Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда CR - свещта е черна!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Хонда ЦР свеща е черна!

    Това че мотора е богат е свещта клони към черно е доста срещано явление и не е някакъв проблем. При теб ако нещо има нередно с карбуратора и нивото е друга работа, ако е така оправяй го.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #47
      До: Хонда ЦР свеща е черна!

      -нивото на карба се наглася като -поставите карба под 60 градуса с главата надоле..тр долната част на поплавъка да е успоредна с оста му..и с плоскостта на долната страна на карба а игличката аха да докосне поплавъка ..май така беше
      ..зимно време слагайте с една единица по топли свещи
      също и ако карате по лекичко мотора..
      примерно заводски ако го дават с 9 ка -зимата сложете 7 ца а може и 6 ца
      а за лятото за ендуро -8 ца ..това са числата ако свещите са нгк
      другите марки имат други означения
      -както е казал краси и иван ползвайте си тази която препоръчва производителя дори да е най обикновенния модел
      най обикновенните EG серия ..едно че са много евтини -друго че са най кучата марка свещи не цапат не плякат и не създават проблеми издържат премного време
      на сегашния ми мотор ги сменям по на около 130 моточаса но могат да изкарат и много повече

      ..има и още една подробност..цвета на свеща си има челъм как да се гледа..примерно ако на пълна газ е един то при каране на по малко отворен може да стане друг и причините са различни
      ако точно преди да я видите сте карали мотора известно време леко или незагрят пак може да покаже черна а инак ако го държите примерно на средна газ ..спирате и веднага я развивате -тогава ще си покаже друго..въобще тия неща са описани на много места..вижте ги и ги научете да не ги дъвчем

      Коментар


      • #48
        До: Хонда ЦР свеща е черна!

        Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
        -нивото на карба се наглася като -поставите карба под 60 градуса с главата надоле..тр долната част на поплавъка да е успоредна с оста му..и с плоскостта на долната страна на карба а игличката аха да докосне поплавъка ..май така беше
        а игличката аха да докосне поплавъка - това е точно така. Но за успоредността не при всички е така. Затова всички дават разстояние в мм между поплавъка и челото на камерата.
        За КДХ-а един хАмериканец беше казал, че си проверява нивото като наклони мотора на 45 градуса - ако започне да пикае, значе е наред. Но това се отнася за КДХ само и е доста относително, но спестява разглобяване за проверка.
        Аз понеже гледам в поддръжката да следвам точно съветите на заводския менюал, съм си направил специален щуцер, чрез който меря нивото както е указано в менюала.

        Коментар


        • #49
          До: Хонда CR - свеща е черна!

          "отдушникът" е отвор за изравняване на налягането (поне според учебниците, по които аз уча). Иглите, които обсъждате/ме няма как с просто око да се установи дали са износени, дори си спомням, че в друга тема (нещо за КТМ ЕХС 200) беше казано, че след смяната на иглата след около 200 м.ч. се е усетила разлика... същото е и с жигльора Свещите също спадат към консумативите Реглажа на поплавъка попринцип е индивидоален за модела, или поне марката на машинката. Та, по темата: При сериозноста на обогатяване на горивната ти смес, би трябвало да е от нивото на поплавъка, добавяйки и износените ти жигльор и игла...
          По-горе са ти посочили как се оправят тия работи, не е нищо сложно!
          моторетката е мощна, радвай й се, поддръжката на "цвайн тактен" - ите не изисква голяма компетенция, само леки технически познания и търпение, краен вариант е системата "Проба - грешка"
          Успех!!!
          Н.Първанов

          Коментар


          • #50
            До: Хонда CR - свеща е черна!

            Поглеждал ли си нивото на маслото в скоростите? Аз имах същия проблем и се оказа че е изкочила маслената семеринга. От отвора в най- долният край на резонанса след всяко каране на земята имаше голямо черно петно.Надявам се да помогна......Мотора ми е КТМ SX 125

            Коментар


            • #51
              До: Хонда CR - свеща е черна!

