Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Асиметрична наклоняваща се триколка

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Асиметрична наклоняваща се триколка

    Обяснявам - като човек свикнал основно с мотоциклети, имам един много съществен проблем с атв-тата: при влизане в завой с атв, мозъкът ми се паникьосва понеже мисли горе-долу в този ред: "Караш мотоциклет, в завой си а не си се наклонил. Нещо не е наред, явно в момента се пребиваш". Може да звучи пресилено, но усещането е кошмарно - караш мотор, а не се накланяш в завой.
    Когато караш мотор или колело си в равновесно положение, осигурено от центробежните сили и теглото. Това равновесно положение се поддържа от геометрията на предното колело и работи само когато това колело се наклонява заедно с мотоциклета. При АТВ-то при всеки завой излизаш от това равновесие и ...

    Има прототипи при които задният двуколесен мост не се наклонява, но предния винаги се наклонява. Досега не съм намерил конструкция на наклоняваща се триколка с ненаклоняем преден мост. Когато отпред са две колелата, тогава и двете се наклоняват синхронно.

    мен ме интересува нещо друго при по бърз ляв завой когато коша е другата страна има ли стабилност моторетката
    Досега не мога да усетя разлика в левия и десния завой. Моторетката се държи на пътя все едно няма кош. Много лесно може да се забрави, че има кош. Той следва движението на мотоциклета. Обаче при поднасяне на задната гума, се усеща сцеплението на третото колело, което намалява много страничното пързаляне.

    Коментар


    • #17
      До: Асиметрична наклоняваща се триколка

      Здравей, а мислил ли си за задвижване и на третото колело? Така ще има интерес и за движение извън пътя?

      Коментар


      • #18
        До: Асиметрична наклоняваща се триколка

        Добре дошъл Жоре
        Радвам се че реализира отдавнашната си идея
        Остава да организираме тестдрайв
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #19
          До: Асиметрична наклоняваща се триколка

          Добре заварил, Ники. Ние с теб като не можем да намерим време да се видим на по бира, поне да се засичаме по форумите.

          мислил ли си за задвижване и на третото колело? Така ще има интерес и за движение извън пътя?
          Мисля сериозно за задвижване чрез електродвигател. Мога да "вкарам" един електрически скутер в коша. И ще се получи едно много добро хибридно превозно средство. Освен извън пътя, то ще е добро и за в града. Чрез електродвигателя в коша ще може да се движи и назад - решава се проблема със задната скорот. При движение в задръстванията може да е само на ел. двигател, а по скоростните отсечки на бензин или и двете.
          Възможно е да се сложи и оже един двг от скутер. Също така ме блазни идеята в един следващ прототип да сложа голям мотоциклетен двигател в коша, а на самия мотоциклет да няма двигател, или само някакъв ел. двигател. По този начин ще изнеса вибрациите от мотоциклета в коша. Варианти има много.

          Коментар


          • #20
            До: Асиметрична наклоняваща се триколка

            А какво ще стане при положение,че двигателя е в коша, се скъса някое от шарнирните съединения?Имали възможност коша да изпревари мотоциклета?

            Коментар


            • #21
              До: Асиметрична наклоняваща се триколка

              А какво ще стане при положение,че двигателя е в коша, се скъса някое от шарнирните съединения?
              Не трябва да се къса. Във всяко превозно средство има много части, които като се скъсат става страшно, но те са оразмерени така, че да не се късат.

              Коментар


              • #22
                До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                Първоначално публикуван от chervendinev Преглед на мнение
                ...

                Мисля сериозно за задвижване чрез електродвигател. .
                Също и за спирачка на третото колело. Това като гледам е скоростна машина и при рязко спиране кошът ще се опитва да я завърти...

