Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WALTHER P22

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: WALTHER P22

    Ц - цинк, А - алуминий, М - мед.
    А от къде научихте, че сплавта е ЦАМ?
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • До: WALTHER P22

      Колеги,
      осигурил съм извършването на спектрален анализ на сплавта, обаче ми липсва материал. Ако някой има възможност да ми изпрати, то аз се ангажирам да предоставя на вашето внимание пълния химичен състав. Така ще установим най-точно какъв е вида на сплавта. Смятам че информацията ще бъде полезна не само за дискутиращите в темата, но и за всички собственици на Р22.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • До: WALTHER P22

        Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
        Колеги,
        осигурил съм извършването на спектрален анализ на сплавта, обаче ми липсва материал. Ако някой има възможност да ми изпрати, то аз се ангажирам да предоставя на вашето внимание пълния химичен състав. Така ще установим най-точно какъв е вида на сплавта. Смятам че информацията ще бъде полезна не само за дискутиращите в темата, но и за всички собственици на Р22.
        Не знам някой да си даде оръжието или части от него, но да уточним.
        Във форума съм да чета и научавам, можете ли да кажете въпростният спектрографски апарат колко и какви канали има. Канал е платката или възможността за идентификация за всеки химичен елемент, калибриран периодично по еталон. Питам защото в работата си ползваме STEKTROLAB с 12 канала.
        Един от начините за пълен химически анализ е ( извинявам се че е сложно и скучно ) е на сканиращ електронен микроскоп с ренгенов микроанализатор, чрез енергийно дисперсна система, и пак е по еталони.
        Колкото до сплави... просто ЦАМ е народно найменование, но като алуминиева сплав може да има необходимите за оръжието показатели.
        Хим състава му е поне 10-20 елемента, а освен това има структура, кристална решетка, състояние, легиращи елементи и т.н.
        Леките сплави на цветни метали са огромно разнообразие и наука.
        Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

        Коментар


        • До: WALTHER P22

          Нямам представа за какъв апарат и с колко канала става дума, но ще се опитам да намеря информация. Апаратурата е собственост на голямо предприятие за производство на продукти от алуминий и алуминеви сплави, където ще ми направят лична услуга.

          Под материал имам предвид парче от някое счупено вече оръжие, което да подложим на анализ. Здраво такова имам в наличност, но не съм готов да го жертвам в името на познанието.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • До: WALTHER P22

            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            Нямам представа за какъв апарат и с колко канала става дума, но ще се опитам да намеря информация. Апаратурата е собственост на голямо предприятие за производство на продукти от алуминий и алуминеви сплави, където ще ми направят лична услуга.

            Под материал имам предвид парче от някое счупено вече оръжие, което да подложим на анализ. Здраво такова имам в наличност, но не съм готов да го жертвам в името на познанието.
            А не е ли по-лесно да попитате Carl Walther. Пратете им един имейл, със сигурност ще ви отговорят. Някъде проетох, че са ползвали различни сплави през годините. Явно търсят нещо,което хем да е евтино и да се лее добре, хем да не се чупи.

            Коментар


            • До: WALTHER P22

              Първоначално публикуван от Бъчи Преглед на мнение
              А не е ли по-лесно да попитате Carl Walther. Пратете им един имейл, със сигурност ще ви отговорят. Някъде проетох, че са ползвали различни сплави през годините. Явно търсят нещо,което хем да е евтино и да се лее добре, хем да не се чупи.
              Може и да се пита, аз ще питам, защо не, но отговора едва ли ще е изчерпателен.
              Виж, ние произвеждаме месинг за арматурата си и никой в бизнеса, разбирай глобалния бизнес, за света, не обевява точния състав на материяла си. Разбирай всичките 10-15 елемента и то в % съдържание до втория знак след нулата.
              Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

              Коментар


              • До: WALTHER P22

                Първоначално публикуван от Christo Преглед на мнение
                Може и да се пита, аз ще питам, защо не, но отговора едва ли ще е изчерпателен.
                Виж, ние произвеждаме месинг за арматурата си и никой в бизнеса, разбирай глобалния бизнес, за света, не обевява точния състав на материяла си. Разбирай всичките 10-15 елемента и то в % съдържание до втория знак след нулата.
                Предупреди ги, че имаш спектрален анализатор на разположение и ако не получиш задоволителен отговор, защо "P-22" пистолетите им са notorious за трошливост на плъзгача, ще публикуваш навсякъде, където се сетиш, какви атоми си засякъл при анализа.

