Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда CR - свещта е черна!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Хонда ЦР свеща е черна!

    Колега,
    благодаря за схемата! Лесно се вижда наистина и още петък вечер ще го пробвам ако го разпилея без да мога да го сглобя ще потърся помощ от приятел )
    А междувременно ако спестя от закуски ще взема и една иридиева свещ
    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

    Коментар


    • #17
      До: Хонда ЦР свеща е черна!

      Колега, високо ти е нивото в поплавковата камера - или клапанчето не затваря добре, или имаш проблем с поплавъка - спукан(едва ли) или нарушена регулировка.
      Не бързай да пипаш иглата.
      След като тече по много, значи проблема ти е в нивото. Оправи първо него и ако пак ти е черна свеща, тогава пипай нататък.
      Намери си менюал за твоя модел, само там ще разбереш колко е нивото и как се проверява. Също там пише и е обяснено с картинки как се чисти и проверява клапанчето.

      Коментар


      • #18
        До: Хонда ЦР свеща е черна!

        Абе Калин е с kawasaki-то(миналата неделя идвахте до нас с кончето и мутата).И говоря за въздушния филтър.

        Коментар


        • #19
          До: Хонда ЦР свеща е черна!

          Колега, високо ти е нивото в поплавковата камера - или клапанчето не затваря добре, или имаш проблем с поплавъка - спукан(едва ли) или нарушена регулировка.
          Колега може ли да те помоля за по-подробно описание на въпросната поплавакова камера и къде се намира. Аз мануали ще потърся де.
          Проблема, е че около мен в района няма кой да хвана дето е наясно със всичко да го разглобиме и да прегледаме всичко поетапно за да видим от къде точно идва проблема вместо да стреляме на посоки!

          Абе Калин е с kawasaki-то(миналата неделя идвахте до нас с кончето и мутата).И говоря за въздушния филтър
          .

          Здрасти, сетих се голямо каране стана оня ден полудяхме по пътя за Голак кал и завои донасита само дето накрая изпуснах мотора в един коловоз та стана таркал
          Последно редактирано от borisgp; 07-10-08, 10:40.
          [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

          Коментар


          • #20
            До: Хонда ЦР свеща е черна!

            http://www.cmsnl.com/honda-cr250r-95...ist/E++12.html
            позиция 2 е иглата.
            Пробвай следното: свали карбуратора от мотора, заедно с маркучето за бензина. обърни го обратно и изчакай да се излее бензина. Както е обърнат, духай силно в маркуча за бензина. Не трябва да минава въздух.
            Намери менюала и ако не ти е ясно нещо, питай.

            Коментар


            • #21
              До: Хонда ЦР свеща е черна!

              И аз съм на мнение, че ти се е задръстил карбуратора и някой боклук пречи на поплавъка да затваря и ти прелива карбуратора а от там и ти дави мотора.
              За да го почистиш има два начина обикновенно тоя мързеливя не върши работа А той е да отвъртиш най-отдолу пробката на карба и да изтече каквото. Ако му и пуснеш бензин да тече от резервоара по вероятно да стане.
              Другия е свързан с разглабянето. За да го разглобиш трябва да го свалиш от мотора. И от там вече почваш да развърташ винтчетата дето дето държат долната част на карба. От там ще видиш еи тия работи оградени с кръгче на снимката. Системата е точно като на казанче на кенеф При теб май се е запушила камерата където влиза иглата за спитане на горивото.(означена с стрелка)
              Почистването става с разни аерозоли за почистване на карбуратори дето се продават в магазините. Ако няма от къде да се сдобиеш тава и с бензин или някакъв друг почистващ спрей който обаче да не ти разяде чаркуляците разбира се
              След почистването с тези средства идва ред на продухването с въздух. Продухваш всичко що е дупка и където може да се завре боклук.
              КАто свършиш с тази процедура почваш да зглабяш. Всичко си влиза на местата без никаква сила ако не става значи или не е от там или си го завъртял на обратно. Няма как да сбъркаш частите на са много и сами си влизат на местата. Затваряш карба монтираш го пускаш бензин, ако протече спираш палиш и пускаш пак бензина оставяш да поработи и гасиш.
              и това е
              С колегата сме писали по едно и също време И малко се дублираме
              Прикачени файлове
              KAWASAKI Let the good times roll

              Коментар


              • #22
                До: Хонда ЦР свеща е черна!

