Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TERIOS 1.3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: TERIOS 1.3

    Да споделя и аз за тропане,но само че отпред идва. Значи,става въпрос за черен път само по дупки и е нещо,като свободно труполене след неравност. Сменил съм само тампоните на кормилната рейка. На друго място съм чел за предни накладки с притискащи се пластини и като охлабат, накладките почват да тропат свободно. Не съм поглеждал наще на какъв принцип са. Възможно ли е при нас да е така? Споделете и за др. вероятности.

    Коментар


    • #32
      До: TERIOS 1.3

      Като се почна с питането да продължа с още едно. При първо запалване (студен двигател) винаги заработва и перката на радиатора.Така ли трябва да бъде? Става въпрос за Териос 1.3-1999г. Като загрее нормално спира ,а и двигатела не се чува че работи дори. На няколко пъти въртя стартер,като си мисля че е изгаснала

      Коментар


      • #33
        До: TERIOS 1.3

        Първоначално публикуван от froli Преглед на мнение
        Да споделя и аз за тропане,но само че отпред идва. Значи,става въпрос за черен път само по дупки и е нещо,като свободно труполене след неравност. Сменил съм само тампоните на кормилната рейка. На друго място съм чел за предни накладки с притискащи се пластини и като охлабат, накладките почват да тропат свободно. Не съм поглеждал наще на какъв принцип са. Възможно ли е при нас да е така? Споделете и за др. вероятности.
        Провери уплътненията които са между реактивната щанга/ако има такава/ и скобите и за захващане към рамата/купето/.
        Последно редактирано от petomu; 19-01-10, 19:45.
        Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
        Opel Corsa 1.7д 98г

        Коментар


        • #34
          До: TERIOS 1.3

          Първоначално публикуван от kolonal-Васил Гергов Преглед на мнение
          Купуват ги, ама са на път да се откажат. Особено от новия Териозавър. Старите са супер здрави. Новия не става. Мое мнение. Карам такъв всеки ден, когато съм на работа, и с удивление се чудвам на все нови и нови проблеми, които откривам.
          кажете нещо за новия териос които излезе на пазара ,аз имам стария 1.3 ,говорих с дилара за варна казва че новия е много по добър и по мощен.Някои знае ли да ли създава проблем електрониката на новия модел

          Коментар


          • #35
            До: TERIOS 1.3

            Мисля че няма как да се сравняват. То е и относително малко зададен въпроса. Аз също съм доволен от моя 1,3 тероос и ако гледаме на по-ново,значи ще съм още по доволен. Друго,ако го карам повече по черни пътища,то новия направо ще ме е жал да го кляпна в калта. За повече каране на асвалт и за дълго е... пъти по добре новия.

            Коментар


            • #36
              До: TERIOS 1.3

              Първоначално публикуван от fakir Преглед на мнение
              ... мотора 1.3 понася ли обикновено газово? ...
              Не е редно обикновено газово, защото всмукателният колектор е пластмасов и може да гръмне. Аз си сложих инжекцион, като газта влиза в основата на всяка от 4-те колекторни тръби - на няколко см от мястото на впръскване на бензина. Обаче монтажът на рейката с клапаните е много неприятен, понеже няма никакво място. Или трябва клапаните да са отделелени (което оскъпява системата), или както при мене да се побългари, като на рейката се махнат куплунзите (заемат много място). Иначе върви като на бензин и харчи 9/100 газ.

              Коментар


              • #37
                До: TERIOS 1.3

                Моят териос е с обикновенно газово,1.3 1999 година.Работи идеално.
                А колегата дето е сменял задните амортисиори мойе ли да каже разликата с ладовите.По къси или по дълги са
                Благодаря ви.

                Коментар


                • #38
                  От: TERIOS 1.3

                  здравеите колеги
                  някои мойели да ми каже свястен сервиз във Варна,имам проблем с двигателия гори ми много масло и пета предавка нещо почна да вие
                  сменилсам поне 5 сервиза и резултат 0
                  благодаряви предварително

                  Коментар


                  • #39
                    От: TERIOS 1.3

                    Първоначално публикуван от Preslava_ltd Преглед на мнение
                    здравеите колеги
                    някои мойели да ми каже свястен сервиз във Варна,имам проблем с двигателия гори ми много масло и пета предавка нещо почна да вие
                    сменилсам поне 5 сервиза и резултат 0
                    благодаряви предварително
                    Преслава можеш ли да докараш джипката до СФ

                    Коментар


                    • #40
                      От: TERIOS 1.3

                      здравейте,
                      имам такива въпроси, свързан с териос - двигател J100 1,3 от 1999 год., автоматична кутия.
                      1. когато се тръгва на студен двигател / скорости, има ли препоръчан начин на управление?
                      2. каква предавка се избира когато лоста се постави в положение "L"?
                      3. положение "L" не е ли "понижаваща" предавка?
                      4. съвместимо ли е управление с блокиран междинен диференциал и автомат в положение "L"?
                      надявам се (въпреки, че темата дълго време не се радва на публикации) някой да знае отговора.
                      предварително благодаря.

                      Коментар


                      • #41
                        От: TERIOS 1.3

                        Не съм много в час баш с автоматик на Териос,но принципно-L,е баш понижаваща предавка на раздатката,т.нар-бавни.Каква предавка имаш впредвид на скоростите да избереш,можеби 1 или 2,щото иначе може да се "шашка " скоростната кутия,но от друга страна,би трябвало да си бачка нормално и на директна.По т.4,зависи от терена,мисля,че такава комбинация не е подховяща за настилки с добро сцепление-асфалт,камънак...
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #42
                          От: TERIOS 1.3

                          относно т.1 - явно докато маслото е студено "отлага" да превключи, та ако човек избере напр. "2" може да ускори процеса на загряване...
                          относно т.4 - ако имаш нужда да си на "бавни" доста и вероятно да ти се наложи и да блокираш междинния диференциал за да се извадиш, нали... въпроса ми е механиката на териоса изобщо позволява ли такава комбинация. ръководството на потребителя на колата мълчи по темата... а е ясно, че това не важи за твърд терен...

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: TERIOS 1.3

                            Този проблем го реших с два амортесьора от лада комби и две пружини (задни)от същия модел-режеш една витка от пружината-диаметрите съвпадат и като цяло джипката се вдига с 10 см.А цената си заслужава-около 100лв.

                            Коментар


                            • #44
                              От: TERIOS 1.3

                              L е само 1ва ;2 е само до 2ра предавка;тъй като териоса е full time междуосовия диф. може да се заключва във всяко положение на автомата и се използва обикновено като заседнеш някъде да се прехвърли въртящия момент 50:50 преден/заден мост
                              Последно редактирано от masagero; 10-01-13, 15:08.

                              Коментар


                              • #45
                                От: TERIOS 1.3

                                много благодаря за потвърждението; така смятах и аз но не бях сигурен 100%, безаварийно каране

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X