Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да се предупреждаваме нощно време

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да се предупреждаваме нощно време

    Взеизвестно на всички е,че пресвяткане,когато се движем извън града от насрещната кола е предупреждение за полицаи,но това е през деня.За нощно каране,обаче е неподходящо.Предлагам да се опитаме да лансираме такъв сигнал за през ноща,например преминаване от къси на габарити и пак къси.В щатите този сигнал се използва от големите камиони,когато се изпреварват,задния минава на габарити за секунда,като предупреждава изпреварилият го,че може да се прибере обратно в дясната лента.Мисля,че този сигнал ще е полезен за всички ни и ще ни спести нерви.

  • #2
    До: Да се предупреждаваме нощно време

    Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
    Взеизвестно на всички е,че пресвяткане,когато се движем извън града от насрещната кола е предупреждение за полицаи,но това е през деня.За нощно каране,обаче е неподходящо.Предлагам да се опитаме да лансираме такъв сигнал за през ноща,например преминаване от къси на габарити и пак къси.В щатите този сигнал се използва от големите камиони,когато се изпреварват,задния минава на габарити за секунда,като предупреждава изпреварилият го,че може да се прибере обратно в дясната лента.Мисля,че този сигнал ще е полезен за всички ни и ще ни спести нерви.
    Ако не спазваме ограниченията през деня то е защото пътя го позволява. Аз лично нощно време не мога да карам, както през деня и си спазвам всички ограничения (е почти всички).

    Но ако някъде има птп на пътя или капан заложен от ченгета тогава става.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • #3
      До: Да се предупреждаваме нощно време

      в бързината да не изгасиме всички светлини, че тогава ще стане кофти.... Тези нови врътки по колите са си опасни в това отношение.....

      Коментар


      • #4
        До: Да се предупреждаваме нощно време

        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение

        Но ако някъде има птп на пътя или капан заложен от ченгета тогава става.
        Би било полезно при всякакви ситуации,аз лично го правя това,но не съм сигурен,че ме разбират правилно,но при мен си е навик.

        Коментар


        • #5
          До: Да се предупреждаваме нощно време

          В европа тировете присветват с дългите за да покажат на изпреварващия ,че го е изпреварил иможе да се прибере в лентата.
          Полезно е ако си с по голяма кола.

          Коментар


          • #6
            До: Да се предупреждаваме нощно време

            Турците с тировете и автобусите, си присветкват да се разсънят в късните часове.

            Коментар


            • #7
              До: Да се предупреждаваме нощно време

              Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
              Турците с тировете и автобусите, си присветкват да се разсънят в късните часове.
              Причината за това е:Виж пост 5,а и да ти пресветват може да се тълкува и като,караш на дълги.
              Аз карам предимно нощно време,по ми е спокойно,вчера един ми мигна,а аз си викам,Кво ми светкаш на къси карам,а то се оказа,че има кука.През деня щях да го изтълкувам по правилния начин.

              Коментар


              • #8
                До: Да се предупреждаваме нощно време

                Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                Причината за това е:Виж пост 5,а и да ти пресветват може да се тълкува и като,караш на дълги.
                Аз карам предимно нощно време,по ми е спокойно,вчера един ми мигна,а аз си викам,Кво ми светкаш на къси карам,а то се оказа,че има кука.През деня щях да го изтълкувам по правилния начин.
                Не, присветкват преди разминаване, от далеко, в късните часове. Отговаря се също с присветкване, което означава че не спиш. Прието е сред Турските шофьори. Като се замисли човек май е полезно.

                Коментар


                • #9
                  До: Да се предупреждаваме нощно време

                  Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                  ...например преминаване от къси на габарити и пак къси....
                  Това в никакъв случай няма да го направя!
                  Ако карам със 100 км/ч и ако ги изгася за секунда само, това означава около 30 метра да се движа на сляпо! Ами ако съм в завой... ами ако пропадна в някой кратер!!!
                  Тц, не става!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Да се предупреждаваме нощно време

                    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                    Не, присветкват преди разминаване, от далеко, в късните часове. Отговаря се също с присветкване, което означава че не спиш. Прието е сред Турските шофьори. Като се замисли човек май е полезно.
                    Да,наистина е полезно
                    Всяка нощ се убеждавам
                    ТЛК 80 4,2ТД-95г

                    Коментар


                    • #11
                      До: Да се предупреждаваме нощно време

                      Каращи зад мен тираджии са ми спасявали живота поне два пъти с присветкане. И в двата случая усетиха че се унасям на волана и ме сепнаха с дългите в огледалото.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        До: Да се предупреждаваме нощно време

                        тогава не е зле да се замислиш
                        пътуването добре отпочинал е единият от основните фактори за безопасност
                        по-съществен от всичките еърбеци завеси и пиропатрони взети заедно
                        ако ти е доспи
                        спри
                        спри някъде където няма да те отнесът
                        навий си алармата за след 20-30 мин и спи
                        това време е несъществено за едно дълго пътуване
                        като звънне алармата се наплискай с вода
                        стани и се разтъпчи за 1-2 мин
                        тогава карай пак
                        ефекта е поразителен
                        на мен това ми дава 2 часа екстра време за каране
                        без да съм опасен за себе си и околните

                        описаните по-горе начини за сигнализиране са по-сложни
                        моментно вкючване на аварийните за 1-2 сигнала винаги заостря вниманието
                        BMW X6

