Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик GREE?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Климатик GREE?

    някой има ли отзиви за тях?намислил съм да слагам,бях се насочил към Мидеята или Нипон,но нещо не ми ги хвалят,затова питам тук,някой ползвал ли ги е,има ли наблюдения върху тях?
    Мисля че до около 700 лв са най-компромисният вариант?говорим за 12-ка.

    Поздрави

  • #2
    До: Климатик GREE?

    Към какъв тип си се насочил и каква ще му е целта на употреба?
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #3
      До: Климатик GREE?

      като тип от тези който са си стандартните с вътрешно и външно тяло,трябва ми главно за лятото,не че зимата няма да се ползва,но тогава си имам и алтернативен вариант.

      Поздрави

      Коментар


      • #4
        До: Климатик GREE?

        Имай предвид, че ако искаш да го ползваш и за топлене през зимата, стандартен тип няма да ти свърши добра работа. От личен опит знам, че DC инверторните системи са правилния избор за това - както по отношение на функционалност при ниски температури, така и по отношение консумацията на електрическа енергия.
        Ако само ще се охлаждаш през лятото - избери какъвто и да е среден по цена климатик (неинверторен тип) с фреон R410A, от местна фирма (имам предвид да не е от друга област, че за всяко следващо нещо по него, ще ти начисляват и "пътни" разходи), която дава възможно най-дълга гаранция (стандартно са 2 или 3 г.).
        Това са "общите приказки". За конкретни неща може да се говори допълнително.
        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

        Коментар


        • #5
          До: Климатик GREE?

          По принцип зимата се топля на ток,и няма да разчитам изцяло на климатика,зора е лятото,че жените само мрънкат че ,много топло,на мен не ми пречи,ама какво да се прави,ще си взема един,някакъв среден клас,мисля че до окло 700 лв ще се впиша

          Поздрави

          Коментар


          • #6
            До: Климатик GREE?

            Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
            По принцип зимата се топля на ток,и няма да разчитам изцяло на климатика,зора е лятото,че жените само мрънкат че ,много топло,на мен не ми пречи,ама какво да се прави,ще си взема един,някакъв среден клас,мисля че до окло 700 лв ще се впиша

            Поздрави
            Щом зимата се топлиш на ток, купи си инверторен - тези 200лв разлика ще ти се изплатят за една зима. Допълнителният бонус е, че никога не изпуска миризми и цигарен дим, натрупани по-рано.

            Коментар


            • #7
              До: Климатик GREE?

              Хубав инверторен излиза с монтажа около 1300 лв,аз имам макс 700,пак не се вписвам в нещата

              Поздрави

              Коментар


              • #8
                До: Климатик GREE?

                Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                Хубав инверторен излиза с монтажа около 1300 лв,аз имам макс 700,пак не се вписвам в нещата

                Поздрави
                Ти си знаеш. Имай предвид, че и с обикновен климатик е много по-евтино (2-2.5 пъти) от всякакви електрически нагреватели. Това, до какви градуси работи, е друга тема.

                Коментар


                • #9
                  До: Климатик GREE?

                  Здр! Занимавам се с климатици и от Gree мога да дам само субективно мнение, че не са кой знае какво качество. Имах 'удоволствието' да монтирам 1 такъв това лято ( Gree 12 ) ... излезе ми през носа този климатик. Управляващата платка направи проблем, а по-големия проблем е К&К електроникс, забавиха частите с повече от месец.
                  Добър вариант климатична система цена/качество - това е Нипон. Наистина от 3-4г. монтираме основно такива и се оказах наистина съвсем прилични. В нас съм с такъв и съм доволен.
                  Кажи за какво помещение става дума. Кубици? Квадрати?

                  Поздрави!
                  Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                  Mercedes w212 E350 4matic
                  Ducati Monster 600
                  O888795575

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: Климатик GREE?

                    Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
                    Здр! Занимавам се с климатици и от Gree мога да дам само субективно мнение, че не са кой знае какво качество. Имах 'удоволствието' да монтирам 1 такъв това лято ( Gree 12 ) ... излезе ми през носа този климатик. Управляващата платка направи проблем, а по-големия проблем е К&К електроникс, забавиха частите с повече от месец.
                    Добър вариант климатична система цена/качество - това е Нипон. Наистина от 3-4г. монтираме основно такива и се оказах наистина съвсем прилични. В нас съм с такъв и съм доволен.
                    Кажи за какво помещение става дума. Кубици? Квадрати?

                    Поздрави!

                    Да изкарам темата от прахта...
                    Мнения за марката от поста към днешна дата?
                    Grand Cherokee WJ
                    Dodge Caliber
                    E 430 4-matic-T(S210)
                    GLK

                    Коментар


                    • #11
                      От: Климатик GREE?

                      Според моя опит са безпроблемни. Експлоатирам няколко броя от преди 3 години и нямат никакви грижи.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Климатик GREE?

                        Оказва се,че грее са един от най големите производители в света. Преди години когато взимах моя се оказа, че само той топли при -20.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Климатик GREE?

                          И аз чух подобни отзиви,чак не ми се вярва.Били доста над средния клас,с 5 години пълна гаранция и куп екстри.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • #14
                            От: Климатик GREE?

                            Миналата година монтирах една 24-ка в сервиза. Зимата се топлих на нея и няма никакви грижи с отоплението при минусови температури а на охлаждане е звяр.

                            Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #15
                              От: Климатик GREE?

                              Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                              Миналата година монтирах една 24-ка в сервиза. Зимата се топлих на нея и няма никакви грижи с отоплението при минусови температури а на охлаждане е звяр.

                              Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk



                              Как се усеща нивото на шум.Твърдят ,че били то тихи от японското Фуджицу.
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X