Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-03-29_18.37.56.jpg
Прегледи:1
Размер:37.8 КБ
ID:5708218
    Някой знае ли какъв модел е този компресор?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-03-29_18.37.56.jpg
Прегледи:1
Размер:37.8 КБ
ID:5708218
    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

    Коментар


    • От: Компресор

      Ето и няколко скици на влагоуловителбата група!
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-03-30_11.25.02.jpg
Прегледи:1
Размер:42.4 КБ
ID:5708438
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-03-30_11.24.47.jpg
Прегледи:1
Размер:34.5 КБ
ID:5708439
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-03-30_11.24.28.jpg
Прегледи:1
Размер:49.0 КБ
ID:5708440
      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

      Коментар


      • От: Компресор

        Влагоуловителя, охлаждаш ли го някак?

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Влагоуловителя, охлаждаш ли го някак?
          Не
          Ако го охлаждам какво ще стане? По лесно ще кондензира водата ли?
          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

          Коментар


          • От: Компресор

            Ще кондензира повече от водата.

            Зависи за какво ти трябва де. Най-вероятно няма нужда.

            Коментар


            • От: Компресор

              Момчета , аз понеже правя лули и си направих песъкоструй и ми трябва повече въздух за него , реших и аз да се включа в темата
              Ами купих си 2 компресора по 1.5 мотори и 50 литра балони еднобутални така чудех се как да ги свържа заедно и се поразтърсих
              В момента имам и 1 газова бутилка от АГУ 40 литра и 2 газови от пропан бутан по 25 Със сигурност ще искам да ги вържа във система и да са във второто помещение , което сега си стягам като работилница Имам един стар мотор немски от незнам коя си година обаче тича като кенийски лекоатлет - чмного е хубав сигурно е над 2 кв
              та си мисля ако си купя още една глава за компресор двубутално и реша да го сглобя как да направя схемата Аз бях водопроводчик дълги години и ще подвържа със половин цол подцинковани тръби обаче има ли някаква специфика , относно синхронизация на включването на моторите и т.н. за влагоуловители , охладители и т.н. ми е ясно
              на всяка бутилка си иска клапан възвратен и манометър Явно ще сложа и редуцир винтил още някакъв
              щябата систма мисля да я направя във един голям гардероб - да не се прашии ако нещо стане да омекотява ха ха х а
              Ако няко има съвети , ще се радвам да ги чуя

              Коментар


              • От: Компресор

                Синхронизация не можеш да направиш.
                Трябва всички мотори да ги управляваш от един пресостат през контактор или контактори,
                защото не можеш да ги нагласиш всички да включват и да изключват на едно и също налягане.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Колеги изчетох доста по темата но никъде не видях писано нещо за предпазване на бутилката от изгниване от вътрешната страна. Направих си компресор главата е руска мисля от газ 66 бутилката е около 40 литра подобна на тези под тракторните ремарлета рд 4 . Всичко точно прави си 8 9 ат. но като прочетох какво золуми прави при гърменетп бутилката и се зачудих как да я предпазя.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Трябва да има отвор и кран за източване на кондензираната вода от най-ниското място. И да го източваш понякога. Примерно всеки ден.

                    Също не е забранено да боядисаш отвътре бутилката с нещо антикорозионно ама не съм виждал някоя боядисана отвътре.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Трябва да има отвор и кран за източване на кондензираната вода от най-ниското място. И да го източваш понякога. Примерно всеки ден.
                      Или да си монтира кранче, което да остави с едно нюню отворено. На моя леееко му изпуска пластмасовия болт за "обезводняване". Резултата е че конденз до сега не съм установявал. В същото време изпуска толкова малко, че на компресора му трябва нещо като един час за да спадне от 9 на 6 бара и да включи пресостата. Сега не смея да отвивам кранчето да не разваля технологията.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Давайте идея с какво да я залея вътре

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Аз моите компресори, като ги ползвам заедно съм си ги нагласил единия да изключи една малко преди другия. При малко спадане на налягането се включва само единия и понякога си напомпва, а ако не смогне се включва втория. Двата едновременно ако се включват натоварват моментно мрежата, макар че не е кой знае какво 2 мотора по 1,5 киловата.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от Emil Manev Преглед на мнение
                            Давайте идея с какво да я залея вътре
                            На кондензоуловителя ми налях грунд. Обаче скоро го правих и все още не мога да кажа, че е в работен режим за да кажа дали и как ще се лющи тоя грунд.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Или да си монтира кранче, което да остави с едно нюню отворено. На моя леееко му изпуска пластмасовия болт за "обезводняване". Резултата е че конденз до сега не съм установявал. В същото време изпуска толкова малко, че на компресора му трябва нещо като един час за да спадне от 9 на 6 бара и да включи пресостата. Сега не смея да отвивам кранчето да не разваля технологията.
                              То ако си хитър можеш да си поиграеш с реленца за време - да го отваря примерно за 1 секунда преди да се включи мотора.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                С няколко електромотора наистина е по-добре да са с повече пресостати и да тръгват при различно налягане, пусковия ток за 3-4 двигателя ще е много голям .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X