Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда CR - свещта е черна!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Хонда CR - свещта е черна!

    Ами за бензина сипвам 98 или супер 100 и слагам по 30 грама Моторекс сега взех една туба 4 л Мотул ама е на привършване.
    Абе по принцип не би трябвало да са износени мотора е нов и добре поддържан преди да го взема. Човека като го отвори каза че вътре всичко свети.
    Значи според мене новото на поплавака трябва да ми се нагласи както трябва. Майстора уж го намалява, а вчера го накланям леко полеко и започна да тече от преливника на има няма / ето такъв наклон (25 - 30 градуса) и мисля да си поръчам нова игла.
    Те иглите имат ли размери?
    И всъщност някой може ли да ми даде информация за този модел мотор каква игла какъв жигльор за надморска височина 800 метра. Сам ше го правя аман от майстори
    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

    Коментар


    • #62
      До: Хонда CR - свещта е черна!

      Не съм много компетентен, но смятам, че от преливника трябва да почне да тече про по голям наклон А аз имах също проблем с иглата на поплавъка, като спра мотора и започваше да тече из преливниците, но я замених с игла от същя модел кърборатор.
      Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

      Коментар


      • #63
        До: Хонда CR - свещта е черна!

        Първоначално публикуван от borisgp
        Ами за бензина сипвам 98 или супер 100 и слагам по 30 грама Моторекс сега взех една туба 4 л Мотул ама е на привършване.
        Абе по принцип не би трябвало да са износени мотора е нов и добре поддържан преди да го взема. Човека като го отвори каза че вътре всичко свети.
        Значи според мене новото на поплавака трябва да ми се нагласи както трябва. Майстора уж го намалява, а вчера го накланям леко полеко и започна да тече от преливника на има няма / ето такъв наклон (25 - 30 градуса) и мисля да си поръчам нова игла.
        Те иглите имат ли размери?
        И всъщност някой може ли да ми даде информация за този модел мотор каква игла какъв жигльор за надморска височина 800 метра. Сам ше го правя аман от майстори
        Принципно най-добре е да си намериш service manual и в него да видиш заводските настройки как са Може да пробваш с тях, за да видиш дали ще има резултат Иначе най-добре според мен е да си освободиш един ден и да си купиш различни размери жиглиори и почваш да сменяш един по един и естествено да донастройваш с иглата и нивото по метода проба грешка А иначе в темата за jetting на карбураторите бях пуснал таблици и мисля, че имаше и за цр 250(но не съм сигурен) Ако искаш ги прегледай прецени горе долу на каква надморска височина ще караш мотора и си купи жиглиорите и иглата, която препоръчват в таблицата
        Между другото сега ми хрумна, че проблема може да е и в входящите или изходящите клапи . Ако входящите са ти прецакани ще пуска повече гориво в ниски и средни обороти и ще прекъсва (поне аз такъв проблем имах на един скутер) А ако пък изходящите клапи са ти замърсени с нагар и не се отварят мотора не може да изкара всички газове и цилиндъра не може да се "продуха" хубаво и така сместа ти остава по-богата

        Коментар


        • #64
          До: Хонда CR - свещта е черна!

          и аз имам тоя проблем .. преди да влезне във високи сеедно прекаска и пуши яко някво мнение от кво може да е
          KAWASAKI KX 125 :p

          Коментар


          • #65
            До: Хонда CR - свещта е черна!

            От богата смес, калпава свещ мръсен въздушен филтър, запушен карборатор, затлачена изпускателна генерация. Все едно от тези неща е. Попрочети и тази тема от началото ще ти е полезна.
            KAWASAKI Let the good times roll

            Коментар


            • #66
              До: Хонда CR - свещта е черна!