                Много благодаря колеги ,
                принтирал съм схемите в петък вечертра ще залягам, искам да работи като уса машината; май ако не си го направя сам нема как да стане- майстора вика абе нали върви газ и тва е
                [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                Коментар


                • #23
                  До: Хонда ЦР свеща е черна!

                  .. мога да ти кажа как ще се пооправи мотора..и макар че едва ли ще ме послушаш..ще взема да го направя

                  ако го видя и чуя ще е голям плюс но така пак според мен трябва да смениш иглата която затваря поплавъкът-тя се износва с времето и мотора започва да поддържа доста по високо ниво от което се обогатява сместа-другата игла която те съветват да пуснеш също се износва с времето и съм сигурен че и тя не е сменяна ..никога
                  И двете неща ги има в бултрако и не са хич скъпи -жигльорите също с времето се износват..ама айде тях не ги сменяй..макар че и те не са скъпи
                  като се износи иглата на поплавъкът -вдига леко нивото -обогатява а и тече като наклониш..като се износи иглата и жигльорите-още повече обогатява като прибавим към това че и изпускателните клапи най вероятно отдавна не са ти чистени и поне леко със сигурност заяждат..излиза че караш нещо което само външно прилича на това което е направено да бъде

                  ..що се отнася до цвета на свещите-от една страна поради това че карате с преобогатена смес са черни но от друга чернеят и избиват и от това че не са с подходящо число за карането което правите
                  за ендуро и по непрофесионално каране ..каквото караме всички ние -ви препоръчвам поне 1 степен по топли свещи ..особенно за студено време много се усеща разликата а и при топло-по бързо отговаря на газта с по топлите свещи
                  за ср като твоя с BR8EVX най добре вървеше но пак е малко скъпичка..тъй че ако питаш мен-вземи си една обикновенна BR8EG а за по студено една 6 ца или 7 за пак обикновенна..най евтиния вариант пък е 6 ца нжк може да намериш дори стара от някоя японска кола коригирай и хлабината на 0,6- 0,7 и си карай и не си давай парите за иридий и тн глупости..гръмнал съм БАЯ иридиеви свещи и ти го казвам с чиста съвест

                  ..едва ли ще послушаш нещо от всичко това до колкото са ми наблюденията върху теб .. но ако послушаш ..ще спечелиш
                  Последно редактирано от mitkov; 07-10-08, 13:57.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Хонда ЦР свеща е черна!

                    Уважаеми г-н Митков,
                    съжалявам че съм оставил лошо впечатление
                    не съм много наясно с карбораторите и прочие но постоянно се уча както и сега.
                    Смяната на иглите и жигльорите ги обмислях и говорих с едни майсторчета от Самоков, но за на пролет, обаче като знам, че мотора не работи на 100% все едно имам трън в задника постоянно.
                    Можеш ли да ми кажеш техническите наименования на иглите жигльорите, за да се обадя в "Бултрако" да видя какви са цените и ако са доспостими да го разкачам пък ако трябва ще изпусна една събота и неделя макарче напоследък тия дни са ми най милите
                    Благодаря за отзива!

                    Поздрави
                    Борис Пандов
                    Последно редактирано от borisgp; 07-10-08, 14:58.
                    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                    Коментар


                    • #25
                      До: Хонда ЦР свеща е черна!