              аз имах същия проблем моторът просто направо ме изненада с разход проверих си свеща едно на ръка че е черна (иначе не се оплаква от мощност) понеже одушника на хондата е в единия краи забелязах че като спра и се подпра на единия краи така че мотора се наклони много леко на едната страна и протича отливника на другата страна иска по сериозно накланяне за да протече и реших че голяма част от горивото изтича не знам как там с иглата както разправят колегите се мери но не се вижда какво си направил в деиствителност а аз вярвам на очие си ;затова свалих карборатора задържах го хоризонтално и го напилних с гориво после свалих чашката над широк съд и после горивото в колбата показа ми 70мл с няколко опита оспях да намаля с 15мл и го оставих така после иглата беше в средна позиция и нея я промених с една на горе като всичките тези настроики ги записвам стари и нови за да не загубиш нишката и сега разликата е чувствителна в разхода а във вървенето няма никаква моторът си е все така силен и плавно преминаващ през преходите на обороти ниски средни високи което ме задоволява напълно когато е стар мотора не очакваи да стане както го дават по каталог наи добре е с опит грешка но записваи да може савсем като скапеш настроиките да си ги върнеш в начална позиция да ти служат като ориентир
              [URL="http://www.youtube.com/watch?v=9HxSw-FCv8U&feature=related"]
              [/URL]

              Коментар


              • #52
                До: Хонда CR - свеща е черна!

                Здравейте,
                за настройката на болтчето за въздуха на колко оборота трябва да е или по скоро от колко до колко. И след колко време работа на двигателя цвета на свеща се променя. Искам в събота като му сложа нова свещ да настроя "въздуха" за да започне да става каквато трябва.
                [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                Коментар


                • #53
                  До: Хонда CR - свеща е черна!

                  Това болтче регулира въздуха само при ниските обороти, между 1 и 2 оборота се прави, но зависи и от пилот джета ти и околната температура. Някой който се е занимавал може да ти го настрой по слух. Иначе на средни и високи обороти, въздуха си влиза директно през карбуратора и неможе да се настройва
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #54
                    До: Хонда CR - свеща е черна!

                    Ех.... значи така се бях надъхал за настройки...

                    Благодаря Краси!
                    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                    Коментар


                    • #55
                      До: Хонда CR - свеща е черна!

                      Така днес си взех мотора от "сервиза" и във връзка с черната свещ и неоптималната работа на мотора ще разкажа през какво минах днес!
                      Оставих си хондата за смяна на бутало, масло на предница, и други дреболии. Когато я оставях споделих с майстора за проблема със свеща и той каза няма никакви проблеми ще го направим часовник.

                      След четири седмици днес най-после отидох да си взема готовия мотор.
                      Още в началото на разговора разбрах че по карба не е пипано нищо. Помолих човека да направим настройките и въпреки че не му се занимаваше се нави.
                      Покарах го свалихме свеща между сиво и черно....добрее ще сменим жиглжора. Сваляме го беше 410 (номер или някакъв размер) сложихме 380 и като че ли заработи малко по-добре обаче след още каране свеща пак същия цвят и човека каза сега ще почнеме да слагаме по големи за да видим със сигурност на къде отиват нещата. слагахме ги през десет стигнахме до 450 след всеки нов жиглжор разбирасе следваха тестове. Започна да я цапа и да препуква още повече при преминаване от ниски към високи. След това хубаво сложихме 380 пак тестове пак сива свеща. Стигнахме до 350 свеща сива. Отвори електронното и премести някакъв датчик. След това работата на мотора се влоши още повече. Отвори го пак и го върна в старото положение седи и се чуди човека вика поплавака заводски се гласи веднъж и повече не е хубаво да се пипа. Наклони мотора и видя че при съвсем лек наклон започва да тече от преливника. ВИка нивото е високо ще трябва да го намалиме с голям зор отвори поплаваковата камера и намали нивото. СЛед като я затворихме дойдоха истинските проблеми преминаването ниски до високи оборости беше съпътствано от препукване и прекъсване нямаго ни най малко тоя гладък звук всички сме чували как се реже 250 2т. ВЪрна уж обратно нивото направи някакси допустимо уж разбира се всичко това се прави на око. А забравих да кажа че още в началото сложи иглата от най горно положение на пръстенчето почти най долно.
                      И така минаха 6-7 часа в тестове сглобяване и разглобяване и нищо на никаде накрая реши да му върне старите настройки сложи иглата на последната резка да пуска най-малко и сложи жигльор 380 мотора заработи добре не като оса на на фона преди това направо вълшебно. След още тестове свеща започна да отива към бяло и в крайна сметка ми сложи пак стария жигльор 410 и иглата си остана в същото положение. Човека каза че досега с такова нещо не се сблъсквал.
                      Можеби трябва да отбележа че мотора ми е бил собственост на спортен клуб Twenty в Германия окачването му е тонинговано както и разни неща по карба и така нататък. Продължавам да мисля че всичко това не е пречка да се направят оптималните настройки на машината.
                      Някой да знае специалист ама наистина специалист в София или София окръг, на който да си платя, но да няма въпросителни на лицето му след като отвори карборатора?
                      [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #56
                        До: Хонда CR - свеща е черна!