              прочетох темата свещта я смених със NJK Racing какво имаш предвид със - затлачена изпускателна генерация филтъра го гледах .. чист е но проблема е точно като 1-вия пост малко да го покарам на ниски и после прекъсва и пуши яко като отвори клапата вече в високите.. е екстра ама преди това е много гадно трябва винаги да е на голям оборот ако някои има мнение по проблема ми моля нека ми пише и по skype: charli-ludia за
              щото още .. нямам право за лични
              KAWASAKI KX 125 :p

              Коментар


              • #67
                До: Хонда CR - свещта е черна!

                караш на ниски обороти малко и от богата смес ти зацапва
                свеща и после известно време неможе да продуха за да изчисти
                затлачена изпускателна генерация -демек може би ти е запушен
                ауспуха и или цялата изпускателна система

                Коментар


                • #68
                  До: Хонда CR - свещта е черна!

                  2 тактовите машини дори при добре регулиран карб пак цапат свещи на ниски обороти.
                  Зацапването става от маслото, което се добавя в бензина.
                  Първо е важно да се добавя точно количество масло - нито повече, нито по-малко.
                  Второ - 2 тактовото има по-специфичен начин на каране. Иска продухване и повече игра с газта, за да се чисти хубаво и да върви правилно.
                  Не може да се кара като трактор.
                  Цялата изпускателна система се пропива и наслагва с масло от изгорелите газове. Тя се почиства и обслужва периодично.
                  Също така най-отзад, в заглушителя, има вата. Тази вата също се сменя периодично - правилно е поне веднъж годишно.

                  И сега ако имаш въпроси започвай с търсачката.
                  Защото по тези въпроси е писано с години и има страшно много теми и информация.
                  Когато прочетеш всичко и нещо все още не е ясно, си задай въпросите в подходящата тема

                  Успех!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Хонда CR - свещта е черна!

                    Моя правеше същите номера.Коригирах нивото на поплавъка и иглата и се оправи.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Хонда CR - свещта е черна!

                      Първоначално публикуван от vasilst73 Преглед на мнение
                      Моя правеше същите номера.Коригирах нивото на поплавъка и иглата и се оправи.
                      Предполагам, че си запознат но все пак да кажа.
                      При 2т трябва много да се внимава с реглажа на карба. Особенно когато се обеднява сместа. Бедната смес е много голяма наказия за двигателя, защото се получават детонации при които се отделя висока температура, която пък топи буталото и прави др. мизерии.
                      Та извода: след като регулирате карба карате малко около гаража, но не на ниски обороти и проверявайте цвета на свещта. Има тема точно кой цвят какво значи.
                      KAWASAKI Let the good times roll

                      Коментар


                      • #71
                        До: Хонда ЦР свеща е черна!

                        [QUOTE=Ivan_J;488142]Колега, високо ти е нивото в поплавковата камера - или клапанчето не затваря добре, или имаш проблем с поплавъка - спукан(едва ли) или нарушена регулировка.
                        Не бързай да пипаш иглата.
                        След като тече по много, значи проблема ти е в нивото. Оправи първо него и [/.
                        ако пак ти е черна свеща, тогава пипай нататък.
                        Намери си менюал за твоя модел, само там ще разбереш колко е нивото и как се проверява. Също там пише и е обяснено с картинки как се чисти и проверява клапанчето.
                        Много си прав колега и аз точно за същото си мислех че ще да е
                        Спукан поплавак едва ли, но на по старите ЦР-ки(знам защото две съм имал) втулката в която влиза държащата ос на поплаваците се износва и оттам не държат ниво.
                        Борис ако пък всичко изглежда наред с поплаваците просто свали малко нивото и трябва стане, успех ще го направиш Иначе ти ако досега си го карал мотора с богата смес, като го оправиш внимавай отчанало да не останеш изненадан
                        много вървят ама е прекалено нервна машина за мен, вече минах на crf иначе цр-а още си го пазя като ми се докара 2т
                        [SIZE=4]HONDA CRF 450 R 2005[/SIZE]

                        Коментар


                        • #72
                          До: Хонда CR - свещта е черна!

                          Каква свещ трява да слоща на хонда цре 250 98'
                          Honda CRE 250

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X