Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Спарки, по въпроса за бутилките и мощностите в общи линии не си прав. Слагат се едни и същи агрегати и на двата размера бутилки, но зависи най-вече от "производителя". Обикновено единствената разлика е в горния праг на налягането - вместо до 8 ги надуват до 10 атмосфери.
    Ми до сега не съм видял 25 литров и 50 литров от една и съща марка, на които компресора да е един и същ. Признавам си без бой - китайски изобщо не съм заглеждал. И лидълски истории не съм заглеждал - купих си само полусинтетика от там за струга и фрезата, щото евтинко.

    Което не променя горенаписаното - по-големия обем би свършил работа например при боядисване с почивки, ако вместо да боядисаш половин калник, въздуха ти стигне за цял, или при използване на пневматична тресчотка, която просто харчи много и отвива бавно, и пак на всяка гайка ще трябва да чакаш двойно повече да допълни. При гайковерт продължавам да твърдя че гайката не мръдне ли за 5 секунди, шанса да мръдне за още 20 клони към нула.

    Иначе и на мен ми отеснява тоя на моменти. Ама все отлагам покупката на друг. Всъщност с оглед компактност по-скоро бих сложил голяма глава на малка бутилка отколкото обратното. Да, ще се включва често, но и ще пълни бързо.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Компресор

      С оглед компактност можеш да "изправиш" системата във вертикално положение. Относно истинските производители - Макита, ФИНИ, ГИС и др.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Компресор

        Единственото хубаво нещо на тези компресори е че са леки и компактни .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          Здравейте колеги.Трябва да вкараме тоя звяр в час!Иска ми се да сменим клапанните дъски обаче няма идея от къде да намеря нови.Някакви идеи?Дъските са клингиритови а клапанчетата са занитени за него.ЦБГ е ок!
          Прикачени файлове
          TLC 120 Prado
          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

          Коментар


          • От: Компресор

            Пластини от шпакли за кит и рязане на лазер. Разнитване и занитване. Друг вариант, макар и по "времемен" е обръщане на клапаните.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Компресор

              Те и така работят ама са с променена еластичност!Утре ще ги полирам и ще сглобим,но се търсят нови!Ако някой има идея кактв е компресора и от къде да купя нови дъски....
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • От: Компресор

                Здравейте, бих искал да попитам някои знае ли от къде мога да купя биела за компресор ИКОВ от шкода Европа?

                Коментар


                • От: Компресор

                  Здравейте колеги, на скоро си намерих компресор УК25. След като го разглобих установих, че големия цилиндър е много наранен и ще трябва да се ремонтира. Интересува ме, ризата на този компресор може ли да се избие и да се набие друга, и ако може от какво се слага. А ако не се сменя какво следва да направя за да го оправя.
                  Също ме интересува сегменти от какво се ползват за малкото и голямо бутало. От къде мога да си намеря всички гарнитури за главата.

                  Също някой ако продава здрав цилиндър за УК25 УК50 да ми пише.


                  Мерси предварително

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Пластини от шпакли за кит и рязане на лазер. Разнитване и занитване. Друг вариант, макар и по "времемен" е обръщане на клапаните.
                    Aбсолютно съгласен! Точно така преди години (6-7) подменихме клапаните на един компресор, само дето ги рязахме и напасвахме на ръка. Шпаклите са от доста подходящ материал и струват 1 лв. Работи си без проблем от тогава, а собственикът го експлоатира изродски!
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                      Aбсолютно съгласен! Точно така преди години (6-7) подменихме клапаните на един компресор, само дето ги рязахме и напасвахме на ръка. Шпаклите са от доста подходящ материал и струват 1 лв. Работи си без проблем от тогава, а собственикът го експлоатира изродски!
                      Лента от банцинг,изрязана по същата технология.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        е, намерих време и аз да се позанимавам с някой части, които изкочиха като разчиствах гаража– две нови компресорни глави от ЗИЛ , бутилка от АГУ, доста поцинковани фитинги и разни други ....та ето докъде го докарах Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160225_135732.jpg
Прегледи:1
Размер:75.5 КБ
ID:5704005Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160225_135752.jpg
Прегледи:2
Размер:92.2 КБ
ID:5704006Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160226_144819.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5704009

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Ето един ИКАРУСОВ компресор в завършен вид. Бутилката е 90л. Ел.Мотора е 2840об. - А самия компресор се върти на 1420об. Дебита е 440л/м. Вдига до 8 бара и вклучва на 6 бара. Ел.мотора е 1.5кв. и без проблем си тръгва на 6 бара.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:5704086Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5704087Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33.jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5704088Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44.jpg
Прегледи:1
Размер:95.7 КБ
ID:5704089

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Ще тръгне и на 10 атмосфери, щото има разтоварващ вентил - това на бутилката, в което влиза бялата тръба. Много добре изглежда. С тия обороти си докарал хубав дебит, но не загрява ли при продължителна работа (боядисване)? Сложи и един филтър на входящия въздух!

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                              Ще тръгне и на 10 атмосфери, щото има разтоварващ вентил - това на бутилката, в което влиза бялата тръба. Много добре изглежда. С тия обороти си докарал хубав дебит, но не загрява ли при продължителна работа (боядисване)? Сложи и един филтър на входящия въздух!
                              Да, има си разтоварване. Но съм го пробвал и под товар на 6 атмосфери и пак си тръгва без проблем. Филтър още не съм му измислил, искам да е нещо красиво и изчистено. Днес го въртях постоянно около 30-40мин и позагря, но се буташе с ръка. Около 35-40 градуса да е вдигнал. Но лятото ще си загрява стабилно, тогава може да му измисля и някакво водно охлаждане.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Само една питанка - как изчисли дебита?
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X