                Коментар


                • #23
                  До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                  Задължително при конструкции с по-тежък кош, трябва да има спирачка и на третото колело.
                  Но в този случай, където коша заедно с багажа тежи не повече от 30-40 кг. не е небходимо. При мотоциклет с един пътник (общо 250 кг) това е само около 12 - 16 % от общото тегло. При максимално спиране, инерцията на коша напред се компенсира чрез странично наклоняване на мотоциклета към коша. Това се случва заради принципите които поддържат мотоциклета в равновесно положение. Водачът не е необходима да прави нищо друго. Аналогично е на случай, когато при спиране на мотоциклета духа страничен вятър. При толкова лек кош и максимално спиране на асфалт, инерцията на коша ще се компенсира от наклон на мотоциклета по-малък от 5 градуса.
                  От друга страна, ако на този лек кош се сложи спирачка, почти винаги първо ще блокира неговото колело при рязко спиране и мотоциклета няма да е по-стабилен с кош. Ако няма спирачка, третото колело никога няма да блокира, и винаги ще възпрепятства страничното поднасяне на задницата. Затова смятам, че при този кош е по-добре да няма спирачка.
                  Ако ще се слага голям двигател в коша, тогава третото колело ще се окаже най-натоварено от трите и тогава ще трябва и сериозна спирачка.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                    Изложбата се открива утре, 08.10.20081 в 18 часа.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                      Интересно окачване. Превозно средство от този тип ще бъде все - по - актуално. Скоро мислих за веломобил на две колела с носеща капсула от шперплат и стъклопласт. А при скорости < 5 km/h странично ще се приспускат помощни колела. Конструкцията на съответното окачване може да се приложи и при малък велоелектромобил. Има доста вариации относно задвижването, но ми се струва че при сполучливо "изпипана" обтекаема форма дори само велосипед би правил без проблем една добра скорост от 50 km/h. Ако има мераклии, можем съвместно да развием подобно проектче. За патенти отдавна съм си охладил желанието. Важното е, мисля, да е полезно на хората, които имат нужда от него.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                        за самия мотор не видях информация Yamaha 600cc 4 цилиндров с въздушно охлаждане старичък предната вилка е ужасно мека кат на ендуро е ( или поне тоя дет ми е наблизо е такава )


                        Ако някой има желание продава се същия мотор като тоя е ест без кош за 2000 може и цената да е паднала ще разпитам

                        Коментар


                        • #27
                          До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                          Първоначално публикуван от Smaxnatiq Преглед на мнение
                          за самия мотор не видях информация Yamaha 600cc 4 цилиндров с въздушно охлаждане старичък предната вилка е ужасно мека кат на ендуро е ( или поне тоя дет ми е наблизо е такава )


                          Ако някой има желание продава се същия мотор като тоя е ест без кош за 2000 може и цената да е паднала ще разпитам
                          Моторът е Yamaha Diversion. Съблечен Fazer.
                          А собственикът му е наистина кадърен и готин човек.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #28
                            До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Говорили сме за човека
                            дълбоку оважавам такиви човеци . мноо готини работи правят-но това с коша немците са го измислили още в германско време около 30-те .

                            Коментар


                            • #29
                              До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                              Ъ-ъ, не са. Порови историята, няма друг с надлъжни щанги.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Асиметрична наклоняваща се триколка

                                Първоначално публикуван от Angel171 Преглед на мнение
                                Интересно окачване. Превозно средство от този тип ще бъде все - по - актуално. Скоро мислих за веломобил на две колела с носеща капсула от шперплат и стъклопласт. А при скорости < 5 km/h странично ще се приспускат помощни колела. Конструкцията на съответното окачване може да се приложи и при малък велоелектромобил. Има доста вариации относно задвижването, но ми се струва че при сполучливо "изпипана" обтекаема форма дори само велосипед би правил без проблем една добра скорост от 50 km/h. Ако има мераклии, можем съвместно да развием подобно проектче. За патенти отдавна съм си охладил желанието. Важното е, мисля, да е полезно на хората, които имат нужда от него.

                                И в мой та глава се върти нещо такова от известно време. Даже двигателя от скутер чака в гаража. Но в кухата ми глава не се ражда шарнирната система за накланяне на тиколесното.

                                Чак сега попаднах на тази тема.

                                chervendinev - до каква степен си склонен да споделиш усилията върху създаването на микро МПС с три колела за движение в градска среда.Говоря за изработка на прототип.
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X