                        Коментар


                        • #13
                          До: Да се предупреждаваме нощно време

                          И така понеже това ми е работата да карам камион както им казвате TIRове ще ви кажа за сигналите който използваме за да си сигнализираме с колегите.
                          Това са неписани правила.
                          1.Присветкане къси дълги светлини при разминаване се
                          предупреждаваме за скрити в храстите(КАТ,ДАИ) И разбирасе използваме и СВ радиостанций на 25 канал тук в България и извън нея.
                          2.Когато се движим в една и съща посока при изпреварване,ако аз съм изпреварващ подавам ляв мигач и започвам маневрата ИЗПРЕВАРВАНЕ поради големите размери 17-18 м.дължина си помагаме като изпреварваният присветква с къси дълги светлини когато съм го изпреварил и е безопасно прибирането ми в лентата за движение подавам десен мигач и се прибирам като му връщам поздрав с присветкване на аварийни светлини.Ако следващ автомобил е предприел след мен същата маневра продължавам с ляв мигач като му давам сигнал че може да продължи и той с тази маневра, ако няма възможност оставам с включен десен като го предупреждавам че няма да има възможност да изпълни маневрата поради приближаващо МПС.
                          Ако аз съм изпреварван и преценя че колегата предприел маневрата няма достатъчно разстояние да ме изпревари и не е безопасно му подавам ляв мигач без да променям посоката на движение като по този начин му давам сигнал да не ме изпреварва,и обратното при липса на насрещно движение и добра видимост от мен подавам десен мигач на изпреварващият ме КОЛЕГА
                          Трябва да има колегионалност между всички на пътя.
                          Друго нещо много важно СПАЗВАЙТЕ ДИСТАНЦИЯ
                          Често ми се налага да пътуваме по два или три автомобила в колона и винаги между нас има разстояние за да можем да бъдем изпреварвани от другите автомобили
                          Друг светлинен сигнал,бързо присветканена на STOP светлина,или на усилен габарит който са за мъгла ви сигнализират че го заслепявате в огледалата за обратно вижданеОтговорете с присветкане на къси дълги светлини, има вероятност 50% да сте били с включени дълги светлини.
                          И нещо което пречи при изпреварване не превключвайте на къси дълги светлини докато изпреварвате защото заслепявате в огледалата изпреварващия и даже дразни
                          Има и лек за такова присветкване "40 тона с ляв мигач у лево" това е шега разбира се

                          Коментар


                          • #14
                            До: Да се предупреждаваме нощно време

                            Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                            тогава не е зле да се замислиш
                            пътуването добре отпочинал е единият от основните фактори за безопасност
                            по-съществен от всичките еърбеци завеси и пиропатрони взети заедно
                            ако ти е доспи
                            спри
                            спри някъде където няма да те отнесът
                            навий си алармата за след 20-30 мин и спи
                            това време е несъществено за едно дълго пътуване
                            като звънне алармата се наплискай с вода
                            стани и се разтъпчи за 1-2 мин
                            тогава карай пак
                            ефекта е поразителен
                            на мен това ми дава 2 часа екстра време за каране
                            без да съм опасен за себе си и околните

                            описаните по-горе начини за сигнализиране са по-сложни
                            моментно вкючване на аварийните за 1-2 сигнала винаги заостря вниманието


                            Правил съм ги всичките тези работи и по правило съм дори излишно предпазлив, просто понякога зъбчатките се нареждат така че няма как да не мина още 20 километра до следващия магистрален паркинг, а те се виждат като 2000.

                            Преди десетина години в едно френско списание бяха публикували експеримент - бяха сложили датчици по главата на доброволец и му бяха следили мозъчната активност в продължение на типично нощно пътуване Марсилия - Париж (7-800 километра май беше). Оказа се че една трета от времето беше карал в състояние на сън не знам коя степен (някаква там фаза в която уж си буден ама всъщност спиш). Плашеща работа.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: Да се предупреждаваме нощно време

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Правил съм ги всичките тези работи и по правило съм дори излишно предпазлив, просто понякога зъбчатките се нареждат така че няма как да не мина още 20 километра до следващия магистрален паркинг, а те се виждат като 2000.

                              Преди десетина години в едно френско списание бяха публикували експеримент - бяха сложили датчици по главата на доброволец и му бяха следили мозъчната активност в продължение на типично нощно пътуване Марсилия - Париж (7-800 километра май беше). Оказа се че една трета от времето беше карал в състояние на сън не знам коя степен (някаква там фаза в която уж си буден ама всъщност спиш). Плашеща работа.
                              Алеле-майко . Е как сега да карам нощно време... а около мене сомнамбули.
                              Сега сериозно: Наистина много интересен експеримент, потвърждаващ това, че трябва да се внимава много с нощното каране.

                              По темата: Присветкването винаги съм го приемал, като "Внимавай КАТ". С новите фарове,бели светлини, с тия ксенони(не ги обичам много много.... де да ги имах ...) , се бъркам по някога, че карат колегите на дълги и като ме "изпържат" с дългите и се кротвам.
                              buldog Мерси за хитрите съвети. Лека вечер на всички.

                              П.п. Сега се сетих за Темата с халогените, и използването им, и заобикалянето на закона. Някой ако се сеща... да я подхвърли, мерси.

                              Поздрави.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X