Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Това е, защото повишаваш въртящия момент.

    А с мощността какво стана?

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Откога редукторите повишават мощността?
      Откакто Архимед е установил, че с подходяща опорна точка ще повдигне земята. Лост бе Ясене. Много грубо по бабешки казано. Сега ще тръгнеш да се заяждащ, че не било мощност ми въртящ момент или някакви други подробности, ама ми е през...

      Коментар


      • От: Компресор

        На мен ми трябват 400л/м изходящ дебит за да мога да работя с прав шлаиф,резачка,бояджииски пистолет,гаиковерт и екс.шлаиф.В момента имам работещ от два зилови но дебита от 320л/м е недостатачен и за двата шлаифа.Бутилки имам три по 40лт от камиони,лично тествани от мен с вода на 12,5бара.След 4-5 год.мисля да ги тествам отново(ако съм жив). На повече от 8 бара със сигурност няма да ги надувам, мисля да работят в режим 5-7бара.А сега за компресорната глава.Обема и е 500куб/см,така,че при 1300об ще има 650л/мин засмукващ дебит.Ако КПД то и е по добро от на зиловите,демек 60%(в което силно вярвам), на изхода ще имам 400л/мин при 6,5-7бара. При над 5бара КПД то на зиловия пада драстично,като при 7бара е 50%(с нови сегменти и без износване на цилиндрите).От изложеното от мен бъркам ли някъде и ако бъркам - къде.
        Последно редактирано от ziz357; 12-05-19, 21:54.

        Коментар


        • От: Компресор

          Здравейте колеги намерих на едно място компресор ук-50 какъв му е дебита с мотор 7.5 кв е компресора четох някъде че е към 840-860л това така ли е и има ли още части за тях знам че буталата са от зил 130 но коляновия вал,биели,ризи намират ли се ако се наложи да се реставрира защото не е работил дълго време може би.

          Коментар


          • От: Компресор

            Колега,840л/мин му е входящия дебит но не помня с точност при какви обороти.Мисля,че бяха 540об/мин но не съм сигурен.

            Коментар


            • От: Компресор

              Това е по-малкия брат от братята JIKOV,модел 67А.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190528_211018.jpg
Прегледи:1
Размер:253.0 КБ
ID:5814653Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190528_211045.jpg
Прегледи:1
Размер:246.5 КБ
ID:5814654Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190528_211058.jpg
Прегледи:1
Размер:258.3 КБ
ID:5814655Бутилката е 70л. автогазова.Двигател 1,5кв 2840об/мин.Обороти на компресорната глава 1430.Входящ дебит 320л/мин,изходящ200л/мин(6-8бара).Доволен съм от резултата.Ето и един клип:

              Коментар


              • От: Компресор

                Мерси за информацията колега остава само да разбера дали има части още за тях ако се наложи,иначе добра работа по компресора ти.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Добре се е получило, единствено обтягането на ремъка нещо не ме кефи, по-удачно е да обтягаш като отдалечаваш електромотора.На твое място бих направил стойката на мотора с прорязани отвори и бих добавил един болт, с заварена гайка, за да може лесно да се регулира от сам човек.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    Добре се е получило, единствено обтягането на ремъка нещо не ме кефи, по-удачно е да обтягаш като отдалечаваш електромотора.На твое място бих направил стойката на мотора с прорязани отвори и бих добавил един болт, с заварена гайка, за да може лесно да се регулира от сам човек.
                    Като цяло не съм съгласен с това мнение.
                    Добре е направено!
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                      Като цяло не съм съгласен с това мнение.
                      Добре е направено!
                      Що не си. Не че е грешно, но в такава схема се прилага и еднопосочна шайба на електромотора или така наречената фрайлауф шайба да гаси това танцуване на ремъка. А така ще се намалят и пулсациите, както и тласъците.
                      Но и така е супер, за следващата конструкция просто колегата да доближи мАторЯ към главата или главата към мАторя и да ползва по-къс ремък.

