Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRAMER-кой е чувал за това

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CRAMER-кой е чувал за това

    [img][/img]

  • #2
    ETO ВИ И КРАМЕРА http://www.vbox7.com/play:d1d194d5

    Коментар


    • #3
      ЕТО ВИ И КРАМЕР 2 www.vbox7.com/play:ba966b27 .......БЕЗ КОМЕНТАР.......

      Коментар


      • #4
        .......И ТОВА НЕ Е ХАМЕР....

        Коментар


        • #5
          Ами какво да кажа, верно че е натоварен, ама нищо кой-знае какво не видях като проходимост, а и рамата се усуква кято кашкавал...Пак казвам, не му е леко, но никога не съм виждал да се огъва така Джоган или Виетнамка...
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            така е защото пътя е целия в дупки..........айде да се басираме намери джоган,а аз с моя крамер да ги пуснеме на много лош терен и да видиме кой е по-проходим

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от kramer
              така е защото пътя е целия в дупки..........айде да се басираме намери джоган,а аз с моя крамер да ги пуснеме на много лош терен и да видиме кой е по-проходим
              Само да не е пускането от много високо
              B+

              Коментар


              • #8
                Писна ми от идиотски формати и секретни линкове. И тия филмчета не мога да видя. Всички сисадмини са м...и г...ве!
                По принцип огъващата се рама е нарочно нещо и увеличава проходимостта още толкова, колкото всяко късо окачване. Само трябва да го можеш ... Например УАЗ и ГАЗ всичките са така. Края на развитието на тая идея са чехските хребетни рами. Цялата рама е просто една дебела тръба. На нея за завинтени диференциалите а от тях висят половинките на чупещите се мостове. Карданите са скрити в тръбата.
                От тая славна идея до сега се произвеждат само няколко Татри, до скоро имаше и живи Праги. Но от средата на 30-те и до 50-те е имало даже и леки коли с такава схема. През войната немците са се пречкали на идеята, после не знам какво и как. Изглежда има някакви недостатъци и проблеми щом не е масова. Не знам какви са обаче.
                Последно редактирано от Станислав_; 15-07-07, 17:19.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от vokel
                  Първоначално публикуван от kramer
                  така е защото пътя е целия в дупки..........айде да се басираме намери джоган,а аз с моя крамер да ги пуснеме на много лош терен и да видиме кой е по-проходим
                  Само да не е пускането от много високо
                  Тоа твоя път целия с дупки повечето джипове от форума не се замислят за него. Айде да не давам за пример зверовете на Голди и Йори, ама виж Чавдо и Соти от къде минават и стига писа такива високопарни неща. Това че камиона минава по път, значи някой го е направил от редовно минаване от там. Като толкова си сигурен за джогана (щот аз съм сигурен в друго ама нейсе) виж тук и стига се изхвърля http://forum1.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=5491
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    не знам хора всеки хвали своето,но истината е че моя крамер е стара технология не мислите ли,че не бива да бъде сравнявана с най-новото в американската технология,едва ли ще видиме скоро в България нещо на "ошкош" така че Стефане не се сърди,но можеш само да мечтаеш за камион като моя

                    Коментар


                    • #11
                      quadra нищо не разбираш от камиони как можеш да сравняваш стари технологии с нови,още повече едва ли ще видиме скоро в България нещо на "оскош" жал ми е за тебе крамера ми е толкова проходим,че в България само камион UNIMOG може да му съперничи явно не си виждал на "живо" такъв камион в действие...........пропуснал си много гледаш клипчета и нямаш реална представа за възможностите на тези машини-плод на немската инженерна мисъл,карал съм зил157,133,газ66,но крамер ги превъзхожда по всички показатели унимогите са с по-високо разположени мостове благодарение на редукторна система,като при тракторите и така са по високи и по-трудно се окопават там където минава моя камион руските закъсват

                      Коментар


                      • #12
                        Унимог е универсална машина създадена от Мерцедес-Бенц за строежи на трудно достъпни места, планински полета и тресавища. Най-често е използван в планински условия.
                        Двигателите на Унимог варират от 230 до 280 конски сили, шест цилиндрови, дизелови. Автомобилите се комплектоват с 2 вида скоростни кутии:
                        Автоматична с 8 скорости и механична с 24 предни скорости плюс задна. С тези скоростни кутии скоростта на движение може да варира от 0.07мили до 70 мили в час, използвайки и демултпликатор.
                        Оригиналните гуми позволяват скорост до 70 мили в час (112км/ч)
                        Унимог разполага с уникална хидравлична система, която осигурява подключването на всякакви допълнителни изпълнителни устройства включително хидравлична лебедка!
                        Унимог разполага с блокаж на предния и задния диференциал, което много подобрява проходимостта и му позволява да стига до трудно достъпни места за строежи и други цели.
                        Системата за охлаждане, добрите огледала и седалките на въздушна възглавница осигуряват добрия комфорт на водача!
                        Кабината на Унимог разполага с 2 седалки като има опция за вграждането на 3-та.
                        Унимог разполага с малко багажно отделение зад шофьорската седалка, в което могат да се поберат по дребни и важни неща.
                        Подът на Унимог е плосък, под който е по-удобен за почистване!
                        Вградените 3-точкови колани са нещо непълно ново за камионите на Мерцедес. Могат да се регулират според шофьора. Всяка една от седалките е на въздушна възглавница и може да се регулира и на височина.
                        Вентилационната система е от високо ниво. Зимата може да стопли кабината и в най-големите студове, а пък лятото да разхлади и в най-голямата жега.
                        Стандартно вграден е климатик, който може да поддържа температура около 20 при външна 40 градуса целзий.
                        Климатика на Унимог разполага с фин филтър за прах и други вредни вещества.
                        Отоплението на кабината става чрез затопляне на въздуха посредством топлината на двигателя.
                        Унимог е една универсална машина намерила своето място в много сфери, и има много различни изпълнения: пожарна кола, самосвал, бордови автомобил, военен камион и даже съществува версия с 3 моста предназначен за военни цели.
                        Това е камион, с който може да се стигне до много трудно достъпни места. Не отстъпва на някой джипове. Проходимостта му е впечатляваща. А пък комфорта завиден!
                        Унимог е една прекрасна машина за този, който е решил да работи или живее нестандартно.

                        Филмче с тест на Унимог:
                        Внимание Размера на филма е:14.8mb
                        http://www.unimogtrucks.com/media/unimog.mpg

                        Коментар


                        • #13
                          За какво го ползваш твоя камион?
                          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                          Коментар


                          • #14
                            Айде поредната порция пропагандни дитирамби. Че какво и е новота на х`американстата технология, не се е промелил като рама и ходова част от повече от 30 години. И що ли твоето "чудо велико" не съм го видял на нито едно състезание по Трък Трайал а виж руски машини там много и печелят все призови места... Айде стига писа кой какво разбира и какво не, нито си човека който ми е давал дипломите нито се този който ще ги оценява. Съжалявам че трябва да съм толкова рязък но такова възторжено квичене без покритие и повтаряне на едно и също ми напомня на промитите мозъце на пасторите от разните секти. Аре карай си го там великия проходимец и си се тупай по рамото пред другите дървари, тук има хора които се заномават с тези неща сериозно и въпреки това никой не си позволява да държи такива речи.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              Унимога не е на Мерцедес. Нито Гелендвагена. Австрийски са си, Щаер.
                              М-класата е наистина мерцедес. Но тя пък няма нищо общо с джиповете.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X