                      Сега звънях в Бултрако едната игла тази която затваря поплавака мацката там каза, че е гумена ако е същата струва 65лв, другата е 25лв. ще дойдат до две седмици аз ще го разглобя с един приятел в петък надявам се да остановим дали са износени или не ако трябва даже може да ги снимам и да ги метна във форума за коментар!
                      [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #26
                        До: Хонда ЦР свеща е черна!

                        Борисе аз така или иначе ще отварям моя двигател и това ще е събота или неделя. Ако искаш ела с мотора ако искаш само с карбуратора, няма никъкав проблем да направим една профилактика и да видим имали нещо нередно,несе притеснявай за уикенда цялата процедура не отнема мого време. Евентуално меже и аз да доида до Донлна Баня. Решиш ли бий една шаиба (088685775, проблема е че незнам в кои от двата дни ще почивам, но това ще го знам в петък.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Хонда ЦР свеща е черна!

                          Първоначално публикуван от borisgp Преглед на мнение
                          Сега звънях в Бултрако едната игла тази която затваря поплавака мацката там каза, че е гумена ако е същата струва 65лв, другата е 25лв. ще дойдат до две седмици аз ще го разглобя с един приятел в петък надявам се да остановим дали са износени или не ако трябва даже може да ги снимам и да ги метна във форума за коментар!
                          Тази дето ти затваря бензина е с гумено връхче и ако е износена при затворено положение ще испуска можеш да провериш ако обърнеш карбуратора обратно и надуеш през маркуча при затворено положение ако минава въздух значи е износена а на око ако я гледаш ще има ръбче малко трудно забележимо се вижда.Сигурно мацката за нея ти говори
                          0888 074 049

                          Коментар


                          • #28
                            До: Хонда ЦР свеща е черна!

                            Опа поправка 0886857758 а оная физиономиика е станала без да искам

                            Коментар


                            • #29
                              До: Хонда ЦР свеща е черна!

                              Борисе аз така или иначе ще отварям моя двигател и това ще е събота или неделя. Ако искаш ела с мотора ако искаш само с карбуратора, няма никъкав проблем да направим една профилактика и да видим имали нещо нередно,несе притеснявай за уикенда цялата процедура не отнема мого време. Евентуално меже и аз да доида до Донлна Баня. Решиш ли бий една шаиба (088685775, проблема е че незнам в кои от двата дни ще почивам, но това ще го знам в петък.
                              Калине, ще ти звънна в петък. Ще ти бъда благодарен ако може да помогнеш да направим всички тия маниполации!
                              Ще бъде кофти ако се окаже както Митков каза че ще трябват нови игли заради доставките ама поне да се види какво е положението
                              [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                              Коментар


                              • #30
                                До: Хонда ЦР свеща е черна!

                                Тази дето ти затваря бензина е с гумено връхче и ако е износена при затворено положение ще испуска можеш да провериш ако обърнеш карбуратора обратно и надуеш през маркуча при затворено положение ако минава въздух значи е износена а на око ако я гледаш ще има ръбче малко трудно забележимо се вижда.
                                .. значи.. започва да изпуска вече когато е на крайно износено положение..преди това си задържа но на по високо ниво -тоест..обогатява
                                -сменете само нея на първо време ако искате.. на схемата която ви е пуснал колегата е означена като-16011KA3741
                                (16011-HA2-671) VALVE SET,FLOAT
                                Note: this part is superseded by 16011HA2671. на другата схема е -fuel shut-off needle и ..не знам защо са ви казали че е гумена всъщтност е метална с телче на края а отпред заострената част е..от някакъв по различен материал но ..не мисля че е гума

                                ..след смяната и е хубаво някой който разбира и има и нужната тех информация да регулира нивото ..но ако няма такъв по добре не го пипайте а просто сменете иглата и вижте какво ще стане ..ако нещо пак не бива вече ще търсим по точна литература да я регулираме
                                Последно редактирано от mitkov; 08-10-08, 10:34.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X