                        Колега според мен, ако мотора си варви както трябва и не цапа свеща и след по дулго каране пак си работи добре остави цвета Въпреки, че сум чувал, че свеща "излиза" керемидена, когато е най добра регулирана горивната смес. Незнам дали туке я мястото да попитам дали е така. Успех дано успееш да си оправиш мотора в най- скоро време.
                        Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Хонда CR - свеща е черна!

                          Кросовите мотори по принцип са с настройка на карбураторите клоняща към богата смес и свещта почти винаги е черна. Плюс това ти надали можеш да караш 250 крос в такъв режим при който ще се получи керемиден цвят. А и по-добре да ти клони към богата смес отколкото към бедна. Да не говорим че климатичните условия винаги се сменят, нито температурата е постоянна нито надморската височина и атмосферното налягане. Не ви ли се е случвало през една и съща седмица мотора ви веднъж да върви супер а след това да се чудите какво му става.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #58
                            До: Хонда CR - свеща е черна!

                            Борка жигльора на моя мотор е 560 а мотора ми е 125cc ти го знаеш



                            А ето и свща каква е на цвят


                            Краси е прав едва ли ще можеш да го караш както трябва за да стане свеща до тоя цвят,ако искаш свеща ти да стане с керемиден цвят вземи си CR 125 шегувам се естественно ами не се притесняваи толкова за цвета на свеща,важното е да ти харесва как варви мотора и това е
                            Успех
                            0888 074 049

                            Коментар


                            • #59
                              До: Хонда CR - свеща е черна!

                              Ами съгласен съм, че не мога да взема всичко от машината във всеки един момента също съм съгласен и че няма толкова голяма значение цвета на свеща ако ми харесва как работи мотора. Но точно там е работата че не работи както трябва има някакво прекъсване като му подадеш газ. Като работи на място говоря след преминаването на първаночалното препукавне което го има пори двутактовите преди да изчисти. Когато му подавам малко по плавно газта се чува много по ясно прекъсването. Като я подам разко се долавя по слабо. А като я задържа във високите вече съвсем ясно се чува прекъсването. Преди време когато ми качиха иглата в последното положение да пуска най малко и тогава момчето по някакъв начин чисти свеща мотора тръгна просто такак както трябва съвсем гладко си се изрязваше от ниски до високи просто умирах от кеф. Е кажете ми как да се примиря и да си карам машината така след като знам че може да работи по съвсем друг начин.

                              Незнам дали има значение, но когато се опитвахме да правим настройките ясно си пролича влошаването на работа на мотора след преместването на позицията на иглата и след разбутването на датчика на електронното. Дори смяната на различни жигльори не оказаха такова голяма влияние колкото преместването на иглата, което за мене е странно при положение, че човека ми каза че иглата е за финна настройка, а жигльора за основна! Съгласен съм да си взема нова игла и жигльори само искам да намеря човек който е наясно с нещата и да го нагласим!
                              [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                              Коментар


                              • #60
                                До: Хонда CR - свещта е черна!

                                С какъв бензин караш и по колко масло слагаш?
                                Имай в предвид че частите в карбуратора имат износване, и жигльори и игли и дросела. Ако са ти износени е все едно да балансираш гума с камъче вътре, малко мъчителна работа
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X