                Коментар


                • До: WALTHER P22

                  Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                  Какво се хванхте за този ЦАМ? Едно е ясно, затворът на Валтер П22 е алуминиева сплав, а дали има мед и цинк, не е ясно... Някой спомена ЦАМ и се хванахте за думичката...
                  Я някой да намери от някъде парче от затвор на Валтер П22, да го дам на спектрален анализ, пък да видим какво е. Не бих се учудил, ако в алуминия има известно количество титан, примерно...
                  Хм темата е станала металургична .... лошо няма.
                  Материал за проба може да се намери . Освен да тресна това което е останало от моя затвор в земята , после ше измета с метлата прахообразния продукт , грижливо ще го опаковам в найлонова торбичка с червена панделка и почват тестовете.Другият вариант е просто да сложа парчето от затвора в кутийка с надпис "ЧУПЛИВО" и да го предам .
                  Giorgio, викаш титан може да се окаже че има ..... да знаеш ако се окаже че има и други екзотични метали като платина,злато ,сребро и др. , ще те помоля да ми върнеш "пробите" ,.....хи хи в условията на тая финансова криза ще намеря начин как да ги извлека

                  Майтапа настрана ,колко материал от затвора е "достатъчен материал"за проба?
                  Поздрави

                  П.П. М-то в ЦАМ-а е магнезий .
                  Последно редактирано от SSG; 27-02-09, 00:32.

                  Коментар


                  • До: WALTHER P22

                    Първоначално публикуван от SSG Преглед на мнение
                    Хм темата е станала металургична .... лошо няма.
                    Материал за проба може да се намери . Освен да тресна това което е останало от моя затвор в земята , после ше измета с метлата прахообразния продукт , грижливо ще го опаковам в найлонова торбичка с червена панделка и почват тестовете.Другият вариант е просто да сложа парчето от затвора в кутийка с надпис "ЧУПЛИВО" и да го предам .
                    Giorgio, викаш титан може да се окаже че има ..... да знаеш ако се окаже че има и други екзотични метали като платина,злато ,сребро и др. , ще те помоля да ми върнеш "пробите" ,.....хи хи в условията на тая финансова криза ще намеря начин как да ги извлека

                    Майтапа настрана ,колко материал от затвора е "достатъчен материал"за проба?
                    Поздрави

                    П.П. М-то в ЦАМ-а е магнезий .
                    За проба на SPEKTROLAB е необходима плочка с вписано ф 15 мм. Ако я получа аз мога да замеря Cu, Zn, Pb, Sn, P, Mn, Fe, Ni, Si, Mg, Al и B.
                    Оръжието освен конструкция е и материял.
                    Не се занимавай с извличане на благоводни метали, ще се изгориш с киселини .
                    На стружки, прах материяла е за химически анализ.

                    П.П. Участвам само, ако не се готви производство .
                    Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                    Коментар


                    • До: WALTHER P22

                      И на мен ми споменаха подобни размери на материала. Общо взето колкото е по-голямо парчето толкова по-добре. Даже си мисля след празниците да занеса оръжието си и да видим коя част най-добре би паснала за анализ.

                      Така и така има възможност по-добре да направим два независими анализа и после да сравним резултатите. От това по-добро - здраве му кажи.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • До: WALTHER P22

                        Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                        Явно няма да ме разберетеВ цевта си има ЕДИН куршум, гилза и барут.Що да не си гръмне ?Е куршума е бил по напред .......туи да е проблемаА ако ти кажа че с Макаровв калибър 9X18 ще ти изтрелям 9 X19 и 7,62 X25 колкото кажеш, няколко стотин например!.А какво ще кажешКоито не вярва да идва и да си носи по 1000лева в джоба ама предварително прежалени
                        rumaneza77
                        Banned
                        | +ПЛ |
                        Дата на включване: Feb 2008
                        Местоположение: от Майната си
                        Публикации: 461
                        Точки (при гласуване): 0


                        До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители
                        Цитат:
                        Мнение на sek.1
                        Това за качеството на българските макаровци е стара истина която дори и руснаците признават видял съм два руски макаровци със спукан блок под изхвъргача а българските не страдат от тоя дефект по старите стрелбища в София навремето имаха по два три български пистолета Макаров навъртяли стотици хиляди истрели и още в идеално техническо състояние на всички песимисти горещо препоръчвам да отидат до стрелбището на Фортуна 33 или Герена и да пострелят с макаровец ветеран. Единствения плюс който съм забелязал в руските макаровци е че заводската прострелка е или десятка или много близо до нея а с наще ако държиш на точната стрелба трябва да си поиграеш с мерниците.

