Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Асиметрична наклоняваща се триколка

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Асиметрична наклоняваща се триколка

    Склонен съм да споделя такива усилия

    Коментар


    • #32
      До: Асиметрична наклоняваща се триколка

      Абе верно поста ми е малко комичен , но намерението да разработя такава машинка не е майтап. Казвам го за да не решиш , че съм от празнословните младежи дет бъка форума от тях - виж ми последната рожба .....

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...9&postcount=24

      и гордост.

      Повечето от проблемите в строежа на такава машинка са ми известни и съм ги поразрешил , но мерака е новото МПС да е максимално тясно /за да се провира в задръстванията като мотор/ ,късо , маневрено ,икономично и в крайна сметка да не изисква уменията на цирков жонгльор при езда.

      Разгледах ти патентите и мисля , че с малки модификации този за накланящата се триколка трябва да проработи. Защо казвам модификации?

      Разработен е за водач поставен високо над возилото. Това води до някои минуси при обучението за управление. Ако успея да сваля шофьорската седалка на височина , такава при която цялата предна част да работи като махало /хамак в кораб / спрямо задницата и да се самонакланя от центробежните сили в завой, мисля че ще е много по-удачно.

      Не съм добър в изчисленията и чертежите обаче..... за да смятам шарнирни съединения какви и къде и как поставени ще трябват за целта.

      До известна степен трудновато ми се вижда и изграждането на красив , обтекаем кокпит.
      Последно редактирано от Жоро Нешев; 29-01-09, 21:31.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #33
        До: Асиметрична наклоняваща се триколка

        Прати му лично съобщение, та да се сети да погледне темата и да отговори.
        И на мене, та да се сетя да му се обадя, че от три дни се сещам само нощем, когато не е прилично(((

        Коментар


        • #34
          До: Асиметрична наклоняваща се триколка

          виж ми последната рожба .....
          Поздравления за "рожбата". Много се радвам, като видя нещо направено у нас. Продължавай все така.

          но мерака е новото МПС да е максимално тясно /за да се провира в задръстванията като мотор/ ,късо , маневрено ,икономично и в крайна сметка да не изисква уменията на цирков жонгльор при езда.
          Това е идеята на повечето наклоняващи се триколки. Управлението им е аналогично на управлението на мотоциклет, така че не са необходими жонгльорски умения. Хората по цял свят могат да карат мотоциклет. Обърни внимание на PIAGGIO MP3.

          Ако успея да сваля шофьорската седалка на височина , такава при която цялата предна част да работи като махало /хамак в кораб / спрямо задницата и да се самонакланя от центробежните сили в завой, мисля че ще е много по-удачно.
          Мотоциклетът е като обърнато махало - завъртането е около точките на контакт с пътя, докато хамакът се завърта около точки, които са нависоко. Нещо не ми е ясно???

          [QUOTE][До известна степен трудновато ми се вижда и изграждането на красив , обтекаем кокпит. /QUOTE]

          Смятам, че най-труден е дизайнът, външният вид. Досега има доста прототипи на наклоняващи се триколки, но никой не е успяла да спечели КЛИЕНТА.

          Коментар


          • #35
            До: Асиметрична наклоняваща се триколка

            Без да ми се смеете за чертежа , казах че не ги владея.....




            Та някакъв такъв ми се вижда принципа....

            Нещо не мога да го впиша в текста...

            Та при такова някакво разположение на седалката , д-то на водача би било под условната ос на прикрепване и цялата предница би била необърнато махало. Обаче тази удебелената връзка горе нещо не я виждам на живо.


            А що се отнася до дизайна ..... Ми аз си харесвам трайка. Като сглобя следващото ще се гласи докъто го харесам.... а пазара не ме интересува за сега. Ако се стигне до там има си дизайнери.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Жоро Нешев; 31-01-09, 15:36.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #36
              До: Асиметрична наклоняваща се триколка

              Интересна ти е идеята, но защо смяташ, че резултатът ще е тясно превозно средство?
              Ако равнината на симетрия на люлеещата се част излезе извън следите на двуколесният мост, то тогава превозното средство ще се обърне. За да не става това е необходимо доста да "разкрачиш" двете колелета и тогава ще се получи много по-голяма ширина от тази на един автомобил.

