Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Това е голям неефективен туч, от него има смисъл, ако ти трябва въздух където няма ток или пък ти трябва само по веднъж в месеца за кратко и същевременно имаш място бол. Ако е на цена на която можеш да го продадеш повторно за кратко време си заслужава да пробваш, иначе стягай дупето и скачай на винтов, поне парите ще са в нещо, което си заслужава.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Компресор

      ДВГ е с много по-малко КПД от електродвигател. Тока от бензинов генератор идва към 2 лв/кВт, а от мрежата ти е 22 ст.

      Коментар


      • От: Компресор

        Такива ползват обикновено по уличните ремонти, когато са спечелили някоя обществена поръчка.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
          Пясъкоструйка Краси, този го дават евтино, не мога да отделя пари за винтов и съм на кантар, притеснява ме и теглото от 2400 кг. ебаааси желязото.
          Колко ефтино го дават ? Миналото лято от един бетонов възел ми даваха един такъв на цената на скрапа и не го взех .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Компресор

            1300 лв. с пазарлъка. Има един на ток, ама продавача си няма на идея за дебита, само че електродвигателя е 55 киловата и до там. Използвани били в някакви електрически централи. Но 55 киловата си иска сериозна инсталация.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-09-22_105326.jpg
Прегледи:1
Размер:393.5 КБ
ID:5821201Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-09-22_105255.jpg
Прегледи:1
Размер:341.1 КБ
ID:5821200Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-09-22_105340.jpg
Прегледи:1
Размер:356.9 КБ
ID:5821202
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • От: Компресор

              Да се похваля с компресора, реших да си оставя ифовия работи си доволно.

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от valentin9707 Преглед на мнение
                Да се похваля с компресора, реших да си оставя ифовия работи си доволно.
                Опитах да кача и снимка но май нещо не се получава

                Коментар


                • От: Компресор

                  Здравейте колеги, търся ремъчна шайба за електродвигател с диаметър 250мм., двуканална 13мм ширина за ремъка и отвор за оста на електромотора 25мм. Ако някой може да предложи нещо такова или може да изработи нека ми пише. 0888633299
                  Благодаря предварително!
                  Снимката е на шайбата в момента.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:шайба-за-компресор.jpg
Прегледи:1
Размер:220.4 КБ
ID:5822377
                  Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    От къде си?И не става ли много голям диаметъра и за този електромотор?

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от венцислав василев Преглед на мнение
                      От къде си?И не става ли много голям диаметъра и за този електромотор?
                      На стр.153 пост 3050 съм качил едни снимки на компресора ми, който си е оригинален австрийски без да е бърникано нищо по него. Виж колко голяма е шайбата на електромотора. И аз учудих , защото знаех, че диаметъра на шайбата не трябва да надвишава диаметъра на електромотора.
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Компресорът е готов. Два хладилни компресора-някакъв български(90-100w) и една 18ка. Включва на 7атм и изключва на 9. Нещо като 4мин време. Бутилката е 25литра(газова бутилка).Натиснете снимката за да я уголемите

Име:88E2288E-61C8-4F8E-AC2B-BF267CAD7805.jpg
Прегледи:1
Размер:471.7 КБ
ID:5822447
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08251BDB-0572-4810-9B49-93A2C2471999.jpg
Прегледи:1
Размер:535.7 КБ
ID:5822448
                        Свързването на компресорите е с маркуч. Малко е грозен, ама в магазина казаха, че има работно налягане 30атм и разрушаващо 60атм, а е и маслоустойчив. Сложил съм и обратен клапан на 1/2. Взех го за вода, не знам какво ще му се случи от маслото. Има два изхода-бърза връзка и щуцер на 10мм за гайковерт. Вчера го пробвах. Въздуха стига за 4болта на джанта. Разтоварващ клапан не съм слагал. И двата компресора тръгват и при 10атм, включително българския.
                        Дебитът е около 60л/мин. Доста бързо загрява големия компресор. Не мисля, че е проблем. Има извод за вентилатор, но ще го мисля. Забравих да сложа предпазен клапан. Даже и извод не съм оставил, но ще монтирам маслоуловител, а той има доста изводи на 1/4.
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Тия маркучи хубаво, че са маслоустойчиви и на налягане, но на температурата дали ще издържат? Аз всъщност не знам дали при хладилните компресори се нагрява толкова нагнетения въздух, както при камионските.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            При всеки компресор въздуха се нагрява .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                              Тия маркучи хубаво, че са маслоустойчиви и на налягане, но на температурата дали ще издържат? Аз всъщност не знам дали при хладилните компресори се нагрява толкова нагнетения въздух, както при камионските.
                              Нагрява се, ама в пъти по-слабо. Дават им работна температура до 60 градуса. Повече от 40градуса надали ще се вдигне. След 5-6 включвания бяха слабо нагряти.
                              Пробвах и лидълския гайковерт. При мен работи добре, ама въздухът бързо свършва. На една гайка около 1атм. Като сменям гумите на колите ще пробвам да вържа този и Райдерския през бързите връзки. Надявам се вече въздухът да стига. Иначе при ремонти, където се отвиват 2-3болта(примерно ходова част) или повече, но през някакъв интервал време, е достатъчен. И стана много лек. И дете може да го влачи.
                              На гайковертът малко ме дразни, че не разбрах как се законтрят пустите вложки. Ако леко дръпнеш и пада камъкът от квадрата. Трябва явно да свикна да натискам леко, освен ако няма чалъм. Ползвал съм руски боклук, ама той имаше нещо като зегерка, която щракваше в канала на квадрата.
                              Абе сгодно компресорче...
                              П.С 18ката доста бързо загрява. Един цикъл и вече е леко топла. Тя е реално 4-5пъти по-мощна от малкия, ама не е 4-5пъти по-голяма...
                              Последно редактирано от venkabg; 19-10-19, 19:21.

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                                От: Компресор


                                На стр.153 пост 3050 съм качил едни снимки на компресора ми, който си е оригинален австрийски без да е бърникано нищо по него. Виж колко голяма е шайбата на електромотора. И аз учудих , защото знаех, че диаметъра на шайбата не трябва да надвишава диаметъра на електромотора.
                                От София, иначе чакам новата шайба 250мм за утре ... да видим какво ще стане.
                                dido uzunov с промяната на форума явно са се разместили страниците и мненията...
                                Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X