Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рисуване за възрастни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Рисуване за възрастни

    Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
    Много полезно е схематичното представяне на обекти с цел изясняване на композиция .
    И като казвам това си мисля за нещо такова.
    Прикачени файлове
    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

    Коментар


    • #32
      До: Рисуване за възрастни

      Ех, Миме... някога се подготвях за Художествената гимназия, рисувах много добре според учителите ми и художниците при които се подготвях, особено хора (животните малко ме затрудняваха)... Почти 3 години рисувах при легендарния Минчо Панайотов, после 2 при Роза Апкарян. Бях силна ученичка, отличничка и Роза ми каза: "Виж моето момиче, имаш талант, сигурно ще влезеш, но какво ще правиш като завършиш гимназията? Най-много да станеш заводски художник (много разпространена професия навремето), но богата няма да станеш; можеш да рисуваш за кеф и да се молиш на спонсори да правиш изложби... Я вземи кандидатствай и нещо друго с този добър успех!". И... я послушах - стана така, че ме приеха съвсем в друга гимназия, но се оказа, че в ХГ съм в резервите и има голяма вероятност да вляза. Ха сега де - на кръстопът. И отново Роза ме убеди да избера другото училище, за да имам "сериозна и престижна" професия... Така рисуването ми остана само до 12 клас - всички тетрадки ми бяха изрисувани отзад , гримирах с повод и без повод съученичките (нещо като фейс-арт ), правех или помагах за всички табла, плакати, стенвестници и пр. в редколегията. А след завършването съвсем престанах, замених го с чертане.
      ...И като дойде време да държа ръчичките на децата, за да показвам как се пише и рисува, установих, че съм забравила да рисувам. Не съвсем, но не така добре, както умеех... Явно уменията трябва да се поддържат.
      Оказа се, че и двете ми деца имат особен талант в рисуването, спечелиха няколко конкурса и награди, но... и те не рисуват вече - нямат време...
      Скоро разглеждах мои рисунки от юношеските ми години и като колегата се чудех - аз ли съм правила това. Тях няма да успея да постна, че са големи, но нещо от децата ще се опитам. Имат и невероятни компютърни рисунки, а бяха съвсем малки като се запалиха да рисуват на Рaint. За съжаление доста изчезнаха като се скапа компа.
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

      Коментар


      • #33
        До: Рисуване за възрастни

        Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
        Ех, Миме...
        Така е, нужно е да се тренира... Бързо се влиза във форма, защото главата знае какво иска, и ръката си отпушва ушите и започва да слуша. Само трябва малко постоянство.
        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

        Коментар


        • #34
          До: Рисуване за възрастни

          Ех как се радвам ,че има и колеги художници
          Обещавам скоро и аз да пусна мой рисунки
          [FONT=Century Gothic][SIZE=5][B][U][COLOR=PaleGreen][I]Save the Bulgarian Nature :):):)[/I][/COLOR][/U][/B][/SIZE][/FONT]

          Коментар


          • #35
            До: Рисуване за възрастни

            ПУскайте!
            Хубаво е да се обменят..идеи!

            Коментар


            • #36
              До: Рисуване за възрастни

              Ще пуснем Миме, ще пуснем, само малко време да ни остане...

              Надявам се, Мария, няма да имаш против да дам в тази тема един линк - става дума за конкурс за детска рисунка.
              "Ако детето Ви обича да рисува, вярва в добрите герои и добрите дела, то е време да хване молива и четките. Може то да обере овациите на публиката и цялото Ви семейство да се наслади на една от наградите" - http://goodnews.bg/index/page/competition

              Хареса ми и името на самия сайт - "добри новини". Нужни са ни, повече от всякога!
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

              Коментар


              • #37
                До: Рисуване за възрастни

                Колеги, как да прикача файлове в bmp формат тук, защото намерих част от рисунките на момчетата, но този формат го няма в разрешените; повечето са по 1.68, 1.78 МБ?
                Или пък да ги трансформирам в някакъв друг, но какъв, че да не ги затрия?
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                Коментар


