Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    При колегата dragozow от форума

    Коментар


    • От: Компресор

      Здравейте колеги, дайте акъл, как се свалят всмукателните клапани на дадения компресор (Wabco 411503)
      https://imgur.com/a/fVhuzOF
      https://imgur.com/gallery/3XSk7xG

      Коментар


      • От: Компресор

        Здравейте колеги, нов съм във форума решил съм и аз да правя компресор. Изчетох почти цялата тема, разполагам с компресорна глава от Ифа, двигател 1.1 kW и бутилка. Моля за малко помощ дилемата е да диря компресор от ЗИЛ по вторични или да си стегна Ифовия? До тук прочетеното разбрах че Ифовият създава проблеми.

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от ikov99 Преглед на мнение
          Здравейте колеги, дайте акъл, как се свалят всмукателните клапани на дадения компресор (Wabco 411503)
          https://imgur.com/a/fVhuzOF
          https://imgur.com/gallery/3XSk7xG
          Вероятно е късно вече, но...

          Вероятно са на резби, като тези засеци са направени с цел да не се саморазвият резбите от вибрациите и жегата. Тези "Бертчета"-засеци ще трябва да ги чукнеш обратно или да запилиш лекичко там, та да може да се развият клапаните. Поне по снимката ми изглежда, че са така направени.

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от valentin9707 Преглед на мнение
            Здравейте колеги, нов съм във форума решил съм и аз да правя компресор. Изчетох почти цялата тема, разполагам с компресорна глава от Ифа, двигател 1.1 kW и бутилка. Моля за малко помощ дилемата е да диря компресор от ЗИЛ по вторични или да си стегна Ифовия? До тук прочетеното разбрах че Ифовият създава проблеми.
            Най-напред добре дошъл А след това - кажи за какво ще ти е компресора. Че за едни компресора се ползва за помпане на гумите и топките на децата веднъш в месеца, при други да пръснеш 2 детайла в седмицата, а при трети въздуха е ежедневна необходимост! Така че, първо кажи какво ще правиш с тоя кУмпрЕсОр

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от valentin9707 Преглед на мнение
              Здравейте колеги, нов съм във форума решил съм и аз да правя компресор. Изчетох почти цялата тема, разполагам с компресорна глава от Ифа, двигател 1.1 kW и бутилка. Моля за малко помощ дилемата е да диря компресор от ЗИЛ по вторични или да си стегна Ифовия? До тук прочетеното разбрах че Ифовият създава проблеми.
              Ифовия на вторични и от там един зилов
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Компресор

                Здравейте компресорът ще ми трябва за дребни неща и от време на време, за помпане на гума и пръскане на някой дребен детайл. И аз мислех да направя така както колегата sek. 1 казва , а все пак до тук прочетеното разбрах неговото мнение за ифовия.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Е не с лошото , аз ползвам ифов и съм доволен.Има значение за какво ще го ползваш,така че не бързай с хвърлянето.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Ифовия можеш да го въртиш с 1.1,ако е трифазен и имаш разтоварващ клапан,ако не ти се дават пари за клапан винаги го пускай от ниско налягане.Имал съм ги и двата,зиловия е несравнимо по-добър,но и ифовия върши работа,дори гайковерт може да работи с него,впрочем гайковерт съм ползвал и с компресор от хладилник.Ако е износен,просто го хвърли на вторични и вземи друг.По принцип подлежи на ремонт,но при тази цена няма смисъл.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Кажете от къде мога да купя клапанчета за ифовия (може и някой линк или контакт да дадете), мисля че за моите нужди ще ми върши работа. Все пак ще следя при вторичните дали ще излезе някой зилов.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Ползвам ифов с 2,2 кв монофазен мотор., без обратен клапан и разтоварващ такъв. бутилката е къде 100 литра.
                        Употребата ми е: гайковерт като си човъркам нещо и за помпане на гуми.
                        Доволен съм - все пак го получих подарък и съм инвестирал само един пресостат. За боядисване твърдо няма да е достатъчен, а и за да имаш качествена работа освен компресор ще ти трябва и друга качествена периферия - дехидратор, регулатор на налягане и т.н.
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          И аз имам Ифов, макар да се каня да го дооправям от половин година. Ми работи си. Вярно, че от дъжд на вятър, я да си помпя гумите, я да надуя нещо. Може би при всекидневна работа не е добро решение, но за хоби без претенции работи. Пак от половин година се каня да правя и един с компресори от хладилници, ама...

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от valentin9707 Преглед на мнение
                            Кажете от къде мога да купя клапанчета за ифовия (може и някой линк или контакт да дадете), мисля че за моите нужди ще ми върши работа. Все пак ще следя при вторичните дали ще излезе някой зилов.
                            Имам зилов компресор за продаване, ако се интересуваш може да договорим нещо.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Някой наясно ли е какви са уплътненията на клапаните на ифовия компресор? Според мен би трябвало да има някакви дихтунги или гарнитурки и над и под клапаните вътре в гнездата им,но при този комппресор,който събирам в момента липсват.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Да и аз се интересувам, има ли някакви уплътнители при мен на единия клапан има нещо като алуминиева дефтунга но изглежда като ръчно направена.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X