Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Само една питанка - как изчисли дебита?
    Има си формула за изчисляване

    VS = 3.14 x 56.25 x 3.5 / 4 = 154.546875
    154.546875 x 2 x 1420 / 1000 = 438.913125

    И това е входящ дебит, изходящия ще е 20% по малко. При качване на налягането дебита намалява.
    Последно редактирано от dovizioso; 27-02-16, 18:41.

    Коментар


    • От: Компресор

      Изчислил си идеалния случай, но това едва ли е реалния. Някой по-напред беше описал реално измерване. Мериш за колко секунди вдига от 0 до 1 атмосфера. Това означава, че е вкарал 90 литра (в твоя случай). И вече лесно ще сметнеш за минута колко дава. За колко време вдига 8 атмосфери?

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
        Има си формула за изчисляване

        VS = 3.14 x 56.25 x 3.5 / 4 = 154.546875
        154.546875 x 2 x 1420 / 1000 = 438.913125

        И това е входящ дебит, изходящия ще е 20% по малко. При качване на налягането дебита намалява.
        Много си ми далече иначе веднага щях да дойда да го пробвам. Един нормален бояджийски пистолет ще покаже дали сметките ти са верни, понеже харчи около 350 литра за минута. Преди време с комбинация от икарусов и шкодов компресор едвам захранвахме среден модел на Де Вилбис.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Компресор

          Имай в предвид че парнаджийската връзка между главата и ресивера няма да живее дълго . На времето пуснах един ифов с такава как загря малко повече стопи пластмасата и тръбата изхвърча от холендъра .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
            Да, има си разтоварване. Но съм го пробвал и под товар на 6 атмосфери и пак си тръгва без проблем. Филтър още не съм му измислил, искам да е нещо красиво и изчистено. Днес го въртях постоянно около 30-40мин и позагря, но се буташе с ръка. Около 35-40 градуса да е вдигнал. Но лятото ще си загрява стабилно, тогава може да му измисля и някакво водно охлаждане.
            Колегата искаше да каже, че като е разтоварено налягането при изключване от клапана може да тръгне и с 10 бара в бутилката, защото нищо не му пречи. Най-лесно се вижда разликата ако го дръпнеш от контакта без да го изключиш от пресостата по време на работа и след това да опиташ да го пуснеш. Не го прави разбира се, само давам пример. Иначе доста прилично изпълнение за правен компресор. Филтър сложи, защото от въртенето на шайбите се вдига прахоляк, който отива директно в компресорната глава. Другото което ми вади очите е че няма някаква решетка на шайбите и ремъка, което е опасно. Дори да не хване нечий ръкав, ако скъса и си наблизо..

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Много си ми далече иначе веднага щях да дойда да го пробвам. Един нормален бояджийски пистолет ще покаже дали сметките ти са верни, понеже харчи около 350 литра за минута. Преди време с комбинация от икарусов и шкодов компресор едвам захранвахме среден модел на Де Вилбис.

              Вече го пробвах с Девилбис ГТИ ПРО 1.4 дюза и САТА Джет 2000 1.2 дюза с 20м маркуч 10мм. При натиснат напълно спусък на пистолета налягането на компресора се вдига бавно до около 4.5 бара и там остава. При пистолета идват около 2.5 бара постоянно налягяне, което мисля че е супер. А маркуча ако е по къс, още по голямо налягане ще има при пистолета. Сата-та пише че иска по 300л/м а Девилбиса по 280л/м

              Пробвах теста на колегата от 0-1 бара за 12 сек.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5704210
              Последно редактирано от dovizioso; 28-02-16, 16:41.

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Имай в предвид че парнаджийската връзка между главата и ресивера няма да живее дълго . На времето пуснах един ифов с такава как загря малко повече стопи пластмасата и тръбата изхвърча от холендъра .
                Тази парнаджийска връзка и мен ме дразни много и аз си мисля че няма да изкара много време. Първо щях да го правя с медна тръба 15мм, но не можах да намеря гайки за такава тръба и затова се наложи засега да е по този начин. Също си мисля и вариянт с гумен маркуч.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                  Колегата искаше да каже, че като е разтоварено налягането при изключване от клапана може да тръгне и с 10 бара в бутилката, защото нищо не му пречи. Най-лесно се вижда разликата ако го дръпнеш от контакта без да го изключиш от пресостата по време на работа и след това да опиташ да го пуснеш. Не го прави разбира се, само давам пример. Иначе доста прилично изпълнение за правен компресор. Филтър сложи, защото от въртенето на шайбите се вдига прахоляк, който отива директно в компресорната глава. Другото което ми вади очите е че няма някаква решетка на шайбите и ремъка, което е опасно. Дори да не хване нечий ръкав, ако скъса и си наблизо..

                  Решетка си има отпред но просто още не съм я сложил, че има неща за правене и ми пречи.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Моят компресор с неясен произход е готов!Нови клапани не направихме,но старите ги полирах яко да паднат всички мръсотии от тях и го сглобихме така!Сухите проби са успешни!Приготвена му е една 300 лтр бутилка и автоматика!Като е готов ще покажа!Купени са и комплект шпатули за зор заман!
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      моля за компетентно мнение : реших да спестя едни 12лв за разтоварващ клапан, затова вързах двете глави на един. струва ми се, че нещо не е както трябва или пък не е проблем?? мерсиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20160229_135836.jpg
Прегледи:2
Размер:113.3 КБ
ID:5704291

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Колеги, имам едно запитване, също се извинявам ако не е на място попрехвърлих набързо страниците, но ненамерих някакво подобно запитване. Горе долу какъв компресор ще ми е необходим като бутилка, налягане за да пруснеш някоя врата, калник нещо от тоя род, за такер и някакви такива по любителски неща не да се използва за изкарване на пари.
                        Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от erudita Преглед на мнение
                          моля за компетентно мнение : реших да спестя едни 12лв за разтоварващ клапан, затова вързах двете глави на един. струва ми се, че нещо не е както трябва или пък не е проблем?? мерси
                          няма проблем с един клапан.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кккк.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5704302Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ддд.jpg
Прегледи:1
Размер:123.9 КБ
ID:5704303 иначе , мисля добре се получи компресорчето с наличните части, остава да монтирам въздушния пускател и да му измисляохлаждане
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              притеснява ме, че отворът на клапана е по- малък от сбора на отворите на изходите на главите

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от _mitaka_ Преглед на мнение
                                Колеги, имам едно запитване, също се извинявам ако не е на място попрехвърлих набързо страниците, но ненамерих някакво подобно запитване. Горе долу какъв компресор ще ми е необходим като бутилка, налягане за да пруснеш някоя врата, калник нещо от тоя род, за такер и някакви такива по любителски неща не да се използва за изкарване на пари.
                                Да знаеш начи, всички любители ползват пневматични такери! Лошото е, че за такер и за бояджийски пистолет ти трябват различни компресори.

                                Ето това почти ще ти върши работа за такер и почти, с доста уговорки, ще ти върши работа за боядисване:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131817157.raider-rd-ac02.jpg
Прегледи:1
Размер:24.4 КБ
ID:5704320
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X