Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Като си говорите за компресори - трябва ми пресостат, ама малък, на 1/4 за предпочитане. Да изключва между 5 и 8 бара, да включва на 1-2 бара по-налко, двигателят е 300W на 220V. Най-важното е да е компактно . Нещо такова (че тоя даже е регулируем, на мен и без тая екстра ще ми свърши работа):
    Прикачени файлове

    Коментар


    • От: Компресор

      Е то кой не иска такъв
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • От: Компресор

        А, предполагам много народ ще се зарадва на това, ама само в чужбина го намирам точно този . Мен ми трябва за това по-долу. Регулатор на налягането съм си намерил, чакам го от китай (че е 10лв с филтъра). Сложил съм малко масло в цилиндъра за да подобря компресията и да си работи по-леко компресора. Бутилката е с оригиналните чаркове, отворена и почистена. Обезопасяващият клапан на бутилката си седи и ще се ползва той .

        Ще се ползва при фрезоване на метал на CNC рутера. Ще пръска смазка и въздух за охлаждане. Трябва ми около 1л/мин, а това докарва 40л/мин при ниско налягане . И най-ценното - ТИХ е!
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от brum; 03-11-15, 13:25.

        Коментар


        • От: Компресор

          Има и по тихи от хладилник .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Компресор

            Отдавна следя темата и все се каня да покажа и моят компресор. Ползвам го за помпане на гуми, понеже е по-удобен и мобилен от големия.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4100003 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:232.3 КБ
ID:5690022 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4100004 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:231.6 КБ
ID:5690021 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4100005 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:231.9 КБ
ID:5690020 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4100006 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:212.3 КБ
ID:5690019
            ML 400 CDI

            Коментар


            • От: Компресор

              Има, ама нямат тоя дебит при ниско налягане . Нито са толкова удобни - тоя си има всичко, удобен е за монтаж, няма нужда да се мисли за маслото в него.

              Пресостат намерих! За хидрофор е, но е регулируем. Само хистерезиса му е фиксиран на 1 бар уж. Диаметъра е малко по-голям от нужното - към 50мм отива, ама съм му намислил къде да го монтирам . Само регулатора да дойде и всичко ще бъде събрано.

              Коментар


              • От: Компресор

                Здравейте колеги съфорумници, сравнително от скоро съм във форума предимно чета и си помагам от темите когато реша да си измайсторя нещо. От известно време съм се решил да си правя компресор и успоредно с това чета тази и др. теми, стигнал съм до средата и, но ще я изчета цялата. Преди да започна с питанките искам да кажа че не съм много компетентен да не се чудите ако задам някоя глупост. Та ще започна с това че целя компресорът който ще правя е гаражен за непрофесионална употреба основно за помпене на гуми ,но с тенденция като се сдобия и с гайковерт и пистолет за боя и др. да се ползват и те от време на време. Искам да прави до 8 атмосфери налягане. Като за начало си закупих 60л авто-газова бутилка от вторични и разполагам с мотор трифазен, 1кв , на 930 об. (по долу ще кача и снимки). Мотора беше в комплект с компресор от юмз като преди са се ползвали за вакум за доилен агрегат, но до колкото съм се информирал този компресор може да прави макс 5-6 атм., върти се до около 1000 об/мин и е голям боклук, а и аз трябва да го отремонтирвам което напълно го изключва от сметките ми. Относно пресостати, манометри, изравнители на нал. , клапани и др. съм попрочел в темата кое как става и се свързва и мисля че за там няма да имам пречки. От първо лице трябва да се оборудвам с компресор и се двоума ест. м/у зилов и ифов като при мен по вторични е голяма оскъдица.
                Първо искам да питам мотора на снимката достатъчно як ли е за който и да е от двата изброени компресора да тръгва под налягане? Или трябва да правя малко разширителче с магнит-вентил към него да изпуска налягането след като компресора спре.
                В темата видях че ползват монофазен пресостат с контактор при трифазните мотори- заслужава ли си при условие че трифазния пресостат е с 15-20 лв по скъп?
                При отремонтирване на компресор има ли някави размери на ремонтните комплекти,ходите ли някъде да ви шлайфат цилиндъра защото в моя раьон няма такива места ако ми се наложи?
                И не на последно място ако някой познава друг или той самия има читав компресор за продаване моля за съдействие.
                Общо взето това се сещам за сега да питам ето и малко снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151111094119.jpg
Прегледи:1
Размер:147.3 КБ
ID:5690613Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151111094204.jpg
Прегледи:1
Размер:160.8 КБ
ID:5690614

