Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рисуване за възрастни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рисуване за възрастни

    Не всеки е наблягал на рисуването като малък, но възможноста да се визуализира дадена идея винаги е от полза.
    Може да се приеме, като обучение , или анти-стрес терапия или като приятно хоби ... Всеки който има желание да започне да рисува, трябва да знае, че никога не е късно.
    Напътствия, съвети, задачи и всичко с което мога да помогна в тази тема. Само мераклии да има.
    Ако започваш ученето на рисуването от начало, заучаваш стотици правила, приоми, техники и методи - научаваш как го правят другите - големите имена в рисуването и накрая почти от нулата започваш да търсиш себе си, защото колкото и да си техничен, ако го няма уникалното у теб, което да се открива в творбите ти - си просто един бавен принтер.
    Може да се рисува със всеки един материал, който оставя следа след себе си.
    Няма забрани в рисуването, ако успееш да си убедителен.
    Нужно е едно единствено нещо - ВДЪХНОВЕНИЕ.
    Следващата стъпка е практиката - да накараш ръката да направи точната линия, крива или точка, за която си мислиш. Тук идва момента на раздвижването, рисуването е движение - плавно, насечено, ритмично.
    Раздвижете пръстите, разтръскайте китките, развъртете ръцете от лактите и рамената, раздвижете врата... и се огледайте за лист картон или амбалажна хартия, стар тапет или парче кашон .. и накакъв материал с който да се рисува - молив боя , въглен - може и естествен, пастел маркер фулмастер, кал, каквото и да е ...
    Какво намерихте?
    Последно редактирано от iai-bg; 20-10-08, 22:06.
    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

  • #2
    До: Рисуване за възрастни

    Ами аз съм мераклия. Искам и да свиря на пиано, да карам самолет, да се кача на Еверест...Като хоби... Късно ли е? Май не зависи само от разполаганото време...
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      До: Рисуване за възрастни

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      Ами аз съм мераклия. Искам и да свиря на пиано, да карам самолет, да се кача на Еверест...Като хоби... Късно ли е? Май не зависи само от разполаганото време...
      Мога да помогна с рисуването, съвсем макло с пианото и китарата и донякъде с алпинизма - в смисъл - не чак до Еверест Но да се върнем на темата - какво има наоколо с което може да се рисува и какво би ти се искало да нарисуваш ?
      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

      Коментар


      • #4
        До: Рисуване за възрастни

        Аз много искам да рисувам. С едно планшетче, което обаче нещо не ще да работи((( Искам вместо да пиша две страници глупости, да надращя картинка, и да мога да я закача тука. Или в друг форум, но това не е принципиално. Колкото да става разбираемо, ясно че няма да е красиво.

        Коментар


        • #5
          До: Рисуване за възрастни

          Предпочитам скулптурата и по-специално дигиталната. И си търся таблет на поносима цена, но не е спешно..

          Коментар


          • #6
            До: Рисуване за възрастни

            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            Ами аз съм мераклия. ...Като хоби... Късно ли е? Май не зависи само от разполаганото време...
            Ако става въпрос за талант - няма кантар за измерване на това нещо, ако ти доставя удоволствие и ти е полезно рисуването - мнението на околните не е най важното.
            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Аз много искам да рисувам. С едно планшетче, което обаче нещо не ще да работи((( Искам вместо да пиша две страници глупости, да надращя картинка, и да мога да я закача тука. Или в друг форум, но това не е принципиално. Колкото да става разбираемо, ясно че няма да е красиво.
            до колкото разбирам нещо като скица или чертеж е търсеният ефект, а дали с планшет или таблет или на хартия и заснето после - ако ръката слуша главата - всякак ще стане? Програмата peint я има във всеки компютър, но за да се ползва , пак е добре да се мине по старият път за начало.

            Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
            Предпочитам скулптурата и по-специално дигиталната. И си търся таблет на поносима цена, но не е спешно..
            Правенето на проекти за скулптура би ли било полезно?


