за смазване, поддръжка и ежедневна експлоатация на оръжието само Balistol
    Същата комбинация ползвам. Само че е френски вариант на вд-то. М/у другото и с балистол съм чистил, но според мен почистващите му качества са по-слаби. Ама то на нас със тебе нашите оръжията с кво и да ги чистиме, и да ги чистиме и да не ги чистиме - все си бачкат
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Клуб-Glock

      С риск отново да бъда обвинен, че се заяждам, ама как "чистиш" със "смазка". Или чистиш, или смазваш.
      А с какво да чистя? С "чистка" ли? Да, смазката почиства. Прониква добре, почиства нагара и смазва. Нафтата също. Все пак е мазна до някаква степен. На същия принцип както нафтата гори и смазва едновремено, на същия принцип, както и двигателното масло мие, смазва и охлажда.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Клуб-Glock

        Всъщност рядката смазка има свойства да разтваря нагара и частиците, отделящи се при стрелба. Повърхностната активност на нафтата, керосина, балистола или маслото за шевни машини-все тая, позволява при изтриването на детайлите да се постигне по-бързо чистота, отколкото самото механично почистване може да даде. При някои от повърхностноактивните вещества след изтриването остава слой, който има и мазителни свойства. Преди време чистех хромирания си револвер, по който всяка нечистотия си личи с автомобилно масло 5W40, което има чудесна почистваща способност, но така остава по детайлите че цапоти дрехите и го замених с балистол.. Гъстите греси, освен че смазват са и среда за набиване на какви ли не твърди частици, които в последствие се превръщат в абразивни емулсии, така че са средство за консервация а не за експлоатационна смазка...така си мисля поне Естествено комбинацията ГОЙ-калашник е друга тема, но чуждият/държавният калашник стрелят прекрасно и без смазка ))
        Последно редактирано от gkesov; 28-05-15, 21:32.

        Коментар


        • От: Клуб-Glock

          https://www.youtube.com/watch?v=pThsdG0FNdc
          Land rover discovery 300 Tdi

          Коментар


          • От: Клуб-Glock

            От гой, та на чистене отидооме. Кво толкова му се чисти на един пищов? Цевата, дето ужким най има специфика, е 4-5 пръста - тръкнеш я на две-на три и е готова. Позабършеш с парцала на разглобено на сичко останало и тва е.

            Коментар


            • От: Клуб-Glock

              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
              А с какво да чистя? С "чистка" ли? Да, смазката почиства. Прониква добре, почиства нагара и смазва. Нафтата също. Все пак е мазна до някаква степен. На същия принцип както нафтата гори и смазва едновремено, на същия принцип, както и двигателното масло мие, смазва и охлажда.
              Никой не спори, че т.нар. "смазки" има почистващи свойства освен смазващи. Въпросът е, че пишеш глупости. В препаратите за почистване и смазване се използва керосин, а не дизелово гориво (нафта), по ред причини. Най-малкото, защото оръжието, а и самия ти след употреба няма да миришеш на шофьор "лапал смока". На ясно съм и защо дизиловото гориво има мазителни качества, ама ти явно не си и затова ти препоръчах да обърнеш малко внимание на ректификационните колони. А пък чистенето в "полеви" условия с пароструйка въобще няма да го коментирам - явно във великата българска армия са намерили от някъде джобни варианти.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • От: Клуб-Glock

                Нямам какво да гледам ректификационните колони, примерно дизела и JP8 са си толкова близки, че направо са братя. А в полеви условия не съм срещал база в гореща държава, където да няма дизелова пароструйка. И каква е разликата, дали оръжието ти ще мирише на нафта, керосин, теменужки, ГОИ или РЖ? Ти ще стреляш ли, ще го миришеш ли?
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Клуб-Glock

                  Тука с мириса да се намеся - някои от оръжията се ползват да ти пазят дома и вечер са да речем в кобур вързан за крака на спалнята.Мириса на нафта не ми пречи,но жената нещо не и понася та това ако смърди на маргаритки ще е бижу.

                  За тия стрелящите претенции нямам,там да мирише на какво иска.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Клуб-Glock

                    Е биодизел нямате ли при вас?
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Клуб-Glock

                      Горивото за запалки Зипо също е нафта, ама никак не мирише и не е като нафтата по бензиностанциите!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Клуб-Glock

                        Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                        От гой, та на чистене отидооме. Кво толкова му се чисти на един пищов? Цевата, дето ужким най има специфика, е 4-5 пръста - тръкнеш я на две-на три и е готова. Позабършеш с парцала на разглобено на сичко останало и тва е.
                        Всеки да си го чисти както смята за добре....2...на 3 на 6 на тая схема на поддръжка толкова осрани оръжия съм виждал че ми се плаче.Аз омедняване и оловяване в мойте цеви нямам.Не ги дера с метални шомполи.И си ги чистя и смазвам редовно защото и редовно ги ползвам ....всеки сам си избира кое и как да му е и темата не е нито гои нито чистене.......е за марката Глок !

                        Поздрави
                        Land rover discovery 300 Tdi

                        Коментар


                        • От: Клуб-Glock

                          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                          Е биодизел нямате ли при вас?

                          Има ма аз ползвам друго,че него го понася на мирис.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • Клуб-Glock

                            Бях предаден от собствения си баща... Отидох на село да си почина на въздух и оооо ужаст баща ми държеше Глок в ръцете си... и го ползваше по предназначение. Не разпознах модела но ми направи впечатление перфектната му trigger discipline.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1433001441.470797.jpg
Прегледи:2
Размер:121.9 КБ
ID:5662921Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1433001455.787922.jpg
Прегледи:2
Размер:122.6 КБ
ID:5662922Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1433001468.371628.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5662924
                            Последно редактирано от slaf4u; 30-05-15, 19:48.
                            42

                            Коментар


                            • От: Клуб-Glock

                              Така е с глок,се вършат ,много неща,неще и дума.

                              Коментар


                              • От: До: Клуб-Glock

                                Първоначално публикуван от stanev11 Преглед на мнение
                                истина е за меката китка,лично съм го пробвал това от горния клип на моя глок 17,а и съм виждал как жена която стреля с две ръце,но за първи път и при нея се получи с моя пистолет.Но от всички пистолети които съм имал,засега съм най доволен от глока. А съм притежавал ЧЗ75БД,макаров,който имам и в момента,ЧЗ52,люгер.Интересното е ,че с макаров съм по точен на прицелна стрелба,с чз на динамична,а с глока при около 6-7000 изтрела още се излагам .
                                Колега, от всичко казано по-горе от теб, лично аз не можах да схвана логиката-нито за динамична, нито за прецизна......От кое си най доволен от глок?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X