Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ангренажен ремък - въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ангренажен ремък - въпрос

    Колеги агренажния ремък на Витарата ми 1.6 16V e вече на 50000 км.
    Време ли е да го сменям или да се доверя на сервизното ръководство , къдто пише , че се сменя на 90000 км.
    Предварително благодаря за съветите.
    NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

  • #2
    До: Агренажен ремък - въпрос

    Отвори капака и провери. Ако е в добро състояние (разбирай без следи от износване или напукване, и без сериозни луфтове по събите), не го сменяй.

    Ако пък толкова ти се сменя - действай.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Агренажен ремък - въпрос

      И без видими следи поремъка когато поостарее при рязко натоварване може да те остави. Аз бих го сменил преди 90000км.(Все пак тези 90000км са дадени при нови зъбни колела, ролки и оригинален ремък)

      Коментар


      • #4
        До: Агренажен ремък - въпрос

        Аз на моя му давам 50000 и го сменям - не ми струва много, а сигурността си е по-важна. Освен това, няма никаква гаранция за качеството на ремъка който са ти сложили (дори и купен от "официален" представител). Това си е лично мое мнение и не се приема от повечето специалисти, но пък те не са карали вместо мен и не знаяк какво съм си правил двигателя при "шофиране"
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #5
          До: Агренажен ремък - въпрос

          Преди два часа се скъса агренажния ремък на пасата ми,а нямаше 50000.В резултат, минимум смяна на клапани,за максимум не ми се мисли.Така че, СМЕНЯЙ.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • #6
            До: Ангренажен ремък - въпрос

            Виждал съм ремък който като го обършеш и сеедно сега ще го слагаш - като с нож отрязан! Така че не гледайте много много по вида на ремъка - дали има или не пукнатини и т.н.
            Don't hunt IF you can't kill
            първо 0883 после 333 накрая 448

            LZ1BGD

            Коментар


            • #7
              До: Ангренажен ремък - въпрос

              Преди два часа се скъса агренажния ремък на пасата ми,а нямаше 50000.В резултат, минимум смяна на клапани
              Някои от двигателите, които се слагат на пасатите на удрят клапаните.

              Коментар


              • #8
                До: Агренажен ремък - въпрос

                Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                Преди два часа се скъса агренажния ремък на пасата ми,а нямаше 50000.В резултат, минимум смяна на клапани,за максимум не ми се мисли.Така че, СМЕНЯЙ.
                Аз съм сменил стотици ремъци,скоро имах случай на 15 000км ремък Гейтц със сменени всички ролки,водна помпа се скъса. Така че сменяй ! Аз лично съм предубеден към качеството на авточастите. И съм забелязъл,че веднъж смениш ли оригиналните части,било то по окачване или двигател и започваш да се въртиш в един омагьосан кръг.
                Стефан Дянков

                Коментар


                • #9
                  До: Ангренажен ремък - въпрос

                  Подкрепям мнението на "Дискуса",сменяй и не се замисляй! И без това 50 000 км не са малко,Производитела дава 90000 ама това е при оригинален ремък,който е с доста по-различно качество от този в нашенските магазини Според мен за такъв ремък 50000 са нещо като максимален експлоатационен срок и това е ако се смени с ролките разбира се,както е редно.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X