Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите изменения в закона за лова

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новите изменения в закона за лова

    Четохте ли ги. Освен всичко за ловните стопанства, вижте и чл.56 т.1. Това са идиоти бе. Неса хора.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

  • #2
    До: Новите изменения в закона за лова

    Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
    Четохте ли ги. Освен всичко за ловните стопанства, вижте и чл.56 т.1. Това са идиоти бе. Неса хора.
    Защо не пуснеш един линк към закона или да го публикуваш тук. Така всеки ще може да види какво точно имаш в предвид и да коментира въпросният член.
    Поздрави

    Коментар


    • #3
      До: Новите изменения в закона за лова

      Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
      Четохте ли ги. Освен всичко за ловните стопанства, вижте и чл.56 т.1. Това са идиоти бе. Неса хора.
      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

      Коментар


      • #4
        До: Новите изменения в закона за лова

        Ето ви извадка
        Чл. 56. (1) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) Ловуването се извършва с гладкоцевно ненарезно или с полуавтоматично огнестрелно ловно оръжие с не повече от един плюс два патрона в магазина.

        Всичкото нарезно в касите. Остава само за подборен.
        Надявам се това да е някаква грешка. Във форума БГЛОВ и НАЛОВ има доста коментари по темата.
        Грешка или не, закона е в сила от днес и утре всички с нарезно са бракониери.
        Ето и линк http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134941184 . Четете и се наслаждавайте м.....ма им мръсна

        Обърнете внимание на сроковете за ловуване на водоплаващ и пътпъдък.
        Последно редактирано от Sasho74; 24-10-08, 11:33.
        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

        Коментар


        • #5
          До: Новите изменения в закона за лова

          ТУК го качих с последните изменения.Колегата е направил препратка,но реших че на word има по-добра възможност за работа с търсачката.
          Последно редактирано от adwokat; 24-10-08, 12:02.
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • #6
            До: Новите изменения в закона за лова

            Чл. 56. (1) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) Ловуването се извършва с гладкоцевно ненарезно или с полуавтоматично огнестрелно ловно оръжие с не повече от един плюс два патрона в магазина.
            (2) Ловно огнестрелно оръжие е това оръжие, което конструктивно е пригодено за тази цел и отговаря на техническите изисквания за безопасност.
            (3) Разрешение за закупуване, носене и съхраняване на ловно оръжие и боеприпаси се издава от органите на Министерството на вътрешните работи по реда на Закона за контрол върху взривните вещества, огнестрелните оръжия и боеприпасите.
            (4) (Доп. - ДВ, бр. 79 от 2002 г.) Подборното ловуване се извършва с нарезно ловно оръжие или с гладкоцевно ловно оръжие с куршум. Право на придобиване, носене и употреба на ловно нарезно оръжие имат само лицата, придобили квалификация по реда на чл. 26.
            Не страшно това.Кофти е за тия с с ловните автомати12к. Само с по 3патрона.В европа одавна е така.На едро гладкоцевното само с бренеке!Сачмите ги забравяме.Мен лично не ме касае аз стрелям само с нарезно ,за перущини не ходя само хишници и едро.Неможеш с нарезно да отидеш за гургулица,това изкат да кажат хората не сакън всичкото нарезно по касите!
            Последно редактирано от rumaneza77; 24-10-08, 17:22.
            Land rover discovery 300 Tdi

            Коментар


            • #7
              До: Новите изменения в закона за лова

              Четейки тази поправка оставам с впечетлението ,че ловуването се извършва или с гладкоцевно оръжие, или с автоматично такова но без изрично да е упоменато какво. Тоест може и да е нарезно. Е, каво, само с автомати ли ще ходим ? Болтовите не са за лов ? Пълна недомислица... да не кажа друга дума!!!

              Коментар


              • #8
                До: Новите изменения в закона за лова

                Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                На едро гладкоцевното само с бренеке!Сачмите ги забравяме.
                Това пък къде го прочете?
                А аз какъв чеп да навра в горната, шокова цев на надцевката!? Е има някакви подкалибрени бренекета.
                Доколкото разбирам "Чл. 56.(4) (Доп. - ДВ, бр. 79 от 2002 г.) Подборното ловуване се извършва с нарезно ловно оръжие или с гладкоцевно ловно оръжие с куршум" задължителното ловуване с куршум е само при подборно ловуване. И от друга страна пък според Чл. 56 (1), употребата на нарезно е разрешена пак само при подборно ловуване!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  До: Новите изменения в закона за лова

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Това пък къде го прочете?
                  А аз какъв чеп да навра в горната, шокова цев на надцевката!? Е има някакви подкалибрени бренекета.
                  Доколкото разбирам "Чл. 56.(4) (Доп. - ДВ, бр. 79 от 2002 г.) Подборното ловуване се извършва с нарезно ловно оръжие или с гладкоцевно ловно оръжие с куршум" задължителното ловуване с куршум е само при подборно ловуване. И от друга страна пък според Чл. 56 (1), употребата на нарезно е разрешена пак само при подборно ловуване!
                  Точно така.А не да грабнеш карабината еи таи да има с тебе по време на птичи лов.
                  Land rover discovery 300 Tdi

