Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Outdoor продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Outdoor продукти

    здравейте,
    някой ползвал ли е продукти на марката Патагония?
    имам конкретно питане къде се предлагат тяхни неща и мога ли да комбинирам примерно такъв панталон за трекинг и сноубод

    http://www.patagonia.com/web/us/prod...=84490-767&ws=

    какво мислите

    нека всеки който мисли, че има достатъчно впечатления, да сподели опита си отностно подобен тип продукти

    дано темата не е некоректна, пуснах я, защото видях, че в друг подфорум се обсъждат часовници и темата се получи доста полезна

  • #2
    До: Outdoor продукти

    Друже, без да имам претенции или да съм ползвал конкретната марка мога да кажа че този панталон не става за сноуборд. Липсват му основни черти като свобода(панталона е доста тесен), отдушници, малки коланчета с копчета за закопчаване за Powder Stoper-а на якето както и куки за закчане на обувките. Пише че е breathable/water resistant а дори няма воден стълб. Абе то си е цяла наука. Може би трябва да отворим отделна тема за избора на екипироека.
    Обобщено:
    Ще се чустваш доста некомфортно на пистата или в гората! Може и да става за разходки пеша, но със сигурност не става за сноуборд.

    Коментар


    • #3
      До: Outdoor продукти

      Патагония е уникално добра марка. Но скъпа. Този панталон не става за сноуборд, а такъв който става от тази марка е поне 350лв.

      Иначем май ги внасят тук таме, но моделите са обикновенно стари и смотани та да могат да ги на докарат на допустима за БГ цена.

      Панталон за трекинг и ски можеш да комбинираш, като "малки коланчета с копчета за закопчаване за Powder Stoper-а на якето както и куки за закчане на обувките" са абсолютно излишни и само утежняват нещата. За да е хем достатъчно лек за трекинг и хем достатъчно здрав за сноуборд, да диша и прочие си приготви въпросната сума по-горе.

      Коментар


      • #4
        До: Outdoor продукти

        Така като го гледам и за ски даже не става. Няма и необходимите подсилвания от вътрешната страна на крачолите - ще бъде нарязан от кантовете за отрицателно време.

        Аз съм пробвал с панталон Gaastra - много добра марка и чудесна изработка, но универсалност - цъ!
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • #5
          До: Outdoor продукти

          тва е панталон за разходки в гората при влажно време. Дори и да го приспособиш за сноуборд още при първото падане ще го оставиш половината на пистата. Отиди в някой магазин на "спорт мания" без да те плаши че са в Мол-а и тн. и си намери на Килтек наква продукция. Може и да не взимаш клас 10 но 5 или 8 ще са достатъчни за ннеангажиращи спускания.
          Гарнтирам ти качеството. Зимата ми се налага да се правя на Сноукайт инструктор горе и вися когато времето е скапано и духа като за световно. Зор до сега не съм видял

          Коментар


          • #6
            До: Outdoor продукти

            Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
            Панталон за трекинг и ски можеш да комбинираш, като "малки коланчета с копчета за закопчаване за Powder Stoper-а на якето както и куки за закчане на обувките" са абсолютно излишни и само утежняват нещата. За да е хем достатъчно лек за трекинг и хем достатъчно здрав за сноуборд, да диша и прочие си приготви въпросната сума по-горе.
            Друже, излишни само ако искаш да си мокър цял ден

            Коментар


            • #7
              До: Outdoor продукти

              Първоначално публикуван от jkolarov Преглед на мнение
              Друже, излишни само ако искаш да си мокър цял ден
              Ами незнам, моите панталони нямат такива неща, и нежелая да имат и никога не съм бил мокър. Иначе от години се занимавам с екстремни ски и съм карал къде ли не....Пудрата за която, ти трябват тия закачалки в България никога не пада така или иначе....

              Иначе, Килтек-а от мол-а става, ама за трекинг няма да свърши много добра работа.

              Коментар


              • #8
                До: Outdoor продукти

                Може би ако дупето ти не докосва снега цял ден и да ти свършат работата. Но ти доколкото разбирам ти си екстремен скиор (каквото и да значи това) и се предполага че падаш доста. Кажи ми друже, като паднеш по Д и се пързулкаш надоло якето ти не се ли качва на ушите? А ако е закачено за панталона е съвсем друго. Също при сноуборда не се кара с пластмасови обувки, и наличието на куки за закачане за обувките за жизненоважни. При ските не знам как е, но тук човека пита за сноуборд. Така че тези неща ЩЕ му трябват със сигурност. Можеш ли да ми покажеш дори 1 панталон, произведен и предназначен за сноуборд, бил той и от най-нисък клас без куки за обувките? Закачането за колана на якето го има при по-високите класове. Приятелю, м/у ските и сноуборда има доста голяма разлика. Уважавам знанията ти в тази област, но не умешвай понятията. Може и да разбираш много от екипировка за ски, били те и екстремни, но нещата при сноуборда явно стоят друго яче. В крайна сметка мисля че само ще заблудиш колегата.

