Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик GREE?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Климатик GREE?

    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
    За какво е нужна профилактика всяка година? Аз повече от 8 години ползвам Дайкин за отопление и охлаждане. Фирмата, от която ги взех, е една от големите. При монтажа ми казаха, че ако си работят, няма нужда от никаква профилактитка, само си чистиш филтрите на вътрешното тяло от прахоляка, който се събира. Досега не съм имал никакъв проблем с тях.
    Да приберат 50 лв. Затова.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #32
      От: Климатик GREE?

      Аз за това никога не съм ги викал за профилактика .
      За профилактиката съм , но не и за 50 лв да ми измият филтрите , някои само това правят .
      Профилактиката за мен е основно почистване и на външния и вътрешния топлообменник . За това си я правя сам , а и така знам какво съм направил.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #33
        От: Климатик GREE?

        Профилактиката зависи от условията.

        Прашна канцелария с пушачи в центъра на София е едно, поддържано семейно жилище - съвсем друго. Във втория случай топлообменниците се самопочистват с конденза и само трябва да се изтупват филтрите през месец-два.

        Външното тяло нищо по-малко от водоструйка не го оправя, за това обикновено няма условия.

        Коментар


        • #34
          От: Климатик GREE?

          Изключва се захранването, пръска се с течност за почистване на радиатора на авто климатици, изчаква се поне 5 мин и се полива с вода, може и да е без налягане. Изтича всичката мръсотия и даже кутията светва.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #35
            От: Климатик GREE?

            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
            За какво е нужна профилактика всяка година?
            Досрамяло ги е да го нарекат с истинското му име "хранилка" и затова са измислили по-добре звучащото "профилактика" (на джоба).
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #36
              От: Климатик GREE?

              И аз имам подобен опит с "профилактиката".
              Климатика го имам може би от над 10 години, и изобщо не съм викал никого на профилактика.
              Ама щяла да падне гаранцията... Ми да пада, за една година(до първото вземане на пари) ако има нещо сериозно като дефект би трябвало да се е проявило. По-нататък карам на свой риск. И риска се оправда. За това време не съм отварял даже кутията, за външното тяло да не говорим.
              Но при мен се използва само за охлаждане през лятото, та не му се събират много часове работа на година.

              Да, не е Gree, но все там.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Климатик GREE?

                При пет годишна пълна гаранция,каквато дават на Gree в момента има достатъчно време нещо да се случи.
                Всеки преценява дали да плаща формална профилактика и да е спокоен за гаранцията или на втората,третата година да се наложи да хвърли климатика защото повредата може да е по скъпа от цената за нов.
                Ако беше 2 години,няма смисъл да се дават излишни пари.
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #38
                  От: Климатик GREE?

                  ... Ми да пада, за една година(до първото вземане на пари) ако има нещо сериозно като дефект би трябвало да се е проявило.

                  Не съм съгласен с това твърдение,особено при постоянна употреба.
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • #39
                    От: Климатик GREE?

                    От тези реклами на марката се оказа ,че във Варна се чака минимум 2 седмици за доставка и монтаж.
                    Grand Cherokee WJ
                    Dodge Caliber
                    E 430 4-matic-T(S210)
                    GLK

                    Коментар


                    • #40
                      От: Климатик GREE?

                      Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                      От тези реклами на марката се оказа ,че във Варна се чака минимум 2 седмици за доставка и монтаж.
                      Е , у София нали сме с връзки чаках една седмица.От десетина дена съм с Гри 12-ка.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Климатик GREE?

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        Е , у София нали сме с връзки чаках една седмица.От десетина дена съм с Гри 12-ка.

                        Сподели за шума,че това ще се окаже разковничето.Фирмата,която ще ми монтира твърди,че са много тихи.
                        Но в горен пост видях и обратното мнение.
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • #42
                          От: Климатик GREE?

                          Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                          Сподели за шума,че това ще се окаже разковничето.Фирмата,която ще ми монтира твърди,че са много тихи.
                          Но в горен пост видях и обратното мнение.
                          Добре би било да сподели колегата но все пак е субективно мнение.
                          За мен ТИХ е климатик с шум 21-22 db или по-малко на най-ниската степен на вентилатора.
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #43
                            От: Климатик GREE?

                            Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                            Сподели за шума,че това ще се окаже разковничето.Фирмата,която ще ми монтира твърди,че са много тихи.
                            Но в горен пост видях и обратното мнение.
                            Да много са тихи за човек с пробити тъпанчета като при мен.На най тихия режим се чува вентилатора.Виж каде има монтиран такъв климатик и го чуй.Външното тяло го монтираха на тампони излезе плюс още 32 лв за тампоните и в сравнение със стария панасоник направо не се чува кога работи ,но вътре вентилатора си се чува .Много леко и мен не ми пречи а па на жената ептен че спи с тапи що харкам като звяр.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Климатик GREE?

                              Кой човек е "връзката" във форума?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Климатик GREE?

                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                Кой човек е "връзката" във форума?
                                За коя част на Бг?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X