Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда CR - свещта е черна!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Хонда ЦР свеща е черна!

    Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
    .. значи.. започва да изпуска вече когато е на крайно износено положение..преди това си задържа но на по високо ниво -тоест..обогатява
    -сменете само нея на първо време ако искате.. на схемата която ви е пуснал колегата е означена като-16011KA3741
    (16011-HA2-671) VALVE SET,FLOAT
    Note: this part is superseded by 16011HA2671. и ..не знам защо са ви казали че е гумена всъщтност е метална с телче на края а отпред заострената част е..от някакъв по различен материал но ..не мисля че е гума
    На моя мотор е метална с телче обаче точно тази част кадето затваря е гумен конус
    0888 074 049

    Коментар


    • #32
      До: Хонда ЦР свеща е черна!

      Едно голямо Благодаря!
      [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

      Коментар


      • #33
        До: Хонда ЦР свеща е черна!

        Здравейте,
        днес разглобих карботатора с помоща на един приятел, иглата която е възрзана за жилото на газта беше на предпоследната резка, свалихме я на последната сега пуска възможно най-малко гориво, самата игла не е износена; поплаваковата камера неможахме да я отворим защото винтовете бяха зверски стегнати обаче духнахме през маркуча и останах с впечатление че задържа въздуха!
        Резултата от манипулацията е съвсем друг мотор, сега направо ме плаши огромна разлика във вървенето преди на трета се изправяше с леко подръпване сега на четвърта само мо навивам газта и е горе на няколко пъти едвам не изпаднах. Сега на задна гума да го карам ми е много трудно постоянно иска да ме обърне .
        Прикачени файлове
        [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

        Коментар


        • #34
          До: Хонда ЦР свеща е черна!

          Лошата новинка която се показа износено място на клапана в който седи иглата. Не съм сигурен дали клапан се казва -във схемата е описан като valve.
          На снимката не се вижда добре но мястото е износено и едно малко триъгълниче е отчупено възможно ли е това да е проблема с притока на повече гориво
          Прикачвам и снимка на свеща след два часа каране след новите настройки на карборатора светло сива все още не е ръждива но определено е по добре от преди.
          Май ще трябва да търся специалист за настройки за оптимална работа на двигателя!
          Прикачени файлове
          [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

          Коментар


          • #35
            До: Хонда ЦР свеща е черна!

            Съгласен съм с Иван, че може да е от нивото на поплавъка. Предишният собственик на Simson-а ми каза, че му е правил проблеми от време на време, понеже е спукан. Много горивна смес, и се дави... И тогава трябва да свалям карборатор и т.н. Но на мен не ми е правил проблеми. Та както и да е. Borisgp, приятелю, отвори си го тоя карборатор сам, не търси майстори, иначе никога няма да се научиш. Въобще не е трудно да си реголираш иглата. Поплавъка от това което съм научил ти запушва отворите в който влиза горивото. Според мен, карбораторите на 2т. не са толкова трудни. Не съм виждал на 4т. как са...
            GSXR ти е обяснил съвсем точно как да си реголираш иглата. Мисля, че по-добре от това както ти го е обяснил няма на къде... Освен, ако не викнеш някой инженер, който се е занимавал през целият си живот с това, но той ще ти каже същото, но по-подробно. Късмет с мотора, дано да ти е от иглата.

            Оо, само от него е според мен... Не съм специалист, но съм 80% сигурен, че е от него. Скоро ще ти отиде свеща като гледам какъв нагар е хванала... Почисти я. Нали точно това е поплавъка, щом нямаш парче от него, нахлува много гориво при подаване на газ, и се дави защото неможе да изгори. Затова и свеща ти е хванала такъв нагар. Незнам колко парички ти струва, но по-добре не експериментирай, и си вземи един поплавък. Да не ти стане още по-зле... Късмет!

            Поздрави!
            Последно редактирано от Di4kata; 15-10-08, 10:33.
            Пази душата си, не гумите!

            Коментар


            • #36
              До: Хонда ЦР свеща е черна!

              вайййй..не знам от къде да започна..