                      Поздрави

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        На стойката на ел.мотора си има канали за обтягане,но ремака идва твърде дълъг и допълнителната ролка я сложих да действа като успокоителна.Има слаб ефект,но все пак има.Получи се така,защото не исках да дупча и заварявам по бутилката повече.Възползвах се от фабричните отвори.Пробил съм я само отдолу за източване на конденза.
                        Последно редактирано от ziz357; 03-06-19, 18:25.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          И аз да се наредя към питащите... Най-накрая почти си сглобих машинката с 2 компресора от хладилник и 25л бутилка и както изглежда начинанието не беше лошо. Дебита е недостатъчен, ама ще го преживея. Сега на въпроса. Тъй като с медните тръбички, излизащи от компресора, е доста трудно да се измисли преход към 1/2, реших да запоя по една медна тапа 1/2(бях го виждал в Форума). С обикновена тапа си скъсах нервите, та накрая взех месингова. Работата е там, че поих с тинол 60/40(електротехнически). Спойките станаха идеално, но се питам дали някой няма опит до какво налягане издържат? За сега го тествах на 5.5Атм и проблеми нямаше. Ще го тествам и на повече(все пак ще работи на кажи речи 8-9бара), но трябва да си оправя едната заварка, че леко пуска(как не се научих да заварявам!)В интернет намерих таблици и там се въртеше, че спойките издържали 7-12атм в зависимост от температурата, което ми се вижда малко.
                          За моя изненада даже тръгват под налягане и ми се струва с лекота. Пробвах поне 4пъти. Обаче при изключване се разтрисат като много стар голям дизел. След като загряха порядъчно се чуваше и нещо като клокочене вътре, това на спрял двигател. Сигурно е нормално.
                          Последно редактирано от venkabg; 04-06-19, 04:45.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                            И аз да се наредя към питащите... Най-накрая почти си сглобих машинката с 2 компресора от хладилник и 25л бутилка и както изглежда начинанието не беше лошо. Дебита е недостатъчен, ама ще го преживея. Сега на въпроса. Тъй като с медните тръбички, излизащи от компресора, е доста трудно да се измисли преход към 1/2, реших да запоя по една медна тапа 1/2(бях го виждал в Форума). С обикновена тапа си скъсах нервите, та накрая взех месингова. Работата е там, че поих с тинол 60/40(електротехнически). Спойките станаха идеално, но се питам дали някой няма опит до какво налягане издържат? За сега го тествах на 5.5Атм и проблеми нямаше. Ще го тествам и на повече(все пак ще работи на кажи речи 8-9бара), но трябва да си оправя едната заварка, че леко пуска(как не се научих да заварявам!)В интернет намерих таблици и там се въртеше, че спойките издържали 7-12атм в зависимост от температурата, което ми се вижда малко.
                            За моя изненада даже тръгват под налягане и ми се струва с лекота. Пробвах поне 4пъти. Обаче при изключване се разтрисат като много стар голям дизел. След като загряха порядъчно се чуваше и нещо като клокочене вътре, това на спрял двигател. Сигурно е нормално.
                            Спойките най-добре с твърд припой. Ако е плътна сглобката, без хлабини може и така да държи, но имай предвид че при този тип компресори имаш вибрации, както вече си разбрал. Аз имам 2 и двата са на тампончета, както си се монтират на хладилника. Едната медна тръба (тази дето смуче от нея) съм я затапил - може да си я направиш за доливане на масло, но мойте Данфоси (18 кубикови) не пипат маслото, или поне не се забелязва за година - година и половина ползване. Така че съм я затапил и ползвам само едната от която засмуква. Там си монтирам филтърче за гориво, което да ми пречиства въздуха, а освен това и обезшумява. На тази за високото налягане слагам горивен маркуч - издържащ до 20 БАРА, с двойна армировка. Към бутилката - цуцер, маркуча и скобичка. Работи безгрижно и най-вече компресора си тресе наволя.
                            Клокоченето е нормално - отича маслото. Ако не си проверил колко масло има в тях е добре да го направиш.
                            Не знам какви компресори ползваш, но аз съм с 20л. на единия и боядисвам спокойно с малък пистолет с дюза 1мм и налягане 3.5 бара (компресора е на 8.5бара). Другия пък ми е с 6л. бутилка от пожарогасител - работи на 12 АТМ и наваксва много бързо.

