Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НИВА счупен преден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • НИВА счупен преден мост

    Здравейте, за втори път ми се случва да ми се счупи предния мост на Нивата,по-точно ушите на кутията на предният мост/там където става захващането за купето.Диференциала пропада и почва да опира в щангата. Имам възможност да си я отлея като стоманена отливка.Въпроса е ще даде ли някакви проблеми след това/охлаждане, вибрации и др/.Някой да има идея?Ако някой има втора употреба корпус или цяла искам да си купя.

  • #2
    До: НИВА счупен преден мост

    Я по-точно обясни -
    чупи се планката, която свързва корпуса на диференциала с корпуса на двигателя
    или се чупи част от самия корпус на диференциала?

    И двете неща са характерни повреди за Нива. Има няколко начина за борба с явлението.

    Коментар


    • #3
      До: НИВА счупен преден мост

      корпуса на диференциала, там където са болтовете.първо се е счупил единия и после другия и купията пада надолу и кардана опира в щангата.Аз си купих кутия втора употреба и утре ще ми я слагат.Ако има нещо да правя казвайте до като не съм я сложил.

      Коментар


      • #4
        От: НИВА счупен преден мост

        Здравейте,от известно време имам проблем със късане на болт на моя преден диференциал,пързо левия заден болт изчезна някъде и логично предния ляв болт се скъса.Последва малка борба с шпилковадач и правене на нови болтове поради защото бях в дълбока провинция и нямаше избор.Размера е спазен-12х1,25.От снощи обаче установих че заден ляв болт превърта и под него е сериозно омаслено.Та въпроса е как да разбера какво ми е предавателното число и как да излекувам проблема?

        Коментар


        • #5
          От: НИВА счупен преден мост

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180331_115911.jpg
Прегледи:1
Размер:314.1 КБ
ID:5801407

          Коментар


          • #6
            От: НИВА счупен преден мост

            Един път съм късал и аз. Реших че стоманен ще е по-добре. Шпилките са М14х1,5.

            Коментар


            • #7
              От: НИВА счупен преден мост

              Това захващане е доста различно от моето,моята Нива е '88 година двигател 1,6.

              Коментар


              • #8
                От: НИВА счупен преден мост

                Това което е на снимката е самоделен вариант с парче от заден мост и заварени фланци.Изглежда ми в пъти по-добро от заводския вариант.

                Коментар


                • #9
                  От: НИВА счупен преден мост

                  Засега добре се представя. По-тежък е от заводския с около 4 кг. За мен беше важно да е по ремонтно пригоден, тоест да се заваря лесно

                  Коментар


                  • #10
                    От: НИВА счупен преден мост

                    Кеф мие когато видя че някой пипа с акъл!Поздравления!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: НИВА счупен преден мост

                      Първоначално публикуван от nivovod Преглед на мнение
                      Засега добре се представя. По-тежък е от заводския с около 4 кг. За мен беше важно да е по ремонтно пригоден, тоест да се заваря лесно
                      Може ли снимки как е монтиран към колата,моля?

                      Коментар


                      • #12
                        От: НИВА счупен преден мост

                        Както и заводския.Утре ако остане време ще се навра от долу да го снимам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: НИВА счупен преден мост

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180325_152421.jpg
Прегледи:1
Размер:359.3 КБ
ID:5801437
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            От: НИВА счупен преден мост

                            Как го чупите този кожух на предният диференциал? Знам за този проблем и съм си купил тунинг комплект за усилването му, но не съм го сложил все още. От 4-ри години се запалих по този уникат и къде ли не съм ходил по планината, какво ли не съм правил и не съм успял още да му видя сметката!Не казвам, че това ми е целта. Дори два пъти съм сменял диф. със самоблокиращ с все по голям процент на зацепване и няма проблем! Единствено не съм повдигнал колата и сменил щатния размер на гумите. Може би от 2008г. са ги усилили?

                            Коментар


                            • #15
                              От: НИВА счупен преден мост

                              Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                              Как го чупите този кожух на предният диференциал?
                              И аз това съм се чудил ама универсалният начин е да го удариш в камък, при това силно. (слабо съм го удрял, не става)

                              Или големи гуми ама тогава първо те предават полуосите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X