Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НИВА счупен преден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: НИВА счупен преден мост

    Бива, прилича на тунинга на раздатката. Тук за 20+г нивови сефте откривам поредната нивова изненада, но и при руснаците не се коментира тунинг там.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: НИВА счупен преден мост

      Ами с недоглеждане и недоослушване. При мен се беше скъсала конзолата която го държи към мотора, в последствие и шпилката на дифа. Преди да го сменя свалих и двете конзоли и ги презаварих. И наистина 3 г. нямах проблеми. Ама си навих на ината и на майтап сложих стоманен.

      Коментар


      • #18
        От: До: НИВА счупен преден мост

        Първоначално публикуван от badrad Преглед на мнение
        корпуса на диференциала, там където са болтовете.първо се е счупил единия и после другия и купията пада надолу и кардана опира в щангата.Аз си купих кутия втора употреба и утре ще ми я слагат.Ако има нещо да правя казвайте до като не съм я сложил.
        Сега-чувай:
        Тази кутия я измиваш с обезмаслител идеално,оглеждаш за пукнати щом е вт.употреба.
        Това на което ти казваш болтове всъщност са шпилки 12х1.25мм.Развиваш ги, почистваш добре от мазнини отворите им,обезмасляваш ги,мажеш с качествено лепило за резби и ги завиваш на мястото им с внимателно стягане-(не забравяш,че стягаш на алуминий,нали).
        За прехвърляне в "новата" касета и регулиране на дифа няма да ти обяснявам,както и затова,че трябва да си вземеш нова разпорна втулка,освен ако не го правите с твърда такава по точен размер,тъй като каза,че тези неща ще ти ги прави майстор.
        Та по-нататък:взимаш дифа регулиран,готов за монтаж.
        Преди да започнеш с това правиш щателен оглед на планките,които го крепят към мотора за пукнати-(имах спукана на моята бивша Нива), проверяваш ги дали са стегнати добре.
        След това монтираш дифа,като от лявата част именно,където са по принцип проблемните шпилки слагаш НОВИ гайки и то самозаконтрящи с пластмаса,като преди това слагаш по една широка подложна шайба!
        Тук ти обръщам особено внимание за стягането-стягаш с обикновена тресчотка без каквито и да било усилвания с разни рамена-(има случаи с директно отскубнати шпилки от алуминиевия корпус именно при монтаж със зверско стягане).
        После бележиш с техн.маркер гайката и шпилката с цел да ти се набие на очи,ако въпреки всичко с времето и километрите има охлабване.
        Десния крепеж си го стягаш без особени притеснения.
        И накрая още един съвет:задължително на всеки 5-6 000км. проверяваш 3-те точки дали не са охлабили.
        Моят диф беше сглобен с твърда втулка по размер, както и с доп.опора,която играеше и защита от удари,но това вече е друга тема.
        Спазвай тези правила по-горе и няма да правиш повече такъв тип ремонт,освен ако не счупиш нещо по вътре.
        Успех и не забравяй,че караш Лек автомобил с повишена проходимост,а не джип!!!
        Ако помниш това и не ползваш колата за тежки терени и оф-роуд съревнования тя ще ти върши работа,въпреки,че като цяло ще си изисква циклично-повтарящи се ремонти...-жив и здрав!
        Последно редактирано от Янко Желязков; 27-10-18, 22:40.

        Коментар


        • #19
          От: НИВА счупен преден мост

          Аз лично реших този проблем по този начин - просто отделих предния мост от двигателя и го направих независим. От дебела ламарина на лазер ми изрязаха картера на предния мост ,съответно с необходимите отвори , изрязаха ми и двете допълнителни планки, които се захващат острани на ръкавите на моста. Към гредата има заварени уши ,а отзад е захвант за стабилизиращата щанга.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180902_154839.jpg
Прегледи:2
Размер:474.3 КБ
ID:5801576Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171012_123735.jpg
Прегледи:2
Размер:380.0 КБ
ID:5801577Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171012_123729.jpg
Прегледи:2
Размер:385.0 КБ
ID:5801578

          Коментар


          • #20
            От: НИВА счупен преден мост

            Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
            Аз лично реших този проблем по този начин - просто отделих предния мост от двигателя и го направих независим. От дебела ламарина на лазер ми изрязаха картера на предния мост ,съответно с необходимите отвори , изрязаха ми и двете допълнителни планки, които се захващат острани на ръкавите на моста. Към гредата има заварени уши ,а отзад е захвант за стабилизиращата щанга.
            [ATTACH=CONFIG]973186[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]973187[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]973188[/ATTACH]
            Мда-това си е абсолютно правилното и логично решение, което се ползва стандартно при всички джипове.