                            Ето как съм ги направил аз:
                            Последно редактирано от I.Stoyanov; 04-06-19, 07:20.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Спойките най-добре с твърд припой. Ако е плътна сглобката, без хлабини може и така да държи, но имай предвид че при този тип компресори имаш вибрации, както вече си разбрал. Аз имам 2 и двата са на тампончета, както си се монтират на хладилника. Едната медна тръба (тази дето смуче от нея) съм я затапил - може да си я направиш за доливане на масло, но мойте Данфоси (18 кубикови) не пипат маслото, или поне не се забелязва за година - година и половина ползване. Така че съм я затапил и ползвам само едната от която засмуква. Там си монтирам филтърче за гориво, което да ми пречиства въздуха, а освен това и обезшумява. На тази за високото налягане слагам горивен маркуч - издържащ до 20 БАРА, с двойна армировка. Към бутилката - цуцер, маркуча и скобичка. Работи безгрижно и най-вече компресора си тресе наволя.
                              Клокоченето е нормално - отича маслото. Ако не си проверил колко масло има в тях е добре да го направиш.
                              Не знам какви компресори ползваш, но аз съм с 20л. на единия и боядисвам спокойно с малък пистолет с дюза 1мм и налягане 3.5 бара (компресора е на 8.5бара). Другия пък ми е с 6л. бутилка от пожарогасител - работи на 12 АТМ и наваксва много бързо.

                              Ето как съм ги направил аз:
                              Хубаво си ги направил. Идея си нямам колко кубика са компресорите. По 90вата са и двата. От нормален хладилник. Ако не издържат спойките, ще пробвам и с маркуч. Станаха добре. Даже като завивах меките връзки не държах и много контра. Иначе сглобката далеч не е плътна-1мм луфт поне. Маслото не съм го проверявал, но си мисля, че няма къде да иде, уж хладилниците са затворена система. И хвърлят леко масълце, ама сигурно защото ги местих и накланях. Очаквам едната мека връзка, която е водопроводна, да ме изложи. Не знам дали гумата ще понесе маслото. Другата я направих от тръби за парно с Al вложка. Бавничко си вдига налягане. Дебита е не повече от 50л/мин. Имах мерак да върти гайковерт, ама ще видим. Сега в бутилката има някакъв прах. Предполагам от обгарящия цинк при заваряване, но ще я продухам няколко пъти.
                              В крайна сметка се получи много компактно и леко компресорче. Не се и чува как работи. То и сега ще върти гайковерт, но предполагам за 5-6болта максимум. После 3-4минути чакане и пак. Това за ремонти е добре, но при смяната на гуми са 3коли и ще си ги отвия с ключа, докато го чакам. Остана да монтирам пресостат и регулатор на налягане +фитингите за тях.
                              А заварките станах добре, а на едната съм се изложил. Съска като вдигне налягане. То че не ме бива е така, ама толкова “пуканки”. Не знам дали поцинкованото не ми въртеше номера. Бавничко с прекъсвания ги направих. Бутилката е газова, но ми се стори тъничка. Може би 2-2.5мм и не успях да я прогоря никъде.
                              А ми се струва, че най добрият вариянт е да се изрежат тръбичките , колкото да стърчат няколко милиметра. И с телоподаващо да се завари фитинг директно върху стената на компресорчето.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Искам и аз такъв компресор от хладилник с бутилка.

                                Ама някой да ми го направи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X