Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Здравейте,
    колеги и аз да се рапиша в темата.
    Проблема е следния, направих компресор с бутилка 150л моторa в началото беше 2.2kw сега е с 3kw монофазни.
    Глава ABAC B3800B(която е дават 4 коня,дебит 476л,обороти1420)
    Компресора има всичко възвратен клапан , разтоварване,тръбата с която се пълни бутилката е с външен диаметър 16мм и дължина 1м медна.
    Шайбата на главата 35см
    Шаибата на мотора 17 см
    Обороти на мотора 2890 на главата 1400
    сутрин когато е студено около 10 градуса мотора тръгва трудно под товар след като се развъети главата всеки следващ старт е безпроблемен дори го тествах от 7.5бар нагоре стартира без проблем при топла глава
    възвратния клапан не изпуска
    главата и мотора са нови
    маслото е 15W40 след 30 часа работа ще сложа компресорно
    Моля който се е сблъсквал с подобен проблем да пише
    ето снимки на машината

    Коментар


    • От: Компресор

      Предвидено е тази глава да се задвижва от трифазен двигател поне 3.0kW. При монофазно задвижване винаги ще ги имаш тези проблеми. Просто пусковите моменти на монофазен и трифазен двигател нямат много общо.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Компресор

        Аз само ще споделя,че покрай водолазните работи имам доста бутилки на 230 бара.Слагам си един редуктор и си ползвам 7-8 бара,но това разбира се ,че имам къде да си пълня бутилките с такова налягане,но поне съм супер мобилен ,тък като за дребни работи си разнасям бутилката с мен

        Коментар


        • От: Компресор

          Сипи компресорно масло със спецификация 100 и го спирай и пускай само от бутона на пресостата. Ако не е разтоварил ще тръгва трудно до като се окоти.

          Коментар


          • От: Компресор

            Слагай тънко масло.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • От: Компресор

              Ще се прави компресор!!!Трябва да захранва гайковерт.

              Това е "шасито"

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0246.jpg
Прегледи:1
Размер:145.8 КБ
ID:5654145Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0247.jpg
Прегледи:1
Размер:165.9 КБ
ID:5654146

              Питането ми е коя конфигурация да избера?

              Тази????
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0248.jpg
Прегледи:1
Размер:159.8 КБ
ID:5654147


              Тази?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0249.jpg
Прегледи:1
Размер:171.4 КБ
ID:5654148


              С тази глава?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0244.jpg
Прегледи:1
Размер:243.0 КБ
ID:5654149Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0245.jpg
Прегледи:1
Размер:176.7 КБ
ID:5654150


              Или с тази??

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0243.jpg
Прегледи:1
Размер:227.6 КБ
ID:5654151Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0242.jpg
Прегледи:1
Размер:272.5 КБ
ID:5654152

              Тези неща ги свалих от един изхвърлен компресор.Ще ми влезнат ли в употреба?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0250.jpg
Прегледи:1
Размер:167.5 КБ
ID:5654153Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0252.jpg
Прегледи:1
Размер:148.1 КБ
ID:5654154


              Балансьора до колкото знам е от камион Мерцедес.Пресостата....нямам идея.

              Електродвигател още нямам, но за него по-натам.
              Благодаря предварително!!!

              Коментар


              • От: Компресор

                Определено с двато ифови ще е по добре.Двигател 4 к,в мисля ще добре,пресостата не се вижда до колко отмосфери е.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
                  пресостата не се вижда до колко отмосфери е.
                  Почти не се вижда ,но има някакви букви и 10ат.,а до него други и 6.5ат.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:presostat.jpg
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5654333

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Последния копресор е хладилен и няма да всърши работа.По отношение на съдовете,защо не намериш някой без язви.Аз не бих рискува на повече от 3 бара с тези.Налягането в този съд дори само при три бара ,ще е няколко тона.Или поне ги мини на хидротестДругото е абсолютно противопоказно да се заварява на съд под налягане /прави се само от производителя и после минава тест/>начините да захванеш цялата галемация е плоча ,отгоре монтирани нещата и после лентови скоби от някаква шина и захванати за бутилката с болтове.Всичко останало граничи със самообийство

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                      .... абсолютно противопоказно да се заварява на съд под налягане /прави се само от производителя и после минава тест/>начините да захванеш цялата галемация е плоча ,отгоре монтирани нещата и после лентови скоби от някаква шина и захванати за бутилката с болтове.Всичко останало граничи със самообийство

                      Сигурно си прав и ще те послушам ,но би ли ми казал как да .....как да се изразя....да изкарам щуцери за пресостат ,манометър,вход,изход.и т.н. без заварки???

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Този пресостат няма да ти върши работа.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от danovsky Преглед на мнение
                          Сигурно си прав и ще те послушам ,но би ли ми казал как да .....как да се изразя....да изкарам щуцери за пресостат ,манометър,вход,изход.и т.н. без заварки???
                          Да ,всеки съд си има отвор .било резба или фланец,.каквито периферии да слагаш се правят след това.Налягането върху стената на ма малки отвори емалко за разлика от големи.иначе казано,мога да прекарам 200 бара през пластмасова тръбичка диаметър Ф1мм и стена 1 мм и да издържи, а мога да пръсна с 1 атмосвера тръба ф100 със дебелина 1мм.Сега направи извода

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Още нещо ,ако не се изплзва маркуч з и то за подходящо налягане,то тръбата независимо стоманена или медна е добре да се направи една витка за да не се къса от вибрации.Пресостати ,предпазни клапани и тем подобни се монтират/освен ,ако заводски не е предвидено на съда/ на фланеца след отвора ,било то на резби или на заварки ,и заварки ,ако има трябва майсторски да се направят.В тубето има много примери на гръмнали бутилки от ненавременна водна проба или неправилен монтаж и употреба.За България по стандарт ,всички съдове за високо налягане следва да са минали хидро-статичен тест на всеки 5 години.Обръщам внимание на тези неща защото последиците са най често с фатален край

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Здравейте, търся схема за направа на любителски компресор. Каква е последователността на свързване на отделните компоненти.
                              TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                              www.kamino92.com

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                                Още нещо ,ако не се изплзва маркуч з и то за подходящо налягане,то тръбата независимо стоманена или медна е добре да се направи една витка за да не се къса от вибрации.Пресостати ,предпазни клапани и тем подобни се монтират/освен ,ако заводски не е предвидено на съда/ на фланеца след отвора ,било то на резби или на заварки ,и заварки ,ако има трябва майсторски да се направят.В тубето има много примери на гръмнали бутилки от ненавременна водна проба или неправилен монтаж и употреба.За България по стандарт ,всички съдове за високо налягане следва да са минали хидро-статичен тест на всеки 5 години.Обръщам внимание на тези неща защото последиците са най често с фатален край
                                Сега пусни и по стандарт кои съдове подлежат на контрол.
                                Че ми се чини, че разглежданите тук не са надзорни Друг въпрос е за лично спокойствие....
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X