Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилване на GSM сигнал!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Здравейте.Темата е стара но да не отварям нова тази ми се струва подходяща за моето питане.Имам вила лятото си живея почти там.Зимата ходя но не ежедневно.Има съседи но искам да монтирам и гсм комуникатор за всеки случай. Gsm сигналът е слаб(от всички оператори Мтел е най добре).Слаб колко да е слаб(една максимум две чертички)Разговорът с мобилен на определени места (малко със зор но е възможен). На комуникатора вече не му достига сигнал (моделът е такъв с външна антена)Връзвахме му и по-дълга жична антена и я поподигнах колкото позволява кабела.Показва че е "захапал"обхват но не ми връща sms или позвъняване (в зависимост как се настрои)Стигнахме до извода че не му достига обхват на дадения оператор така да се каже.Молбата ми е да дадете "акъл" да предложите евентуално решение усилвател (или друго устройство)на местото на външната антена.С Уважение Иван.

    Коментар


    • От: Усилване на GSM сигнал!!!

      Трябва ти по-добра външна антена - насочена яги и високо.
      Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

      Коментар


      • От: Усилване на GSM сигнал!!!

        Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
        Трябва ти по-добра външна антена - насочена яги и високо.
        Възможно е.Ама каква да е.Скромния ми опит с антени се свежда до един ВЕФ от осемдесетте години.

        Коментар


        • От: Усилване на GSM сигнал!!!

          http://www.dx.com/p/900-950mhz-gsm-n...2#.VqxxOOr8ISw
          Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

          Коментар


          • От: Усилване на GSM сигнал!!!

            Насочено Яги монтирано колкото се може по-високо. Въртиш в различни посоки, докато "хванеш" най-силен сигнал. Пробваш с обаждане, защото може да се закачаш за прекалено отдалечена станция. Ако не стане търсиш в друга посока. Кое е селото колега и какъв дайлър ползваш?
            По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

            Коментар


            • От: Усилване на GSM сигнал!!!

              Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
              Насочено Яги монтирано колкото се може по-високо. Въртиш в различни посоки, докато "хванеш" най-силен сигнал. Пробваш с обаждане, защото може да се закачаш за прекалено отдалечена станция. Ако не стане търсиш в друга посока. Кое е селото колега и какъв дайлър ползваш?
              Бях взел това http://www.donsoft-bg.com/product.php?id_product=8532 но няма външна антена.Уговорихме се да го сменя с това http://www.donsoft-bg.com/product.php?id_product=2181 или http://www.donsoft-bg.com/product.php?id_product=8077 или http://www.donsoft-bg.com/product.php?id_product=8380 не съм решил още.Нещо с външна антена.За проба "разкачих"една друга с външна антена от един обект купувана преди години (незнам каква марка е)селото не е баш село по-скоро махала.Местноста е пресечена и сигурно няма пряка видимост до клетка.Значи казваш "баба яга" Ягито де на покрива с тръба за комина и въртене.Много много не ми е ясно кога ще е хванала обхват антената.Кабелът коксиален би трябвало .Дължината на кабела отива 20-30 метра.

              Коментар


              • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                Ако модула няма опция да показва нивото на сигнала виж дали има опция да изпраща тест сигнали. В посоката, в която имаш най-голяма успеваемост е вярната. Друг вариант е да намериш стар GSM апарат с външна антена и да свържеш кабела с Ягито на мястото на антената и да се ориентираш по нивото на сигнала от дисплея на телефона.
                Не е лошо да пуснеш едно оплакване към оператора, който си избрал. Току виж подобрили с една идея покритието в този район.
                По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                Коментар


                • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                  Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
                  Ако модула няма опция да показва нивото на сигнала виж дали има опция да изпраща тест сигнали. В посоката, в която имаш най-голяма успеваемост е вярната. Друг вариант е да намериш стар GSM апарат с външна антена и да свържеш кабела с Ягито на мястото на антената и да се ориентираш по нивото на сигнала от дисплея на телефона.
                  Не е лошо да пуснеш едно оплакване към оператора, който си избрал. Току виж подобрили с една идея покритието в този район.
                  Благодарско.Оплаквания съм имал.Но за мен е равносилно все едно да се оплаквам на 1000 инстанцииза лошите пътища или скъпите винетки (може и двете заедно и не само) но кучето си лае кервана си върви.Ще опитам варианти.

                  Коментар


                  • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                    Не е съвсем равносилно. Все пак имат някакъв материален интерес.

                    Коментар


                    • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                      Резултатът от оплакване до оператора ако не по- добър, то няма да е и по- лош от от този с 20-30м.кабел. Ако пък се оплачете цялата махала- съвсем. Поне така се случи с другия голям операто. Този само си го премести и загуби бързо двадесетина абоната.
                      Последно редактирано от veskov; 01-02-16, 11:56.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                        Около махалата има цяло село около 1000 човека което почти няма покритие на М-тел.Много оплаквания и.....нищо.Почти всички минаха на Вивател.Имат клетка но лошото е че покрива само селото до махалата ми не стига.

                        Коментар


                        • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                          И там стана така-тела не реагира, вивата си оправиха покритието и си прибраха абонатите. Както и да е, темата е за техника.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                            Гледам румънците масово с едни дълги магнитни антени по автомобилите,пък не вярвам всички да са радиолюбители.Дали не усилват по някакъв начин сигнала ,и да си бачкат на румънските оператори?
                            0884 987 137
                            В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                            Коментар


                            • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                              Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
                              Гледам румънците масово с едни дълги магнитни антени по автомобилите,пък не вярвам всички да са радиолюбители.Дали не усилват по някакъв начин сигнала ,и да си бачкат на румънските оператори?
                              Не. Имат радиостанции СВ. Този обхват е свободен и не изисква радиолюбителски лиценз. Тираджиите също го ползват.
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                                Определено няма как да си ползват румънските оператори. 38км е абсолютния максимум за покритие на GSM клетка и това разстояние се определя от времевите отстояния в GSM протокола. 3Г теоретично май може повече ама на практика геройски загива преди 2Г сигнала. А и на същите честоти у нас работят нашите си оператори и шанс да чуеш през техните сигнали нещо от чуждите няма.

                                Пък и при тия цени на роуминга в ЕС не си представям аз да ползвам нещо различно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X