Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Първоначално публикуван от rotter Преглед на мнение
    За мен би било интересно само дано не е на руски че ми е труден превода
    Не, на български е, но ще го направя тези дни, че първо трябва да ги снимам добре. Книжката е "Методическо пособие за сверка на мерните линии, проверка боя и привеждане към нормален бой на СО и БМ" има за ПМ, АК, ПК, РПГ-7, СВД и др. издадена през 1995г. и е с жълти страници и гаден печатарски шрифт поизбледнял. Изпълнена е с доста военни термини някой от тях от миналото, но като цяло информацията е пълна и синтезирана.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Ето
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от dido uzunov; 24-04-17, 16:43.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Благодаря!

        Коментар


        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Ето го мойто старо момче след посещението на козметичния салон. Благодаря на Чичо за рецептата - с една забележка към автора на "литературата"!


          Стана по-лесно отколкото очаквах, търкането беше най-трудоемко. Качеството като цяло е добре (мен ме удовлетворява), на мен това ми е "работната" машина, така че не търся нещо изключително, но ако трябва да бъда прецизен - някои от частите станаха много по-добре от някои други - рамката, чукчето и спусъкът са перфектни, затворът обаче някак си "светлее и тънее" - ако зумнете ще го забележите в предния ккрай, около серийния номер и мерника. Нямам обяснение, при положение, че висчко е правено заедно (шлайфане, обезмасляване и оксидиране) и всички части бяха потопени на едно и съща дълбочина в съда на разстояние от дъното.


          За забележката към автора на литературата: В* рецептата пише: Содата каустик се залива с водата и се вари до разстваряне. Аз съм споменавал, че съм зле с химията и затова спазвах точно инструкциите. Налях, рабърках и включих котлона. Влязох вкъщи да претегля нитрата и нитрита, забавил съм се максимум 7-8 мин. Излязох и що да видя - всичко около котлона бяло и пушещо - маса, ограда, храсти, трева ......в тенджерата беше останала 2-3 пръста течност. Правих се на пожарникар в продължение на 15 мин - поливах с маркуча всичко наоколо, пораженията по растителността ще са ясни след 2-3 дни. Вярно е, че се бях екипирах като за Луната - шапка, водолазни очила, ръкавици до лактите, яке, 2 анцуга и 2 фанелки наведнъж ама голям късмет, че не съм бил наоколо ........Та направих следнато: премерих нова доза, бърках да посиняване на студено и оставих сместа да престои 4-5 часа. След това я нагрях много бавно - отне почти 2 часа да стигне до 140*Ц (3 л вода, 2.1 кг сода каустик и по 300 г нитрат и нитрит). След това ядове нямаше. А, наложи ми се да долея малко вода към края, че Темп взе да отива над 146* - студената вода направо "експлодира" като се докосне до разстворa, та много леко и много бавно!
          За който иска да го прави в домашни условия слгам една снимка на чисто нова емайлирана тенджера (купена специално за целта) след операцията.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1A.jpg
Прегледи:1
Размер:338.9 КБ
ID:5751952Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:192.1 КБ
ID:5751953Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:189.0 КБ
ID:5751954Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tendjera.jpg
Прегледи:1
Размер:366.9 КБ
ID:5751955

          Коментар


          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
            затворът обаче някак си "светлее и тънее" - ако зумнете ще го забележите в предния ккрай, около серийния номер и мерника. Нямам обяснение, при положение, че висчко е правено заедно (шлайфане, обезмасляване и оксидиране) и всички части бяха потопени на едно и съща дълбочина в съда на разстояние от дъното.

            Това ти е първия път
            Обикновенно причината е в материяла/желязото.
            Може също от шлайфането и обезмасляването, но по-скоро първото.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Затвореният блок винаги ще синее и светлее спрямо чукчето и спусъка, проблема не е в теб, а в разлика в стоманата. Получило се е отлично, няма какво повече да търсиш.

              Изпратено от моят Lenovo K53a48 с помощта на Tapatalk
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                Затвореният блок винаги ще синее и светлее спрямо чукчето и спусъка, проблема не е в теб, а в разлика в стоманата. Получило се е отлично, няма какво повече да търсиш.

                Изпратено от моят Lenovo K53a48 с помощта на Tapatalk


                Изпратено от моят Lenovo K53a48 с помощта на Tapatalk
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                  Изпратено от моят Lenovo K53a48 с помощта на Tapatalk
                  Благодаря за оценката. Аз тъкмо щях да пиша на Чичо, че различна стомана е единствената възможна причина, щото всичко останало е правено абсолютно еднакво и с еднакво старание, че и жертви дадох .... ама не от разтвора - поопържих се в 110* градусовата маслена баня.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-05-02_08-06-43_761.jpg
Прегледи:1
Размер:229.3 КБ
ID:5752073