            Рисуване или скулптура - най-важното е са можем да накараме ръката да изпълнява това, което главата иска да се получи и да можем да си направим проекта(ако се налага). Това дали ще се рисува с графит или със диаманти е въпрос на налични средства и кристална решетка.
            Моля, прочетете отново пост едно и раздвижете костите и ставите по описният начин, след това намерете нещо за писане - за предпочитане дълъг молив и лист - например А 4 може и всякакъв друг, маса или друга равна повърхност - изправете се прави , така, че ръката да е почти изпъната, хванете молива(HB или B) за далечният на подаващият се графит край(както се държи меч), сега отпуснете леко захвата така, че да ви е удобно, раздвижете отново ръката - не трябва да е скована - така въоръжени - нападаме листа.със свободни движения подобни на разбиването на яйце за застройка на супа (ако не знаете как се разбива яйце единственият подобен, но не достстъчно точен пример за който се сещам е това, което мъжете правят, когато са доста самотни, но да се надяваме, че сте добри в кулинарията за да не го обяснявам другото )- защриховаме целият лист без да натискаме силно- като се опитваме щрихите да са близко един до друг(на около милиметър два), и да са успоредни, и еднакво дебели(тъмни). опитваме с по-къси, после и с по-дълги, като свърши листа го защриховаме целия отново под ъгъл около 30 градуса.
            През цялото време моливът се държи по описаният начин, в никакъв случай както когато се пише с химикал.
            Ако не сте доволни от резултата принесете в жертва още един лист, този път, сменяйте ъгълът на щрихите по-често, като променяте положението на ръката/ не на листа.. опитайте ползвайки ръката като пергел, да направите щрихи дъги с радиус - ръката до рамото - до лакъта, до китката. И накрая с въртеливи движения, нарисувайте огромен спираловиден телефонен кабел на листа - бързо и отривисто - все едно, че задрасквате всичко.
            Как върви ?

            Скица - проект.
            Това е бързо нахвърляна с мниго линии - (без да се натиска с молива - за да са възможни и незабележими корекции в последствие с гумичка. Смята се ,че 3-5 секунди би трябвало да са достатъчни за скициране на обект. При направ на проект за триизмерна форма са нужни изглед от пред отстрани и отгоре, а понякога и повече.

            Гумичка - бяла правоъгълна - реже се по диагонал - за да се оплзват ъгълчетата с 30 и 60градуса за по фини корекции за предпочитане кохинор или ротринг - за моливи - ако се работи с по-мек молив се ползва хлебна гума - откъсва се малко топче от нея с размер около една стотинка) - проекто-рисунка - тя служи за изясняване на композицията и формата на рисунката.

            Композиция.
            Важно - за да изглежда добре нарисувано едно нещо е нужно да е композирано добре в листа - нито част от него да не се е събрала и да излиза извън листа, нито да е прекалено малко, нито в единият край на листа да е изместена композицията и така да натежава .
            За тази цел много помага , ако със елипса или правоъгълник съвсем леко нарисувани с молива се маркира средната част на листа и се стараем да поместим рисуваният обект в тази зона.

            Перспектива.
            Права, обратна или сферична или оптична перспектива - рисунката (освен ако не е абстракция) трябва да е подчинена на един от видовете перспектива за да изглежда логична.
            Перспективата е това, което предава дълбочината в рисунката. По-близките обекти са по-големи и по-ярки/контрастни, по-далечните са по-малки и по-обобщени.

            Светлосянка.
            Подчертаване на обема посредством светлина светлинни ефекти полусенки , сянка, хвърлена сянка отражения и рефлекси.

            Контраст.
            Това е подчертаване посредством срещуположни стойности - светло с тъмно, топли цветове със студени, изчистени гладки зони с такива с явно изразена структура - черти, точки, шум, драскотини.
            Важно е да се ползва умерено , за да не се загуби ефекта от него. Най-вече се подчертава главният обект в рисунката - за да изпъкне.
            Последно редактирано от iai-bg; 21-10-08, 11:17.
            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

            Коментар


            • #7
              До: Рисуване за възрастни

              Цветове.
              Основните цветове в рисуването са Жълт, Червен и Син
              Съставните цветове се получават при смесване на 2 от основните.
              Жълт и Червен = Оранжев
              Червен и Син = Лилав
              Син и Жълт = Зелен

              Третият основен цвят, който не участва в образуването на съставният цвят се явява негов контрастен цвят.
              Пример - Оранжевото съдържа Жълто и Червено - неговият контрастен цвят е Синият.

              Опитахте ли да щриховате?
              Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

              Коментар


              • #8
                До: Рисуване за възрастни

                Супер си. Обяснявай още, много ми е забавно( а и на другите около мен). Художник явно няма да бъда....
                I get High by going Down

