Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сравнение на новите 450-ки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сравнение на новите 450-ки

    пускам тази тема поради определено нарасналият интерес към този клас атв-та
    излезе нов модел на поларис outlaw http://atv.off-road.com/atv/Reviews+.../detail/531639
    забелязвам "лека" прилика в линята на новите модели дотолкова че ако ги боядисат еднакво и им махнат лепенките напрово ще ни е трудно да ги различим
    Това е Полариса


    А ето я и 450-ката на Ямаха



    Ето го и Can-AM-a


    това е КТМ-а който нещо добива популярност у нас в последно време



    А това е "ветерана " на SUZUKI които излезе с тази линия преди 3години в далечната 2005




    Кавазаки извадиха преди 2 години новият си модел но спред мен маи ще го променят малко е гърбав към резервоара което излиза от новите тенденций но пък имаха доста иноваций алуминиева рамка инжекцион и други разни глезотий



    и накрая остана 450-ката на Хонда която е изтински динозавър от далечната 2003 година крайно време е по традиция последни да извадат и те асото от ръкава си демек новият модел



    сега оставям поле за писане САМО на сериозни коментари аз просто зачекнах темата пък ще видим какво ще излезе
    Николай Гогов 0898676912

    НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

  • #2
    До: Сравнение на новите 450-ки

    не знам за линията им обаче КТМ-а има стойка като на питбул
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #3
      До: Сравнение на новите 450-ки

      на мен най много ми харесват Полариса, Can-Am-а и Сузукито

      Коментар


      • #4
        До: Сравнение на новите 450-ки

        Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
        не знам за линията им обаче КТМ-а има стойка като на питбул
        +1 ама и Yamahata си остава фаворит
        Honda CRE 250
        Nissan Patrol GR

        Botevgrad Racing Team

        Коментар


        • #5
          До: Сравнение на новите 450-ки

          Еми започвам по ред:
          Поларис - добре че са му хибавите амортисйори фокс да го отсрамат малко. Като цяло здравината му едва ли се различава от тази на другите полариси. По грозен ауспух неможаха да измислат. Някой знае ли какво значи Поларис на китайски
          Ямаха - подобрената версия на сигурно най-успешното 450. Имам големи очаквания но да видим. Това 450 с карбуратор как вървеше пък си представям сега. Дано само тия куп технологични работи не му навредят с надежността и подръжката. Концепцията за рамата без заваряване(само на сглобки и болтове) е интересна но май от Бомбардер са я измислили първи.(което май е без значение)
          Can - Am - вече говорихме за него в друга тема, но като цяло впечатляващо тегло остава на вървене да видим как е и на издръжливост. При него се вижда тази концепция за рамата на сглобки и болтове за по голяма здравина, цялото е от алуминий. Което незнам каво му харесват за мене алуминия си е просто рекламен трик всеки про състезател маха всичко алуминиево и слага стомана.Цената също ми се вижда височка
          КТМ - доста добро като данни и характеристики, КТМ няма да се изложат. Освен това като разцветка ми допада най-много. Цената е малко височка
          SUZUKI - 80% следващото ми атв. Сигурно най-непознатия и подценен модел в БГ. Но явно тук нямя кой да се възползва от характеристиките му. Но пък затова в САЩ в кроса от топ 3 двама са със ЛТР. Чувал съм тук да казват че било 4-5 кила по тежко от останалите 450, но я сложете разширени носачи, рама и задна ос от стомана и ще видите че сузукито ще излезе по леко от останалите.
          По Хамериканските форуми съм виждал да се оплакват от твърда предница, проблеми с трансмисията и недостатъчно сила в ниските, но затова модела за 2008 е с над 100 промени по окачване и двигател.
          А освен това тук го намирам по обяви чисто ново за под 14 000лв.
          КАВАЗАКИ - тук да си говорат собсвениците му, като цяло чудесен модел доказал се тук, но не намирам нищо особено в него.На много добра цена може да се намери в БГ.Подходящо и за разходки в гората има и задна. И Дано и от Аки се сетат да излезат със наточен модел за МХ.
          Хонда - това май е дало началото на класа 450. Жалко ,че и от тогава няма съществена промяна, Хонда нещо спят напоследък. Въпреки това американците продължават да си го шпорат заради надежността му и изобилието от тунинг. Аз лично съм карал такова и върви доста но на по голяма пръчка не се бях качвал.
          It's not the Ride, It's the RIDER

          Коментар


          • #6
            До: Сравнение на новите 450-ки

            Пропуснахте този Американец малко е грозноват ама е яко рейсинг, ако не знаете как се казва АТК му е заглавието
            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

            Коментар


            • #7
              До: Сравнение на новите 450-ки

              БЪРЗ ОТГОВОР
              POLARIS-
              YAMAHA-
              CAN AM-
              KTM-
              SUZUKI-
              KAWASAKI-
              HONDA-
              ATK-

              И АЗ МИСЛЯ, ЧЕ АЛУМИНИЯ Е РЕКЛАМЕН ТРИК, а и когато нещо се чупи по-бързо, по-скоро трябва да си купиш ново, това се наблюдава в всички сфери на производство, производителите нямат интерес да си купиш нещо и да го караш 10 години преди да се счупи. Караш "хай перформанс" една-две години и после ново, тъкмо като излезе новия модел. Дано не се окажа прав но в много области вече е така.