                • #38
                  До: Рисуване за възрастни

                  Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                  Колеги, как да прикача файлове в bmp формат тук, защото намерих част от рисунките на момчетата, но този формат го няма в разрешените; повечето са по 1.68, 1.78 МБ?
                  Или пък да ги трансформирам в някакъв друг, но какъв, че да не ги затрия?
                  Най-добре ги трансформирай в jpg, bmp файловете са кошмарно голями, за да се слага качва в интернет. Трансформирането става с почти всяка програма за графика, включелно и Paint-а на Уиндоус. Отваряш файла, даваш Save as и избираш да го запише в jpg.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Рисуване за възрастни

                    Мария, дай един съвет - имам един малчуган на 8 год., който рисува по цял ден..... Може би като всяко дете.... Но искам да го водя някъде на уроци, може пък да има талант за това..... Препоръчай, ако знаеш - къде във Варна мога да говоряв за такива уроци.... Но да не е в група с още 20 деца, защото повече ще играят и ще се бият, отколкото да научат нещо.. Някаква по-малка групичка, или нещо индивидуално.....?

                    Коментар


                    • #40
                      До: Рисуване за възрастни

                      Близо до Хотел Черно море (във Варна) по пресечката в посока Шишковата градинка , но преди градската баня има една детска арт- занималня в която една от преподавателките Велина Гребенска е моя състудентка от В.Търново. И показва интересни техники за художествени експерименти на децата, което си мисля , че е по-добрият вариант за поддържане интереса на детето към рисуването, от класическите етюди на които ме учеха мен от втори до шести клас.
                      И така занималнята се намира от страната към морето в близост до фурна за закуски - във мазето(или приземният етаж откъм главната улица) на занималнята има малка вретичка на музикален оказион - и до колкото си спомням - метална врата .. може би бяла ... На първият етаж в ъглова къща се намира - преди беше тъмно сива с пръскана мазилка - но планираха да правят ремонт и новият цвят е неизвестен.
                      Не зная по колко парички взимат на мамите и татковците.
                      Ако не ти се занимава с такава група - телефона ми е 0889 825187 и дом - 564355 ако ти се иска аз да покажа няколко чалъма на младият художник, с моливче , боички глина или с въглен близо до барбекюто в гората - насреща съм!
                      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Рисуване за възрастни

                        Кой щеше да качва снимки ?
                        Фани

                        Хайде по-сериозно За две години и нещо не се ли компресира тази снимка?

                        Veni1
                        Побързай преди мишките да са намерили тетрадките...
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Рисуване за възрастни

                          Моите скромни творби са в албумите от профила ми тук ... както и в темите "Дърворезбарите във форума" и " От хартия" тук в Изкуство.
                          Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Рисуване за възрастни

                            Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
                            Моите скромни творби са в албумите от профила ми тук ... както и в темите "Дърворезбарите във форума" и " От хартия" тук в Изкуство.
                            Картина сух пастел 12 от 27 нещо мое е най-силната според мен. Личи си как се развиваш - в част от първите работи има много места на които светлината е еднакво силна, а фигурата е контурирана с еднакво дебел контур - които не помагат за постигане на дълбочина ... В първите картини на моменти си личи и не достатъчно познаване на конструкцията на тялото - в някои липсват ребра, в други фигурите са сковани и леко неестествени. Обаче при триизмерните изпълнения всичко е супер яко. Поздрави и извинявай, ако не ти допадат думите ми.
                            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Рисуване за възрастни

                              Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                              Поздрави и извинявай, ако не ти допадат думите ми.
                              Разбира се, че не! Напротив!
                              Всяко мнение си има особена тежест .... пък и по-добро от критиката няма ..... често е определяща и ти повлиява без дори да разбереш.
                              Именно тя е тази, която те провокира да си задаваш въпроси и да търсиш отговорите им .... ако не го сториш, значи си спрял .... поне при мен е така, вярвам, че и при теб - като творец
                              Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Рисуване за възрастни

                                В университета ни караха да рисуваме скелети и кости доста - както и мускулите и сухожилията по тялото - помага доста за да си представиш какво има под кожата.
                                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X