Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плевенската група. Обединението прави силата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Плевенската група. Обединението прави силата

    Всичко започна в събота сутринта.Утрото беше хубаво,което вещаеше добра разходка.Тръгнахме от Плевен,с ескорт-един върл рокер,който дойде до Троян,само заради идеята.

    Първата почивка за по една цигара беше между Ловеч и Троян.Ренди както винаги неспира да вика.Голям алармаджия.


    Продължихме напред и ето че дойде време за закуска.Ренди се почесва и се чуди кебапчета или кюфтета.


    Следващото спиране,беше за ремонт.Непосредствено след навлизане в горите.Това е защото караме много добри мотори,както ще се убедитеи от следващите снимки,а те са:Хонда Доминатор CRF;Априлия Пегасо KTM.Незнам дали сте чували за тези модификации.

    Малко технически канап и ауспуха е на лице.



    следва почивка


    хайде отново на конете и газ към върховете.




    На тази снимка Ренди иска да ми изпробва главата колко е здрава

    А на тази аз издебнах удобен момент да се реванширам

    След това той нямаше как да не пие една студена вода.

    От тука нататък съм сам,по обясними причини.За тези които незнаят,ще поясня.Преди години на един плевенски събор,два мотора (шосейни) правят шоу за публиката.При разминаване на задна гума с 140 км. моторите се удрят челно.Единият от потърпевшите е Ренди героят от моя разказ.В резултат множество рани счупвания и десен крак,който неможе да се сгъва в коляното.Изкачването на Амбарица е кофти за здрав човек,камо ли за човек,претърпял такава катастрофа.
    Но както и да е и сам войнът е войн.


    Много лоша изненада ме посрещна на върха.Вандали са откраднали плочата от върха показваща върха и височината.

    Във тази купичка,издълбана в камъка, се поставяха стотинки.Поверието е за здраве и оставил един път стотинка,означавало,че пак ще се върнеш.За мое учудване беше празна.Кой толкова е закъсал,че упря до тези дребни монети.Големи клетви и псувни хвърлих.

    Ето го и CRF Доминатора.Загледал се и той горкия.Наслаждава се на природата.

    Следват малко картички.



    Когато се върнах долу Ренди плачеше че не е успял да се качи

    След като му показах снимките от върха,се развесели и го удари на кючек

    Даже му трябваше и пилон

    Съжалявам че е обърната снимката.
    На връщане минахме през хижа Незабравка където хижаря любезно ни разказа легендата за Добрил войвода по картинки.


    Ето и мое величество на терасата на хижата.


    Пихме по един чай и хайде назад,че път ни чака и то толкова дълъг че някой огладняха,а други се облизвахме покрай тях.


    Ами колеги това беше от мен за сега надявам се да ви е харесало.
    Поздрави на всички практикуващи OFF ROAD.

    Всичко започва от тук. На всички габровлии, мястото е познато. За тези които незнаят, това е една площадка под бензиностанция Лукойл. Разтоварихме моторите и тръгнахме само трима ( от Плевен ). По късно се събрахме с габровската група и станахме доста повече.

    Преди пистата за ски.

    Ренди щурмува, след някое си по ред падане.

    И докато едни се чудеха как да се качат, други излизаха на задна гума.



    Имаше и такива моменти.





    Горе купона беше на 6

    Пътеката с корените. Тука се радвам за две неща. Еното, че Светльо ( svetoslav ad ) беше там, че помогна в най трудната част ( за което му благодаря ) и другото, че Джартата го нямаше да ми се смее.



    Други пък минаваха в дерето по малко по лесната пътека.

    От корените се разделихме с габровлии. Ние по една пътека те по друга, в крайна сметка се събрахме пак. До краят на деня се разделяхме още няколко пъти и после отново се засичахме по горите. Абе веселия беше.
    Тук Ренди заобикаля едно дърво, а аз го чакам да падне за да го снимам. Не падна пущината. Жалко.

    Тук ми е сърдит, че постоянно спирам да пуша и непожела да се обърне за снимка.



    Този човек целува мотора си повече от жена си.

    Отново с риск клуб Габрово. Малко пообъркахме пътя. В крайна сметка се оправихме. ама така е като го няма мистър Джар с навигацията. Той и Ренди има GPS ама каза, че не му разбира, защото пишело на български

    Бо Дебелия. Така и не разбрах защо Дебелия.

    Някаде в покрайнините на Ябълка.



    Като се върнахме Шипката ни посрещна и пихме кафе на Лук... КАза, че намерил нова работа. Ще става бръснар. Даже има развитие към бизнеса. Купил си е бръснарски стол.

    Ето го и стола.


    Това беше. Другият път повече.

    А, намерих още една снимка на баба Вуна, как пие вода.
    Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 20-12-09, 05:32.

  • #2
    До: Разходка в троянския балкан

    Ехееееее нещо оплесках снимките.Ще помоля някой от модераторите ако е възможно да ги оправи.

    Коментар


    • #3
      До: Разходка в троянския балкан

      защо бре сникита са си супер , браво на вас момчета добре сте прекарали
      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

      Коментар


      • #4
        До: Разходка в троянския балкан

        Браво, много е красиво там, добро каране сте направили! Кога ще идвате към Враца?