                  Коментар


                  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Нищо ти няма
                    Преди мнооого години един Р 08 правен по една моя си рецепта стана на петна като маскировъчна дреха, докато друг екземпляр стана черен на гарван, целия. Според капацитетите единия бил военновременно производство /разлика в материала/.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Здравейте,
                      от днес съм член на форума и от два дни съм горд собственик на пистолет Макаров!
                      Пистолета е произведен в България през 1999 година, пълнител с 8 патрона, калибър 9х18, хром мат по класацията на "Арсенал". По външни белези и информация от предишният собственик, настрела е около 100 патрона.
                      Имам нужда от съвети: 1. Двата пълнителя /хром мат/ не подават коректно /патрона не влиза в патронника, затвора остава в задно положение/, когато са заредени с 8 патрона. При зареждане на 7 патрона пълнителите работят коректно. Смених пружина, подавач и нищо не се промени. С пълнител от 70-те години няма проблем. Къде може да е проблема?
                      2. Има ли в София място, на което ще ми хромират цевта от вън, спусъка, чукчето, предпазителя и лостчето на затворната задръжка /сега са черни/. Знам, че е каприз, но ....
                      3. Заслужава ли си да се полират допълнително части от УСМ и подавача/легло към патронника с цел по-плавна работа. Не преследвам "спортен спусък".
                      Ще очаквам градивна критика и помощ!

                      Коментар


                      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Здравей, monilimoni

                        моля те за дружеска помощ! Кажи, ако е удобно къде ти полираха така затвора, ще отида веднага!

                        Благодаря предварително!

                        Коментар


                        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Здравейт, съмишленици. Следя с удоволствие темата. Имам Байкал 442, никелиран, с 12 патрона. За сега съм много доволен. Служа с Макаров от 1970г и на стрелбите се представя отлично. Като цяло доста добри, дори за за днешно време, пистолети.

                          Коментар


                          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                            Аз разбирам твоята гледна точка на военен, който с пистолет си вади хляба, но погледни малко и от друга гледна точка. Да направим разлика между различни нужди и предназначение, между нападателно и отбранително оръжие, между пистолет за цивилен и за професионалист.
                            За цивилен:
                            1. Най-важното е надеждност- да се отбранява, когато се наложи. Затова често се препоръчва револвер, а макаров е много надежден в това отношение.
                            2. Да е удобен за носене- да е малък и не много тежък, това пък означава едноредов пълнител с по-малко патрони. Макаров отговаря на това изискване.
                            3. Да е ефективен- точен и с добър спиращ ефект до 10-15 метра, защото това са реалните дистанции за самоотбрана. Оттам нататък или е нападение, или се отбраняваш срещу хора въоръжени с оръжия с по-голям обсег. Макаров е ефективен за дистанциите за самоотбрана.
                            4. Мерни прибори- да, на Макаров не са най-подходящите, но се свиква и не са такава драма.
                            5. Капацитет на пълнителя и бърза смяна на пълнителя. Кажи ми един реален случай на самоотбрана в България, където да са изстреляни повече от 6 патрона? Въобще, би ли си представил цивилен да изстреля 2 пълнителя по 15 патрона- общо 30 патрона- в градска среда? Пак за револверите- за самоотбрана се ползват и револвери с по 5 патрона и естествено бавно зареждане (без спиидлоудъри). Според мен, даже е полезно да са само 8 патрона и по-бавна смяна на пълнител-така човек има време да помисли и да се оттърси от шока, щото ако не успее, може да се стигне до превишаване на пределите на неизбежната отбрана.
                            6. накрая, цената на пистолета. Ами за цивилен, дето могат всеки момент да му вземат разрешителното и може цял живот да не ползва пистолета за самоотбрана (не си вади хляба с пистолет), цената си е доста важна и е фактор! А Макаров втора ръка- 50-100 лв., кво му плащаш?!

                            Горните неща са валидни и за повечето обикновени полицаи, така че макаров пак им върши работа. Ние да не сме в Афганистан или Ирак. Във всяка областна дирекция си има групи за задържане и реакция и те са си екипирани с друго въоръжение и екипировка. Отделно, има и СОБТ- пак с отделно въоръжение. Отделно, отряд за задържане в София, отделно - жандармерийски групи, отделно- групи в ГДБОП- всички с глокове и т.н. въоръжение. Е, за една малка България какво повече?!

                            П.С. А и случая в Лясковец показа, че освен оръжие и тактикъл-командосия, и акъл трябва!
                            Произвежда ли още завод Арсенал “Макаров” и ако да- на каква цена е нов? Все още ли го правят качествен като преди години?

                            Коментар


                            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Новото производство не е особено качествено. Цената е около 300 лв. В магазина на "БМВ" има един от новите в комплект с адаптор за .22 калибър за 500 лв.
                              Ако ще е "Макаров" то по-добре да е от старото армейско производство - намират се за смешни пари по КОС-овете (70-120 лв.).
                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар


                              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                                Новото производство не е особено качествено. Цената е около 300 лв. В магазина на "БМВ" има един от новите в комплект с адаптор за .22 калибър за 500 лв.
                                Ако ще е "Макаров" то по-добре да е от старото армейско производство - намират се за смешни пари по КОС-овете (70-120 лв.).
                                Разбрах, благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X