                Няма да споря, може като падне първия да отидем да покараме, че да ми покажеш нагледно как стават тез неща.
                Последно редактирано от jkolarov; 09-10-08, 13:00.

                Коментар


                • #9
                  До: Outdoor продукти

                  даа, killtec съм имал, много доволен,
                  но специялно се интересувах от патагония, в плд никъде не успях да намеря стока-дори и стара както някой каза. вариант е пазаруване от нета, но малко рисковано (:

                  иначе тепърва ще се уча да карам борд, мислих си универсални панталони и яке да си взема, но явно ще е безмислено, то голема философия било (: кукички, зипчета, пауър нещо си... (:

                  Коментар


                  • #10
                    До: Outdoor продукти

                    чак куки за обувките не е наложителнто. Просто панталоните за борд са с допълнителен маншон с ластик пришит в крачола. Но Ако верно ще се учиш по скоро наблегни на яке със вътрешен ластик за да не ти влиза сняг че щи писне по някое време
                    Килтека ти го препоръчвам защото се продава в средно статистически магазин необвързан със екстремните спортове. За същото качество дреха в спец. магазин ще ти искат двойно

                    И първото нещо което трябва да си купиш е каска !!! останалото се събира от познати и приятели . Те обаче често не разполагат с резервни глави и кости
                    тъй че каска !!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Outdoor продукти

                      Че що пък каска? Аз никога не съм слагал каска, за сметка на това за Д-то ще ти трябва протектор със сигурност, особено ако си начинаещ. Тва с каска е странно - гледам професионални филми и там карат без каски. А летят 30-40 метра, бекфлипове. Всеки си преценя за него - според мен за да ти е нужна каска трябва да си мнооооого добър и да мъчиш доста сложни неща. Като за начинаещ задника ти ще страда много повече от колкото главата.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Outdoor продукти

                        Колегата горе ясно е написал, че иска да ходи и на трекинг. Аз му казвам какъв е средния вариант. Ясно е, че панталон само за сноуборд е много добър само за сноуборд и обратното.

                        jkolarov, ти колко пъти си ходил на трекинг с панталон само за сноуборд с вътрешна подплата, куки и закачалки и прочие? Нали се сещаш, че след първите 500м колко ще ти е приятно?

                        Иначе нямам проблеми с якето и никога не ми се качва на ушите. Добри планинарски яке и панталони вършат идеална работа. Падал съм от какви ли не места, ама не по задник, ами през глава на кълбета, и никога не ми се е качвало якето на ушите.

                        За каската вече наистина мисля, че някой заблуждава, защото това е едно от най-основните неща. Имайки предвид паданията на борда, как са през рамо, през глава и прочие. Отделно каската обикновенно не те пази от 30 метровия бекфлип, ами от пияния руснак дето кара на шус, от заледенета писта, на която се хлъзваш и отиваш в дърветата или се удряш в стълба на лифта.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Outdoor продукти

                          Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
                          За каската вече наистина мисля, че някой заблуждава, защото това е едно от най-основните неща. Имайки предвид паданията на борда, как са през рамо, през глава и прочие. Отделно каската обикновенно не те пази от 30 метровия бекфлип, ами от пияния руснак дето кара на шус, от заледенета писта, на която се хлъзваш и отиваш в дърветата или се удряш в стълба на лифта.
                          Благодаря ти. Спести ми писане
                          Тия дето въртят флипове без каски от 30 метра по филмчетата са тайни агенти на травматологията в Пирогов.

                          Подсъдно е да отричаш каската особенно по наще писти.

                          Не ми се разтягат локуми на тая тема, но знам че имам в наличност 4 каски и едната от тях ми спаси живота преди две години при друг екстремен спорт. Пазя си я за спомен че и личат следите от приключението. Малко след случая си взех и каска за сноуборда

                          Що се отнася до взимането на пример от разни филми ще кажа че съм имал контакт с такива хора дето всъщност заради тоя кадър са направили 10 скока и ако не строшат нещо обикновенно го излъчват.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Outdoor продукти

                            Patagonia правят определено хубава екипировка. За съжаление /както съм казвал и за други хубави марки/ и те взеха завоя към китай и поддържане на масова колекция спортни потничета. Въпреки това продължават да правят и хубава екипировка. В България си имат и вносител (освен споменатите екземпляри втор употреба) - магазин Стената - stenata.com
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #15
                              До: Outdoor продукти

                              недейте се ядосва, напразно

                              Добри планинарски яке и панталони вършат идеална работа. Падал съм от какви ли не места, ама не по задник, ами през глава на кълбета, и никога не ми се е качвало якето на ушите.
                              какви са тия добри якета/панталони, които ти ползваш за двете неща?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X