              Коментар


              • #8
                До: Сравнение на новите 450-ки

                Пацо малко тежко ми изглежда. Колко кг. е знаеш ли?
                '05 Suzuki RM 250

                Коментар


                • #9
                  До: Сравнение на новите 450-ки

                  Aми ето му ето некво инфо за тая грозотия
                  Прикачени файлове
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Сравнение на новите 450-ки

                    Поздравления за темата! И очаквани отговори, особено от Трипера! Пак зацикли в някаква посока, но това си му е запазена марка!
                    Искам да Ви кажа че нямам мнение за рамките, но някак си съм по сигурен в железните и по притиснен от алуминиевите! Иначе последните са по красиви. Горе изброените модели са едни от водещите машини по всички състезания, имат много голям ряз и е голям fun с тях. Стига да ги караш по предзнаначение.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Сравнение на новите 450-ки

                      Имаите предвид че Ники е сложил снимка на KTM SX което е кросово изпълнение. То си идва със широки носачи и задна ос цената му е 17,000лв-19,000лв.

                      Еи това е XC-то

                      Коментар


                      • #12
                        До: Сравнение на новите 450-ки

                        Десо а SX и XC варианта имат ли съществена разлика в двигателите?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Сравнение на новите 450-ки

                          Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                          Десо а SX и XC варианта имат ли съществена разлика в двигателите?
                          Много големи:
                          SX-a e двувалов а XC-то е едновалов. Точната мощност е спорна защото не е публикувана от производителя.

                          Иначе има и много други разлики:

                          Коментар


                          • #14
                            До: Сравнение на новите 450-ки

                            Ако съм пред избор на нова машина ще съм като гладно циганче в сладкарница ако може всички ама не става....та на принципа на елиминацията.

                            1.Поларис - аз лично съм разочарован от тази марка, просто американците нямат ресурс за издръжливост демек трошливи са със доста сбъркани идеи а и като има оригинала(КТМ) на кой му трябва копие за същите пари, да ме извиняват вносителите и собственниците на тези машини.

                            2.YFZ-ката класика в жанра за жалост не съм карал такава машина, доказано куче сега с новите промени по нея основно инжекцион което е оринтирано към още по широката аудитория, според мен лично излиза инжекция защото това предава по мек характер и се избягват нестабилните обороти в ниските и средните за сметка на високите което си е един вид скопяване но пък дава въжможност за доста заигравки с електрониката може би в щатите се набляга все повече на формат GNCC а не на чистия крос а бе де да знам некви простотии си пишем, може би инжекцията си е на мода вече.

                            3.BPR-a макар и лек си остава американец или добро или нищо за него.

                            4.КТМ новата звезда на небосклона щом е там значи има за какво, само да не стане като Мецедес по един читав модел на 20 години. Може би това е мойта следваща машина ама 525 не това.

                            5.Сузуки - един изрод който мачка напоследък,Райдера май за това си го е заплюл една от малкото машини която идва Рийди ту Рейс или по нашенски да се качва който може на рейса.

                            6.КФХ450- не върви много да го описвам тъй като имам такова има си кусури ама и си има доста плюсове...... ....ЗАДНА от време на време се ползва замислете се.

                            7.Хонда- Динозавър е защото е първа от класа си може би идва ново поколение ще поживеем ще видим.

                            Помежду другото работата си е за анкета няма да е реална но пък ще видим кой дизайнер се е справил най добре
                            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Сравнение на новите 450-ки

                              Имаите предвид че Ники е сложил снимка на KTM SX което е кросово изпълнение. То си идва със широки носачи и задна ос
                              все пак сравняваме 450-ки

                              Аз лично колкото и да ми е криво /фен съм на японците/ се триума между ктм-а и сузукуто единственото което ме притеснява за ктм-а е доколко ще е надежден да не стане на всеки две карания айде в бокса че те европеиците са пословични с това си качество виж за сузукито съм убеден че е куче и ще държи доста на идиотий има висок индекс на идиотоустойчивост според мен
                              Последно редактирано от АНТИМ; 23-10-08, 21:13.
                              Николай Гогов 0898676912

                              НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X