Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kenwood DNX7200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Ми добре изглежда!
    Значи картата на Европа е на SD картата. Но понеже искате да запишете БГ гласа в папка voice на устройството, утре ще ви дам скрипта, който следва да го запише с команда от Sd картата. Дано ми остане време обаче....
    Между другото може да си създадете папка voice като подпапка на Garmin и там да сложите файла на колегата. Не знам може да тръгне, но вероятно няма.
    Последно редактирано от ISG; 02-07-15, 00:04.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #47
      От: Kenwood DNX7200

      Благодаря предварително

      Междувременно ще пробвам 3-те гласа които свалих от сайта на Гармин+този на колегата да ги сложа в нова подпапка на SD картата. И четирите са формат VPM
      WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

      Коментар


      • #48
        От: Kenwood DNX7200

        Направих подпапка Voices в папка Garmin и сложих файловете, не се получи за съжаление
        WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

        Коментар


        • #49
          От: Kenwood DNX7200

          Извинявай за забавянето, но имам много работа и нямам грам време напоследък.
          Трябва ти празна SD карта и този файл.
          Надявам се, че версията на софтуера ти е последната, т.е. 3.0 от 2012, защото ако не е може да не стане. Надявам се и че устройството е същото Kenwood DNX7200, защото ако не е - спираш да четеш и ми трябва точният модел.
          На картата правиш следните директории:
          /Garmin/Updater/1101/
          В тази директория слагаш файла, който взе от линка по-горе и го кръщаваш Ldr.bin
          Правиш си с Notepad едно файлче с името update.txt
          В update.txt пишеш следното:
          copy,1:/Garmin/Voice/Bulgarian__.vpm,0:/Garmin/Voice
          reboot
          Значи, слагаш така направената карта в устройството, когато е изключено, като го включиш би следвало да стане автоматично прехвърляне на файла в паката за гласове на устройството. Понеже нямам идея за вътрешната файлова система на Кенууд се надявам пътят до папката за запис да е този. Ако не е - нека някой да каже какъв е точно пътя до папка Voice на устройството.
          Ако има друг проблем - пиши, ще го измислим.
          Последно редактирано от ISG; 04-07-15, 10:36.
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • #50
            От: Kenwood DNX7200

            Благодаря много

            Самият фаил с гласа не трябва ли да го сложа някъде или той е прикачен в този който си дал?
            Има ли възможност да прехвърля всичко от картата която имам в момента на компа и да го върна после (за да не купувам нова карта само заради това)?
            Устройството е същото Kenwood DNX7200 софтуера мисля че също, като свърша работа ще го проверя.
            WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

            Коментар


            • #51
              От: Kenwood DNX7200

              И софтуера е този 3.0

              Другото което не разбрах е update.txt файла къде точно трябва да се сложи или няма значение.
              WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

              Коментар


              • #52
                От: Kenwood DNX7200

                Първоначално публикуван от tonizdravkov Преглед на мнение
                Благодаря много

                Самият фаил с гласа не трябва ли да го сложа някъде или той е прикачен в този който си дал?
                Има ли възможност да прехвърля всичко от картата която имам в момента на компа и да го върна после (за да не купувам нова карта само заради това)?
                Устройството е същото Kenwood DNX7200 софтуера мисля че също, като свърша работа ще го проверя.
                Можеш да копираш картата на компютъра и после да върнеш съдържанието обратно - няма проблем.
                Файла с гласа го слагаш в директория Garmin/Voice/т.е. в основната директория на картата Garmin си правиш поддиректория Voice и там слагаш гласа.
                Файла update.txt се слага в поддиректорията 1101 и никъде другъде. В тази поддиректория трябва да ти е и Ldr.bin.
                За да стане по ясно на всички скрипта на update.txt означава буквално копирай файла от директория Garmin/Voice на SD картата в устройството в папка Garmin/Voice, рестартирай. И да няма командата рестартирай - не е проблем - просто ще трябва да рестартирате ръчно.
                Понеже не знаем със сигурност вътрешната структура на файловата система на устройството съм написал стандартният път за Гармин устройствата.
                Ако обаче Kenwood са с друга файлова структура - няма да се получи прехвърлянето.
                За това и помолих, ако някой е запознат с файловата структура на устройството да каже каква е.
                Не съм сигурен и че Ldr.bin ще задейства процедурата, защото примерно тази опция епредвидена да се ползва софтуерно в моделите от 2006-2007 нагоре.
                При новите модели от 2012 нагоре устройството е вече /1:, а SD картата е /2:. /0: е част от флашпаметта на чипа, т.е. нещо като РАМ, но не знам дали ми е точно определението.
                Няма гаранция, че ще се получи поради гореизброените причини, но тъй като никой не предлага нищо друго - опитваме.

                А и като гледам - картата на Европа е много стара. Тъй и тъй ще си играеш - обнови си я.
                Последно редактирано от ISG; 04-07-15, 10:38.
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • #53
                  От: Kenwood DNX7200

                  Първоначално публикуван от tonizdravkov Преглед на мнение
                  И софтуера е този 3.0

                  Другото което не разбрах е update.txt файла къде точно трябва да се сложи или няма значение.
                  Доколкото схванах от четенето по форумите, Kenwood имат 2 USB порта. Единият е отпред, а другият е отзад на уреда. Този отзад дава достъп до паметта на уреда и е микро USB.
                  Вие него ли ползвахте? Този отпред не знам за какво е, но на него каквото и да закачиш - все тая. Нищо не се вижда.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Kenwood DNX7200

                    Хмм, свалил съм мануала за тоя модел, изчетох го целия няколко пъти вече, рових и в нета ама само 1 USB май има и при мен и с изваден кабел в жабката.http://www.manualslib.com/products/K...00-771479.html
                    WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                    Коментар


                    • #55
                      От: Kenwood DNX7200

                      Преместих съдържанието на картата на компа и следвах всички стъпки, не качва нищо на устройството, всичко си е както преди.
                      WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                      Коментар


                      • #56
                        Добре - ще модифицирам файла малко и ще го кача пак. Съдържанието на картата същото ли е? Има ли нови файлове?
                        PS Файла е качен и можеш да го изтеглиш от същият линк.
                        Последно редактирано от ISG; 08-07-15, 10:54.
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Kenwood DNX7200

                          Не става, или аз не правя нещо като хората или вече не знам какво. Прикачам какво има в картата, слагам я в устройството на изключена позиция на ключа за палене (пробвах и на включен) и нищо освен да пише loading maps и си зарежда навигацията и бг глас няма в настройките.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture1.PNG
Прегледи:1
Размер:21.0 КБ
ID:5670634Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture2.PNG
Прегледи:1
Размер:29.5 КБ
ID:5670635Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture3.PNG
Прегледи:1
Размер:26.6 КБ
ID:5670636Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture4.PNG
Прегледи:1
Размер:31.8 КБ
ID:5670637Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture5.PNG
Прегледи:1
Размер:31.9 КБ
ID:5670638
                          WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                          Коментар


                          • #58
                            От: Kenwood DNX7200

                            Това е с новия файл нали?
                            Nothing comes from nothing...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Kenwood DNX7200

                              Да, който свалих от тук "Извинявай за забавянето, но имам много работа и нямам грам време напоследък.
                              Трябва ти празна SD карта и този файл."
                              WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                              Коментар


                              • #60
                                От: Kenwood DNX7200

                                май ще свиквам с английския глас илис испанския
                                WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X