                        Всичките ПМ(армейско БГ производство до 1990г.) със спукани блокове които съм виждал .Се пукат на едно и също място,а именно от лявата страна под номера на блока.Конструктивно при фрезоване на блока там стената му е най тънка. И след над 50 000изтрела се пропукват.Конструктивно това е доста над ресурса за които са разчетени(5000изтрела).Но да се има предвид че на ресурс примерно от 80 000изтрела са сменени няколко пъти УСМ,и един път цев!И ако е имало отсечки те са били единствено от некачествени патрони!А на едно място има няколко руски ПМ от 1963г. на по над 70 000изтрела и още стрелят.Скоро и те могат да зацапат свещите
                        ********************************************************************************************************************
                        ##########################################################################################################



                        Тези приказки са от друга марка - само за ориентир на спорещите !
                        Щото вече на спектрален анализ отиват нещата .
                        То ако така ставаше анализа на сплавите - нямаше да има шпионаж в оръжейната индустрия!
                        Един спектрален , разглобяване и копиране . Готово - ама не !
                        Не търсете топлата вода !

                        Коментар


                        • До: WALTHER P22

                          Вече и аз съм с Валтер Р22 тук много се изговори, но на мен ми хареса оръжието и го взех. Модела е от късите, компактен, лек и лично аз незнам дали ще изстрелям скоро ресурса от 10 000 изстрела който се коментира тук. Ако знае някои стрелбище в София с хубави и евтини патрони да помага.

                          Коментар


                          • До: WALTHER P22

                            Здравеите, въпреки изчетеното до тук , и аз днес си взех разрешителното и веднага избягах до магазина и си взвмах валтер п22 , въпреки всичко исписано по адрес на него. Та вапроса ми е кам колегите които го притежават да ми кажат какви боеприпаси да исползвам, не искам да исползвам СТИНГЕР И CCI понеже са много силни а това все пак е малак и нежен пистолет. От магазина си взех СЕЛИЕР И БЕЛОТ за сега. благодаря предварително.

                            Коментар


                            • До: WALTHER P22

                              Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                              Вече и аз съм с Валтер Р22 тук много се изговори, но на мен ми хареса оръжието и го взех. Модела е от късите, компактен, лек и лично аз незнам дали ще изстрелям скоро ресурса от 10 000 изстрела който се коментира тук. Ако знае някои стрелбище в София с хубави и евтини патрони да помага.
                              Честито !!!
                              Разкощна играчка е.
                              На Герена, но не търси най-ефтините "бонбони", все пак това е П 22. От "селиер & белот" нагоре.
                              Тази земя, по която тъпча сега,
                              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                              тази земя – не е моя земя,
                              тази земя, простете, е чужда.

                              Коментар


                              • До: WALTHER P22

                                Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                                ... какви боеприпаси да исползвам, не искам да исползвам СТИНГЕР И CCI понеже са много силни а това все пак е малак и нежен пистолет. От магазина си взех СЕЛИЕР И БЕЛОТ за сега. благодаря предварително.
                                Поздравления за избора и честито за придобивката!
                                Ползвайте смело всякакви, включително и "Стингър". CCI имат освен "Стингър" още много и все добри. Най-евтините от тях са тези, които са в опаковки по 525 парчета, но точно при тях се случват 1-2% със слаб заряд, или понякога да не се възпламени от първия удар. Т.е. те са добри за тренировка, но не и за ежедневно носене. Ползвам съм и руски, няколко вида, има ги по някои срелбища, нямам забележки към тях. Единствено българските не стават, зарядът им е слаб и не презареждат, а ако се случи да е по-силен, раздуват гилзата и изхвъргачът не може да я изтегли от цевта.
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X