                Коментар


                • #9
                  До: Рисуване за възрастни

                  Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                  Супер си. Обяснявай още, много ми е забавно( а и на другите около мен). Художник явно няма да бъда....
                  С нищо не пречи ръката да стане по-точна, било в чертането , било в цепенето на дърва или боядисването близо до тавана, тази тема яма за цел да те направи художник, а да те запознае с рисуването - няколко основни неща и взимаш шофьорският изпит за молива, който включва категория БМВ , както и АТВ ПГМ За да няма обърквания ....
                  Б Бои
                  М Молив
                  В Въглен
                  П Пастел
                  Г Графика
                  М Масло
                  А Акварел
                  Т Темпера
                  В Витраж
                  С Скулпрура
                  Г Глина
                  Рисуването се практикува за удоволствие, а понякога е и полезно.
                  Опитайте и питайте ..
                  Задачка за деня : огледайте се за семпъл предмет (кутия, чаша) на метър и половина 2 - скицирайте го леко с молив - с много линии така , че да придадете максимално формата - височината и ширината, изтрийте излишните линии и с линийка измерете височината на нарисуваното и на обекта . Повторете опита и с други предмети на различни растояния, целта е да се тренира мерника. Опитайте да определите на око - колко е висок и широк монитора или компютъра, бюрото или саксията - проветете. Ако като погледнете гайка - знаете какъв ключ ви трябва - това е едно много добро начало.
                  Имаше един виц: Защо Жените били лоши шофьори и не паркирали както трябва ?
                  Защото Мъжете винаги им обяснявали, че мъжкото достойнство е 30 сантиметра дълго... и така не можели да преценят добре разстоянията.
                  Този виц - ТРЯБВА ДА ИЗЧЕЗНЕ! Измерете всичко - Да живее окомерът !
                  Последно редактирано от iai-bg; 22-10-08, 13:18.
                  Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Рисуване за възрастни

                    Може ли да пуснеш твои рисунки,за да видим?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Рисуване за възрастни

                      Първоначално публикуван от Mimeto Преглед на мнение
                      Може ли да пуснеш твои рисунки,за да видим?
                      Идеята ми за тази тема е вие да рисувате, или поне, който има желание , а не да копирате или само разглеждате рисунки.
                      А като визуализация на думите в темата , мисля да променям аватара си от време на време.
                      Големите хора имат свое изградено виждане за света и живота, не е нужно да извървяват пътя на децата за да започнат да рисуват.
                      За това и с по няколко думи описвам част от смятаните за важни неща в рисуването.
                      Никой до момента не е споделил, че е надраскал първият си лист , четейки темата и как се е получило също, така , че не съм съвсем сигурна, че има смисъл да продължавам...
                      Ако все пак има потайни ученици - задачката закачка за утре е рисуване на човечета. Схематично - с по една линийка за крака и ръце кръгче за глава, прави, седнали , легнали, вървяши , носещи нещо, висящи. Не е задължително да се използват сюжети от кама сутра, но ако не се сещате за нищо друго и това е един възможен вариант.
                      И така 20 човечета високи около 5-6 см. и колкото по-бързо са нарисувани , толкова по-добре, и за да се потренира щриховането още.. в краката на човечетата да има трева - доста трева.
                      Да ви видя човечетата и най-вече тревичката ...
                      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Рисуване за възрастни

                        Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                        Идеята ми за тази тема е вие да рисувате, или поне, който има желание , а не да копирате или само разглеждате рисунки.
                        А като визуализация на думите в темата , мисля да променям аватара си от време на време.
                        Големите хора имат свое изградено виждане за света и живота, не е нужно да извървяват пътя на децата за да започнат да рисуват.
                        За това и с по няколко думи описвам част от смятаните за важни неща в рисуването.
                        Никой до момента не е споделил, че е надраскал първият си лист , четейки темата и как се е получило също, така , че не съм съвсем сигурна, че има смисъл да продължавам...
                        Ако все пак има потайни ученици - задачката закачка за утре е рисуване на човечета. Схематично - с по една линийка за крака и ръце кръгче за глава, прави, седнали , легнали, вървяши , носещи нещо, висящи. Не е задължително да се използват сюжети от кама сутра, но ако не се сещате за нищо друго и това е един възможен вариант.
                        И така 20 човечета високи около 5-6 см. и колкото по-бързо са нарисувани , толкова по-добре, и за да се потренира щриховането още.. в краката на човечетата да има трева - доста трева.
                        Да ви видя човечетата и най-вече тревичката ...
                        Аз по-принцип си рисувам.Интересно ми е да видя ти как рисуваш!
                        Не се притеснявай,че ако пуснеш някоя и друга рисунка ще те "копираме"..

                        Коментар


                        • #13
                          До: Рисуване за възрастни

                          Ето рисунки от Симеон.Надявам се той да разкаже какви са.






                          Женя Вълчанова 0888272565

                          Коментар


                          • #14
                            До: Рисуване за възрастни

                            Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
                            Ето рисунки от Симеон.Надявам се той да разкаже какви са.


                            Симеон да се напъне и да нарисува нещо ново - виждала съм ги тези рисунки и преди, а тази последната не съм сигурна , че е рисунка.
                            Бих пожелала на всеки да има усещането за цвета и лекотата на акварела на Симеон. Обаче , това което ми се иска да видя са няколко свежи драскулки и да усетя, че това дето го пиша някой го чете не само заради вицовете ....
                            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Рисуване за възрастни

                              Рисува ми се iai на плажа...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X