        Коментар


        • #5
          До: Разходка в троянския балкан

          Браво ,колега добро каране сте направили.Дано скоро дойдеш да покараме и направиш подобен изчерпателен репортаж.

          Коментар


          • #6
            До: Разходка в троянския балкан

            Абе май Плевен започва да ми харесва.....
            Много ме зарадвахте с Тодос тия дни с ваште разходки и репортажи.
            Да живееее форумът, че да ни запознае с родината щото иначе....
            Дано колегите да Ви отценят труда подобаващо.

            Коментар


            • #7
              До: Разходка в троянския балкан

              Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
              Във тази купичка,издълбана в камъка, се поставяха стотинки.Поверието е за здраве и оставил един път стотинка,означавало,че пак ще се върнеш.За мое учудване беше празна.Кой толкова е закъсал,че упря до тези дребни монети.Големи клетви и псувни хвърлих.
              Може и да не съм разбрал майтапа ама таз купичка е триангулачна точка трети клас и е правена 1940г.
              Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

              Коментар


              • #8
                До: Разходка в троянския балкан

                Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение

                Vitlemof тези две снимки ме разчустваха.
                Много хубав репортаж
                YAMAHA WR450F

                Коментар


                • #9
                  До: Разходка в троянския балкан

                  Първоначално публикуван от batsasho1 Преглед на мнение
                  Може и да не съм разбрал майтапа ама таз купичка е триангулачна точка трети клас и е правена 1940г.
                  Точно така, но аз съм написал за какво се използваше от туристите,а именно за поставяне на монети-за здраве.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разходка в троянския балкан

                    ей гоше голяма си хаймана миналата седмица с нас сега пък из троянския балкан
                    БРАВО БЕ
                    кога ще ми доведеш цялата ви група да ви заведа където аз си знам
                    Да се откажеш е лесно,да успееш е трудно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разходка в троянския балкан

                      Първоначално публикуван от dragorip Преглед на мнение
                      ей гоше голяма си хаймана миналата седмица с нас сега пък из троянския балкан
                      БРАВО БЕ
                      кога ще ми доведеш цялата ви група да ви заведа където аз си знам
                      Драго с най голямо удоволствие,но сега малко ми е счупен мотора.Като го направя,идваме и правим един преход до Енина да покараме млко и със УНИКАЛНИТЕ.А до тогава ще пусна няколко стари снимки от троянския балкан.Стари за мене но като не са пускани в форума за другите участници ще са нови.Само няма да гледате датата на снимките

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разходка в троянския балкан

                        Гоше както пишеш имали сте спирка за ремонт-това нее ремонт това е ежедневно обслужване на мотора на Ренди.Не познаваш ли някои тенекеджия да му го завари че вече маи телта е на привършване?s4f.
                        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разходка в троянския балкан

                          а че тошко ми е счупил лоста на скоростите ништо не казвамш а Гецаа тои е бил с моя др..........

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разходка в троянския балкан

                            Първоначално публикуван от gulio_dr Преглед на мнение
                            а че тошко ми е счупил лоста на скоростите ништо не казвамш а Гецаа тои е бил с моя др..........
                            Добре дошъл във форума.
                            За лостчето на скоростите нищо не казах,защото то беше отремонтирано,пък и незнаех,че ще се явиш в форума.Виждаш ли какво опускаш?Трябва да си вземеш още един мотор,за да може и тошко да идва с нас.Айде бягай сега при Ренди да му кжеш как съм го нагласил,защото той вика,че интернет и форумите били за обратните(да не казвам точната дума която използва)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разходка в троянския балкан

                              Пичове да взема да пусна няколко стари снимки.Стари са за мен че съм ги гледал,ама за вас ще са нови,понеже не сте ги виждали.
                              -Тръгвайте времето е супер и е кал до колене-това бяха думите на водача ни от Калеишко Ханче троянско.А в Плевен какъв студ беше просто не е истина.Събрахме се на бензиностанция Еко и дим да ни няма.

                              На бързо стигнахме до Троян разтоварихме и хайде в горите.Първа снимка на хижа Коман .Много уютно местенце.







                              Е това ни беше почивката за деня.Толкова пъти падах този ден,че ги броих до 17 и след това загубих края.А такава кал беше,че през живота си не съм виждал такова нещо.Все едно караш в тресавище.Снимах до едно време и се отказах.Идеше ми да си сложа край на живота


                              Тука все още ми беше весело и незнаех какво е нататък....







                              Ето тука вече отчаянието ме е налегнало безнадеждно.



                              Чак когато стигнахме до нещо познато ми се възвърна настроението.
                              Табелата за хижа Коман.

                              Не мина и без ремонти разбира се.АТV-то самоделка скъса верига,та се наложи да го издърпам до някъде с доминатора.Добре,че имаше лебедка,та се закачи с нея за мотора ми ,че и въже нямахме.


                              Това е за сега.Съжалявам,че снимките са от миналата година,ама ми е счупен мотора,та докато го направя,ще разчитам на спомени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X