                  Коментар


                  • #10
                    До: Новите изменения в закона за лова

                    Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                    Точно така.А не да грабнеш карабината еи таи да има с тебе по време на птичи лов.
                    Мани ги ти карабините! Далеко съм още от разрешително за карабина.
                    По-добре кажи за чифтетата и употребата на сачми при едрия лов, че се притесних сериозно? Тука има само някакви подкалибрени бренекета по около 8 лв. (по думите на един приятел) и ако трябва да ги купувам ще ми се дореве! Пък и 13 и 14 нули дето ги имам по гугутки ли ще ги гърмя?!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Новите изменения в закона за лова

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      Мани ги ти карабините! Далеко съм още от разрешително за карабина.
                      По-добре кажи за чифтетата и употребата на сачми при едрия лов, че се притесних сериозно? Тука има само някакви подкалибрени бренекета по около 8 лв. (по думите на един приятел) и ако трябва да ги купувам ще ми се дореве! Пък и 13 и 14 нули дето ги имам по гугутки ли ще ги гърмя?!
                      Едър лов по закон само куршум(бренеке).В Европа е така от години и в някои Български ловни стопанства.Аз лично не използвам съчми от една случка с един 200кг. глиган които намерихме (случаино)след седмица на 16км.от пусията вмирисан и наяден от чакали.Писнало ми е от случки със съчми ,тука му стрелях,голямо беше,кръв на всякъде,животно няма.Не случаино на много места в БГ чакалите след изтрел идват за проверка.Яли са деликатеси гадовете.С бренеке или умира ,дори и при не много точно попадение.Или си заминава по живо по здраво да си едрее за следваща среща.Това е лова като спорта по добрия побеждава .А за 13 и 14нули законно можеш да си ги стреляш по гугуткипише съчми размер не казват
                      Land rover discovery 300 Tdi

                      Коментар


                      • #12
                        До: Новите изменения в закона за лова

                        А за бренекета не се коси.Цевите са ти долна 0.5 и горна 1.0 фиксиран шок.Горната само подкалибреноИма и хубави и евтини Български.
                        Land rover discovery 300 Tdi

                        Коментар


                        • #13
                          До: Новите изменения в закона за лова

                          Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                          Едър лов по закон само куршум(бренеке).В Европа е така от години и в някои Български ловни стопанства.Аз лично не използвам съчми от една случка с един 200кг. глиган които намерихме (случаино)след седмица на 16км.от пусията вмирисан и наяден от чакали.Писнало ми е от случки със съчми ,тука му стрелях,голямо беше,кръв на всякъде,животно няма.Не случаино на много места в БГ чакалите след изтрел идват за проверка.Яли са деликатеси гадовете.С бренеке или умира ,дори и при не много точно попадение.Или си заминава по живо по здраво да си едрее за следваща среща.Това е лова като спорта по добрия побеждава .А за 13 и 14нули законно можеш да си ги стреляш по гугуткипише съчми размер не казват

                          Нещо имаш грешка ми се струва.Подборен лов само с бренеке,това е ясно,но дивата свиня се ловува и групово.Тук вече не става въпрос за подборен отстрел и забрана за съчми няма.Забрана има само за броя патрони в магазина.В моя случай с полуавтомат съм ,имам право на един в цевта и 2 в магазина.Но отново повтарям,че при групов лов на диво прасе,не виждам изискване за стрелба с беренеке.

                          Чл. 44. (1) Ловуването се извършва индивидуално и групово.
                          (2) На едър дивеч се ловува индивидуално съгласно методите на подборното ловуване. На дива свиня се допуска и групово ловуване.

                          Чл. 56.(4) (Доп. - ДВ, бр. 79 от 2002 г.) Подборното ловуване се извършва с нарезно ловно оръжие или с гладкоцевно ловно оръжие с куршум"
                          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Новите изменения в закона за лова

                            На мен като не вярвш.На горските ще повярвашИ не се хващаи като удавник за сламка(на едро животно само куршум)ако щете и подгрупово да ловуватеЛовувал сам в Австрия и Германия преди години и там одавна беше така.С цел както ми обясниха тогава.Да не се нараняват животните (с куршум смърта е по ефикасна)не ме караите и това да обяснявам защоИ затова всички там на едро стрелят само нарезно от 30-06 нагоре.Ние българите искаме с една кола и в гората и на центъра и за гаджета,и тухли да мъкнем с нея и да е гъзарскаи както вече стана,да се говори на чист българскида ама ИЬОК
                            Land rover discovery 300 Tdi

                            Коментар


                            • #15
                              До: Новите изменения в закона за лова

                              Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                              На мен като не вярвш.На горските ще повярвашИ не се хващаи като удавник за сламка(на едро животно само куршум)ако щете и подгрупово да ловувате
                              Извинявай,мислех че коментираш закона,затова написах ,че не си прав.Иначе може и да си прав,но коментара в темата е във връзка със закона.А закона не ми налага ограничения за това,когато съм на групов лов за диво прасе с какви муниции ще стрелям.
                              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X