                Коментар


                • От: Компресор

                  Не знам колко лош е този компресор, но с тази шайба няма как да направи налягане .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Още един въпрос- каква е разликата м/у компресорите на зил 130 , 131, 157. Аз от темата и на др. места успях да видя разлика само в планката за захващане. Има ли разлика в дебита , размера на буталата и др. ?

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от jbaby Преглед на мнение
                      Още един въпрос- каква е разликата м/у компресорите на зил 130 , 131, 157. Аз от темата и на др. места успях да видя разлика само в планката за захващане. Има ли разлика в дебита , размера на буталата и др. ?
                      И на Т-150,К-700,701,МАЗ и Краз са същите,има дребни разлики като захвата и размера на шайбата.Като размер на бутала и дебит са идентични.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Как е решено разтоварването на пълненото при същите тези руски техники?
                        По различен начин ли е решено при "западните" машини с такива системи?
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          На самият компресор има клапан,който при зададено налягане повдига всмукателните клапани.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                            Как е решено разтоварването на пълненото при същите тези руски техники?
                            По различен начин ли е решено при "западните" машини с такива системи?
                            Западен с разтоварваща система не съм видял . То не че руската работи дълго време без нея системата на камиона си работи като на всички останали изхвърля излишното през балансьора .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Здравейте колеги,
                              преди година с доста четене от тук успях да си сглобя компресор с глава от ЗИЛ. Днес се разходих до един пункт за вторични и мислих да си взема ако има още една глава от ЗИЛ за да я разглобя с учебна цел и ако мога да я стегна за резервна. Глави от ЗИЛ имаше 1-2 но много в много лошо състояние.
                              Това което ми направи впечатление беше ето тази глава:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151121_111001_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:198.7 КБ
ID:5693174
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151121_110956_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:172.4 КБ
ID:5693175
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151121_110951_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:122.1 КБ
ID:5693176

                              Поразрових се назад в темата и разбрах, че е от Шкода, но възникнаха няколко въпроса, на които се надявам да ми отговорите:
                              1. По-добра ли е от Зиловска глава?
                              2. Намира ли се ремонтен комплект по магазините?
                              3. Какъв дебит би трябвало да изкара?
                              4. С колко оборота трябва да се върти?

                              Поздрави от Пловдив!

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Колеги изчетох цялата тема с удоволствие и съм озадачен на много хора: "реших да се разровя у гаража и вуала намерих компресор от зил" , а някой и по две. Как става това и някой би ли се разровил и за мен защото аз няма нужда да се ровя в моя защото всичко се вижда и колкото и да се оглеждам няма. СЕРИОЗНО търся си и по вторични в моето околие няма ама никакви. Ако някой има желание да съдейства(да си намеря зилова глава на сносна цена която да си я отремонтирам) да ми пише на лично.
                                И никой не е засегнал тази част с качеството на марката на пресостата , влагоотделителна , омаслителна група , клапани и т.н..
                                При мен има само един специализиран магазин който предлага само на марката GAV. Италянска до колкото знам. До по-запознатите качествена ли е ,защото като гледам пресостатите на външен вид на всичките марки са еднакви(едни правоъгълни черни кутийки с чрвена врътка отгоре) само цените има са различни,а на gav като че ли доста високи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X