              А що се отнася до дизайна ..... Ми аз си харесвам трайка. Като сглобя следващото ще се гласи докъто го харесам.... а пазара не ме интересува за сега. Ако се стигне до там има си дизайнери.
              Това е все едно да си построиш къща и след това да извикаш архитект, да направи архитектурата. За дизайна се мисли през целия процес на създаване... ако искаш да стане както трябва.

              Иначе няма нищо лошо да си харесваш трайка. И аз го харесвам.

              Коментар


              • #37
                До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                Първоначално публикуван от chervendinev Преглед на мнение
                За да не става това е необходимо доста да "разкрачиш" двете колелета и тогава ще се получи много по-голяма ширина от тази на един автомобил.

                Това е все едно да си построиш къща и след това да извикаш архитект, да направи архитектурата. За дизайна се мисли през целия процес на създаване... ако искаш да стане както трябва.
                Всъщност си го представям /задния мост/ с ширината на карт. Да не кажа ,че май ми се ще направо да ползвам задница от карт. Но и тази задна ос е широчка за целта. Та в крайна сметка е нужна много тънка сметка с баланса на центъра на тежестта която пада върху задните гуми. А не би ли могло да се компенсира чрез изнасяне на предната гума в посока обратна на завоя и МПС то да не стъпва на пътя с постоянна геометрия на равнобедрен триъгълник а с променлива?

                А то с къщата горе долу така се получава , измислям си всичко и викам архитекта да го изчертае и сметне......
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #38
                  До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                  Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                  Всъщност си го представям /задния мост/ с ширината на карт. Да не кажа ,че май ми се ще направо да ползвам задница от карт.
                  Дали е добра идея блокиран мост, при нещо движещо се по хасфалта?
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #39
                    До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                    нещо такова ли?http://mini-moto.web-box.ru/fotoalbo...onda-guro-x-87

                    Малко,тясно и с нисък център на тежеста на двигателя.

                    Или това:http://www.ati.com.ua/view_bb_photo_114245.html
                    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Дали е добра идея блокиран мост, при нещо движещо се по хасфалта?

                      Нямам предвид блокиран мост. Само го онагледявам , че ми е беден речника.


                      Японският "трицикл" се доближава малко , но тук се търси напълно затворен кокпит с отопление и екстри , поради това е необходим мнооого по нисък център на тежестта с цел достигане на баланс на машината в завой и на място , така че да не се пуска крак навън.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #41
                        До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                        Ако може да питам за коша на мотора, има ли амортисьор ? не се вижда на снимките. Ако се монтира такъв кош на ендуро, по черни пътища или през полето със скорости над 50 - 60 км/ч. коша няма ли да подскача неконтролируемо ?
                        LZ1RED

                        Коментар


                        • #42
                          До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                          Дейко, то още си има мотокрос състезания за сайдкарове бе/сайдкаркрос/. Ама като се сетя кой ще ти е балансьора . Съвсем без коса ще останеш.

                          А и там моторите са им с предница като на MZ Трофи. Ама не знам защо.

                          А амортисьор на коша имат дори Уралите.
                          Последно редактирано от Жоро Нешев; 02-02-09, 23:22.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #43
                            До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                            Ако може да питам за коша на мотора, има ли амортисьор ?
                            За коша съм използвал предно окачване от някакъв скутер. Окачването има само пружини. Няма амортисьори. Но като го пробвах по неравности не подскача. Още повече, неравностите през които минава коша, не се предават към мотоциклета и обратно, неравностите под мотоциклета не се предават на коша. Двете части преодоляват неравностите независимо.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                              предложи я на стачкуващите полицаи .подходяща е за целта .добра е!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                                За кв`о им е на стачкуващите полицаи?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X