            Коментар


            • #21
              От: НИВА счупен преден мост

              Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
              Как го чупите този кожух на предният диференциал? Знам за този проблем и съм си купил тунинг комплект за усилването му, но не съм го сложил все още. От 4-ри години се запалих по този уникат и къде ли не съм ходил по планината, какво ли не съм правил и не съм успял още да му видя сметката!Не казвам, че това ми е целта. Дори два пъти съм сменял диф. със самоблокиращ с все по голям процент на зацепване и няма проблем! Единствено не съм повдигнал колата и сменил щатния размер на гумите. Може би от 2008г. са ги усилили?
              Колега-написаното по-горе и написано малко по-надолу си противоречат и същевременно дават отговор на въпроса защо не си чупил преден кожух.
              Казано по друг начин:
              -Споделяш,че караш с щатния размер гуми и си ходил къде ли не и си подлагал колата на какво ли не.
              Без да се заяждам,но с щатния размер и рисунък гуми-(да речем ВлИ-5) не може да се атакува и стигне до нито едно сериозно място в Балкана.
              И тук идва отговора на въпроса:Не сме особено доволни от проходимостта,слагаме по-сериозни от щатните поне като грайфер гуми,а често и като диаметър и рязко се разочароваме,че предния диф-(а и не само той) са лишени от всякакъв запас от здравина.
              Последно редактирано от Янко Желязков; 31-10-18, 14:10.

              Коментар


              • #22
                От: НИВА счупен преден мост

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Колега-написаното по-горе и написано малко по-надолу си противоречат и същевременно дават отговор на въпроса защо не си чупил преден кожух.
                Казано по друг начин:
                -Споделяш,че караш с щатния размер гуми и си ходил къде ли не и си подлагал колата на какво ли не.
                Без да се заяждам,но с щатния размер и рисунък гуми-(да речем ВлИ-5) не може да се атакува и стигне до нито едно сериозно място в Балкана.
                И тук идва отговора на въпроса:Не сме особено доволни от проходимостта,слагаме по-сериозни от щатните поне като грайфер гуми,а често и като диаметър и рязко се разочароваме,че предния диф-(а и не само той) са лишени от всякакъв запас от здравина.
                Мога само да ти кажа, че Нива с два самоблокиращи дифа. стига по далече от такава с гуми на " камион". И най вече може да разчиташ, че щете върне обратно, за разлика от другата!

                Коментар


                • #23
                  От: НИВА счупен преден мост

                  Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                  Мога само да ти кажа, че Нива с два самоблокиращи дифа. стига по далече от такава с гуми на " камион". И най вече може да разчиташ, че щете върне обратно, за разлика от другата!
                  Ами не....-в коловозите в Балкана,които често оставят по-големите джипове,камиони с щатния размер гуми и окачване си е жива мъка!
                  Моята беше с 33см.просвет отпред,25см.под задния диф и като цяло се справяше.
                  Що се отнася до самоблоковете-съгласен съм,че помагат, особено в сняг,кал,стръмен наклон,но клиренс не могат да ти осигурят...

                  Коментар


                  • #24
                    От: НИВА счупен преден мост

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    Ами не....-в коловозите в Балкана,които често оставят по-големите джипове,камиони с щатния размер гуми и окачване си е жива мъка!
                    Моята беше с 33см.просвет отпред,25см.под задния диф и като цяло се справяше.
                    Що се отнася до самоблоковете-съгласен съм,че помагат, особено в сняг,кал,стръмен наклон,но клиренс не могат да ти осигурят...

                    Коловоз оставен от ЗИЛ-131 в разкалян почвен път се минава само с ЗИЛ-131, или се влачиш като съдран чувал с лебедката!

                    Коментар


                    • #25
                      От: НИВА счупен преден мост

                      Ако е опирал/драл с диференциалите определено си прав-там вадите са до коляно.
                      Ако не е лифта+по-големите гуми и най-вече това,че Нивата е значително по-тясна и двете и гуми от едната страна винаги стъпват на високото на камионския коловоз нещата се получават.

                      Коментар


                      • #26
                        От: НИВА счупен преден мост

                        Счупен мост или диференциал, нещо общо с темата?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: НИВА счупен преден мост

                          Ами това си е нагледно обяснение защо се чупят тези мостове.Има хора,които даже не са чували за проблема с предния мост и не знаят как е захванат,но при тях начина на каране е друг.А според мене Вли5 не е твърде лоша като гума,не се сещам за някой конкурент на нивата,който да излиза с по-рошави гуми от завода.

                          Коментар


                          • #28
                            От: НИВА счупен преден мост

                            Ново 20 по темата-оригинално предния диф е с шпилки и саморазвиващи се гайки и след като гайките се охлабят и почва едно блъскане и резки натоварвания на резбите в алуминиевия корпус и ако не се преглежда навреме се стига до изскубване на резбите в корпуса или късане на шпилките.Сега видях че руснаците вече имат стандартно изпълнение стоманен корпус на преден диференциал,само че ако някой има идея как може да се сдобием с това ще му бъда много благодарен.
                            https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=97YKNMWdCwY

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X