Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Привет! Ето какво се получи в крайна сметка. Оставям го да работи на 550об,/мин. Така има достатъчно голям дебит на въздух и приемливи вибрации. Ако се монтира на по-голяма бутилка (тежка) с 3/4 тръби навсякъде ще работи спокойно и на 700об. и тогава манометъра се движи като оборотомер. Вчера на 650об. зареди бутилката на 6.5атм. за 56 секунди.
    Новата шайба мотора я направих двустъпална за да мога го пусна и на 450 об. ако реша. Стана си тежичка тая пущиния, сигурно е над 100кила!
    Да попитам пак дали има нещо с което да се пръска във входящия отвор за въздух, с което да промивам отвреме навреме клапаните, а й системата след главата? Каква е вероятността тая гадна слуз която се трупа по тръбите към рисивъра да тръгне и по тънката тръбичка към пресостата и да попречи на разтоварващата функция? Тоя влагоуловител дето съм сложил дали може да се разглобява лесно и да се промива отвътре, че се пълни с малко с кафеникава влага от маслените изпарения?
    Вчера гледах едни клипове на една фирма която правят доста голями компресорни системи и глави, та хората там казваха, че главата трябва да се закрепва на нещо което е минимум 4 пъти по-тежко от самата глава, по възможност метална плоча хваната за бетонна основа или много тежка бутилка. Слагаха монета отгоре на компресорите им и не трепкаше.

    Коментар


    • От: Компресор

      Почти не разбирам от компресори, но защо голямата бутилка се пълни от дъното на утайника . Там се слага кранче или клапан за изпускане на водата. Голямата бутилка би трябвало да се пълни от най високата част на утайника. С поздрав Борето

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
        Гумиран 10 х 17 на 20 бара е 2,70 лв/м, маслоустойчив, ще изкара години. Бърза връзка за щуцер е 8 лв. Скобите са стотинки. Това за италиански на Bamax, вероятно могат да се намерят по-евтини и по-скъпи. 10 метра, две бързи връзки и скоби с отстъпката са ти към 40 лв. Спираловиден от профи серията 10 метра с бързи връзки е 47 лв, с отстъпката е 42,30 лв. Първия вариант за мен е по-добър и има по-дълъг живот.
        Къде гледаш, че е маслоустойчив, никъде не видях да пише?
        Моят компресор отчаяно се нуждае от ремонт и хвърля много масло във въздуха, но докато вдига налягане не му се полага, затова ми трябва маслоустойчив маркуч. Бях купил от Ташев някакъв полски ПВЦ, но се поду и гръмна след половин година. Добре, че не е когато ме няма, че цяла нощ компресора ще върти напразно. Случвало се е веднъж и сервиза беше пълен с маслени пари.

        Коментар


        • От: Компресор

          Гадната слуз е смес от конденз и масло и част от нея си върви с въздуха навсякъде . boreto2 е прав , изхода на компресора трябва да влиза по средата , а изхода към голямата бутилка трябва да излиза от горе на утайника освен , ако изходната тръба не продължава вътре на по-високо ниво от дъното .

          Коментар


          • От: Компресор

            Ами така са, но на клипчето не личи хубаво. Входа в ресивъра е на средата на височината на бутилката а изхода е в горната му част. На предишната страница на снимките се вижда по-добре.

            Коментар


            • От: Компресор

              За утайника става въпрос , малкия цилиндър преди ресивера , но ако е фабричен може да си е направен както трябва , за да утаява част от маслото и водата

              Коментар


              • От: Компресор

                Ако имаш някой приятел който е имал Мадара или Европа питай го за такъв бързоразтоварващ кран който стои над диференциалаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Бързоразтоварващ кран.JPG
Прегледи:1
Размер:8.1 КБ
ID:5792827 Слагаш го отдолу на утайника(малката отвесна бутилка) Крана трябва да стои така. Две тапи от ляво и дясно и когато падне налягането отдолу изтича водата без да го мислиш. Вервай ми . Беше ми омръзнало да следа шофьорите. Това си е моя измишльотина. Когато се вдига налягането крана е затворен. Борето Чехските са с една зегерка отдолу и вътре има една плаваща мембрана.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                  За утайника става въпрос , малкия цилиндър преди ресивера , но ако е фабричен може да си е направен както трябва , за да утаява част от маслото и водата
                  Привет! Кондензатора си е фабричен с бутилката, изходната му тръбичка влиза вътре малко над половината от височината му някъде. Поне това успях да огледам, когато го бях разглобил и го промивах. Дали обаче отстрани има някакви допълнителни оребрения вътре, както съм виждал по разни чертежи не успях да видя. Ама като го промивах вътре изтече направо катран, страшно чернило. Сигурно 3-4 пъти го наливах с обезмаслител и бензин докато текне чиста вода от него.

                  Тия маслени пари, който се отделят по време на работа на главата и се смесват с конденза под формата на тая кафеникава гадост разяждат ли отвътре бутилката толкова бързо като чистата влага или заради маслото не е толкова агресивна ситуацията. Ясно е че трабва бутилката да се промива периодично.
                  След приключване на работа и изпускане на налягането на бутилката дали да оставям кранчетата отворени за да се изсушава отвътре бутилката и тръбите или по-добре е да си ги затварям. Как процедирате вие колеги?

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Достатъчно е да източваш конденза от време на време .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Няма нужда да се втеляваш,дебелината на бутилките обикновено е такава,че надживяват собственика.Конденза е хубаво да се точи редовно аз съм си сложил едно бозаджийско кранче на дъното на бутилката и сутрин преди да включа компресора по навик си го подритвам.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Благодаря на колегите за обърнатото внимание и мнения! Ще наблюдавам темата с интерес и за напред, интересно ми е да чета, кой с каква чудесия се е преборил и как

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Днес при моите хора на вторичните са докарали този двустъпален компресор . Марката на компресора не ми е позната но мотора ми е от любимата марка Бром Бовери . Компресора е работещ само малко са го поочукали при транспорта . Някой ако му харесва да се обади .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4798.JPG
Прегледи:1
Размер:460.4 КБ
ID:5794072Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4799.JPG
Прегледи:1
Размер:503.1 КБ
ID:5794071Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4803.JPG
Прегледи:1
Размер:502.2 КБ
ID:5794069Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4800.JPG
Прегледи:1
Размер:532.8 КБ
ID:5794070
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            ...Някой ако му харесва да се обади .
                            Това като пари как ще дойде?
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                              Това като пари как ще дойде?
                              Лев килото . 500 кила е .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                                От 14-15 страница на темата има мои постове за такава компресорна глава-обороти, диаметри на шайби, на тръби и др. пробвах да работя с него, но набързо се отказах и си купих чисто нова глава. С две думи: Много шум за нищо.
                                Привет!


                                Вече месец от както ползвам компресора, мога да кажа, че съм страшно доволен.
                                Вдига налягане много бързо, за около минута и малко. Съвсем спокойно си боядисвах скоро едни машинки и си ми насмогваше бързо и често дори се изключваше. Дори за водоструйка с обезмаслител го ползвам няколко пъти с миещия пистолет за измиване на машини от грес и масла. Безпроблемно насмогва и на нея и се гаси докато се занимавам да мия машините. Не знам колко са шумни другите двуглави глави, но този е много по-тих от тия малките магазинските чудеса. Навързал съм 2-3 разтегателни маркуча с бързи връзки и безпроблемно си работя вън на двора, докато компресора си е вътре на сухо в гаража.
                                Оставих го на 500об./мин и минах на 3/4клапан.
                                Последно редактирано от brad4edat; 02-08-18, 21:40.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X