Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Май не съм се изразил правилно. Компресорчето купих за 60 лв. Не е от магазин, а от частно лице. Проблема, който беше описан е, че му я няма тръбичката за разтоварване от пресостата до нагнетателната тръба. Впоследствие се оказа, че има и проблем с биелата, който май май е бил главния. Както и да е. Аз бях наясно с риска, но при все, че един пресостат струва 30 лв., разпределител 25 лв. и т.н. инвестицията си заслужаваше риска. Тъпото е, че китайците нямат качествен контрол, та дори и визуален, както се вижда от горната снимка.

    п.п. Като споменах тръбичката за разтоварване - на нея трябва ли да съчма или друго, което да я прави еднопосочна или е достатъчно просто да сложа някаква тръбичка, маркуч и т.н.?

    п.п.2 По-гадната биела е ясно, че е за изхвърляне, но странното при нея е, че все пак няма никакъв луфт, макар и да е яйцевидна...

    Коментар


    • От: Компресор

      Еднопосочна я прави клапана, в който влиза .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от ncuxapamz Преглед на мнение
        Какво се оказва - отвора за буталния болт вместо 12.5 мм. е едва 11.6 мм. Сега тази, която е с по-малък размер ще я уголемя с райбер.
        Успех с "райбероването"...
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Успех с "райбероването"...
          В смисъл, че няма да стане ли? Сподели какъв е правилния подход за това. Биелата няма лагер нито на коляновия вал, нито на буталото. Лагерува си директно. Абе китайска работа, ама какво да ги правиш...

          Коментар


          • От: Компресор

            За да стане прилично разтъргваш биелата на по голям р/р и набиваш втулки с маслен канал -примерно от фосфорен бронз. Луфта м/у втулка и пистонен болт около 0,04 до 0,05мм мах. същият луфт и долу на оста на маховика.Разстъргването на биелата да стане на фреза на една установка за да имаш успоредност на двата отвора.И така ще е по дабру . Успех!
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от ncuxapamz Преглед на мнение
              В смисъл, че няма да стане ли? Сподели какъв е правилния подход за това. Биелата няма лагер нито на коляновия вал, нито на буталото. Лагерува си директно. Абе китайска работа, ама какво да ги правиш...
              С райбер се уточнява размер с разлика най-много до 0,1мм,а имаш да сваляш 0,9мм.Другата подробност е,че операцията трябва да стане на машина,всякакви опити за ръчна манипулация с райбер,завършват плачевно.Колегата pgv64 е обяснил процедурата с нужните хлабини,трябва разстъргваща глава и фреза с кадърен оператор.Имай впредвид,че ако ще набиваш бронзови втулки,стената на втулката трябва да е мин 2,5мм за да държи,а май няма толкова запас у мотовилката.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Компресор

                Разбрах. Вече съм собственик на малка колекция от категориите качество на китайски производители. Накрая чрез лидл България се свързах със сервиза, откъдето пък ми изпратиха биела "с немско качество". И наистина е по-масивна от останалите, дори изглежда подсилена. Скоро ще има тест.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0899.jpg
Прегледи:1
Размер:55.7 КБ
ID:5699164

                п.п. "Немската" е тази най-вдясно.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Отворите съвпадат ли?
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Отворите съвпадат перфектно. Фирмения сервиз е Айнхел - Варна. Добро впечатление ми направиха и изпратиха веднага частта. В Ташев е 7.09 лв., а при тях 15 лв. Ще го видим сега този микро компресор дали ще забръмчи безпроблемно.

                    п.п. Я дайте мнение дали би имало някакъв друг проблем, освен очевидния /повече време за вдигане на налягане/, ако монтирам главата+мотора и всичко останало на една 60 л. бутилка от газова уредба.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от ncuxapamz Преглед на мнение
                      п.п. Я дайте мнение дали би имало някакъв друг проблем, освен очевидния /повече време за вдигане на налягане/, ако монтирам главата+мотора и всичко останало на една 60 л. бутилка от газова уредба.
                      Основния проблем е че искаш да ловиш маймуни с трици.

                      Ако 50 литрова бутилка беше подходяща, щяха да направят компресора с такава. Ама на по-големите слагат по-големи глави и по-голям мотор. В случая и 100 литрова бутилка да сложиш - все тая. Просто главата ще свърши по-бързо (а може и мотора) заради прегряване, а компресора няма да дава повече. Или се примири с компресорчето, както е фабрично, или си набави по-голямо (или му сложи 2 такива глави). Лично също имам 25л. компресор, и проблема му категорично не е в 25-те литра. Поне е италиански, а не китайски, но просто толкова си може - работи сигурно 2-3 минути (не съм мерил) за да вдигне от 6 до 9 бара и да изключи. Поне е "сух", демек не му мисля кога да го смазвам и колко масло има, и във въздуха дето дава масло няма.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Основния проблем е че искаш да ловиш маймуни с трици.

                        Ако 50 литрова бутилка....
                        То, че е така, както казваш е ясно. Малко тарикатлък, малко трици и ето ти една-две маймуни

                        Наистина 50 литровите компресори са с други, обикновено двуцилиндрови глави и малко по-голям мотор. Зададох въпроса, защото въпреки двойно по-големия обем на бутилката, параметрите на главата и мотора са най-често около 40% повече, отколкото при 25 литровите.
                        За момента ще си бъде фабричен. Надявам се да отвива по някоя заяла или гадна гайка /вариатор на скутер например/, да продухва каквото има за духане и т.н.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Какво ще отвива зависи от редуцира, маркучите и гайковерта. От компресора зависи само колко дълго време ще може да чука с максимална мощност. Ама, не го ли отвие или поне подкара в първите 5-6 секунди, не чакай чудеса, независимо от компресора.

                          Ако въпросния компресор има редуцир, често на малките компресори слагат редуцири с недостатъчен дебит. Съответно, аз съм си изкарал и директен извод преди редуцира и там си включвам лакомите инструменти.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Спарки, по въпроса за бутилките и мощностите в общи линии не си прав. Слагат се едни и същи агрегати и на двата размера бутилки, но зависи най-вече от "производителя". Обикновено единствената разлика е в горния праг на налягането - вместо до 8 ги надуват до 10 атмосфери.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Този си има изход с регулируемо налягане и един с постоянно на колкото е бутилката, така, че не е проблем, но все си ме чопли повечкото обем

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Ми няма да изчоплиш нищо съществено от него в повече от това, което е заложил производителя. Използвай загубеното време в преправяне на тоя да изкараш кинти за по-голям - тогава резултата ще е сигурен.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X