              ..първо-това е шибър
              2 ро..как изчислихте че иглата не е износена...да не мислите че износването е като стане на тел...и въобще...айде по късно ще продължиме че ме изумихте

              Коментар


              • #37
                До: Хонда ЦР свеща е черна!

                Ами Митков ко да ти кажа аз се уча сам няма около мен някой експерт да ми кажа това така и така и като става дума за нещо по финно и сложно за настройки като карборатора и удрям на камък!
                Ако можеш да помогнеш макари с критика ще съм благодарен

                Поздрави
                [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                Коментар


                • #38
                  До: Хонда ЦР свеща е черна!

                  Здравейте и аз имам подобен проблем до преди първото по сериозно каране мотор си работеше добре но като видя повече зор и кал огасна!!!
                  Свалих свеща и видях че е почерняла изчистих я и запали от раз поработи 30 сек. и угасна а свеща е нова
                  мотора е Suzuki rm 125 1995г

                  Коментар


                  • #39
                    До: Хонда ЦР свеща е черна!

                    borisgp,тамън щях да пиша и видях че ivan_j го е казал. Високо ниво или не ти задържа игленият клапан. Това е според мене.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Хонда ЦР свеща е черна!

                      Проблема е в поплавъка и съм почти сигурен,ако не затваря хубаво започва да прелива точно от отдушника както наричате или преливника.Освен това и е причената за "богатата смес"имал съм същия проблем клапанчеето не затваряше защото поплавъка не се издигаше в най-горно положение.УСПЕР Хондата е мн хубава.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Хонда ЦР свеща е черна!

                        Колеги,
                        много благодаря за помоща на всички! Аз миналия сезон го доизкарах с належащия проблем сменявайки две свещи.
                        Майсторчето дето ми отваря карборатора тогава не можа да отвори поплаваковата камера. Тя е затворена с един кръстат винт като я напъна да я отваря започна да прецаква винта и се отказа. Аз тия дни ще започвам подготовка на машината за новия сезон и тоя проблем ми е цел номер едно.

                        Исках да попитам на Шибъра или Шибара има едно триъгълниче в долния край изпилено на снимката се вижда макари размазано, може ли да се кара с него или трябва да го сменя с нов!
                        [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                        Коментар


                        • #42
                          До: Хонда ЦР свеща е черна!

                          Малко извън темата, но.... не бях си сменял свещта една година, вчера сложих едно чисто ново NGK и мотора просто излетя.
                          Така че сменяйте си свещите редовно
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #43
                            До: Хонда ЦР свеща е черна!

                            Малко по/извън темата - и аз не съм сменял свеща от 1 година. И не съм я чистил - няма от какво. Някъде бях споменал, но пак ще кажа - като купих мотора беше с иридиева свещ. Купих си свеща, която се препоръчва от производителя - обикновена NGK за 7 лв. Иридиевата е цялата в нагар, тази е като нова.
                            Не е работата в свеща, а в правилната настройка на карбуратора.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Хонда ЦР свеща е черна!

                              Мисля че сме го казвали и преди, но не е проблем пак да го напишем.
                              Иридиевата се оказа че не е много добър вариант за ендуро каране, набира нагар и неможе да се чисти добре. За крос може би е добър вариант, но за ендуро си карайте със стандартните свещи с дебелия електрод.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #45
                                До: Хонда ЦР свеща е черна!

                                Малко извън темата, но.... не бях си сменял свещта една година, вчера сложих едно чисто ново NGK и мотора просто излетя.
                                Така че сменяйте си свещите редовно
                                Краси и аз мойта като я сменя излита и редовно изпускам кантара като го изправя ама тоя кеф не за дълго и въпреки, че карам или на пистата или по горски пътища и бързи пътеки и мотора почти не излиза от обороти пак доста бързо я зацапва. Наско ми прати снимки на неговота свещ-"керемида" мойта не съм я виждал никога така!
                                В събота отварям поплавъка пък .... неволята учи белким успея да го наглася..

                                И все пак за шибъра някакъв коментар дали мога да продължа да каръм със стария, че много инвестиции станаха..
                                [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X