Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

    Т.8 Безплатен ретест?! Чакай малко сега, ти нали за Бългатия питаш? Как така безплатен? Естествено, че няма да е безплатен!

    Ти нали знаеш, че тая кола ще ти излезе двойна докато и закачиш българските номера? Имаш ли идея колко е бензина в БГ?
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

      Морски, върни смукача малко.

      Първо в България бензинът е $6.80 за галон. Возим се някак. Предвид съвсем различните разстояния тука, по-скоро няма къде да изгорим толкова пари за бензин колкото средния гражданин на САЩ.
      Безплатен ретест няма, ама поне на обикновения ГТП ако не ти го дадат, просто не плащаш (то затова и няма шанс да не ти го дадат, еле па ако колата на свой ход е стигнала дотам).

      Коментар


      • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

        К'ъф смукач? Нали и аз това казвам- няма безплатен ретест на технотест. За бензина- почти двойно на тукашния, щом технотест е "безбожно скъп", познай как ще изглеждат цифричките на колонката като се развъртят... Тая кола, даже и да се вкара в контейнера с останалата покъщнина, пак излиза златна докато се оправи документално. Разправиите- бонус.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

          Щом са ти толова важни екстрите , свали всичко което го няма в Европейска 124ка , хвърляй в един контейнер и тук си харесай най-запазената 300TD и хвърляй вътре всички копчета, седалки и тнт.

          Пак ще си на далавера
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

            Първоначално публикуван от LGLG Преглед на мнение
            1. Трябва ли това копие да бъде преведено и легализирано и ли само преведено? Трябва ли апостили? (скъпа е процедурата за апостил)
            Не не ти трябва договор.

            Първоначално публикуван от LGLG Преглед на мнение
            2. Оригиналният талон трябва ли да е преведен (и легализиран)?
            Не не нужен певод.

            Първоначално публикуван от LGLG Преглед на мнение
            3. Колата като се транспортира документите остават с мен или се оставят в колата?
            Документите са си в теб, спедиторите, ще оформят товарителницата.

            Първоначално публикуван от LGLG Преглед на мнение
            4. Взимам колата от Варна и? Аз съм от София. Разбрах, че трябва първо да се вземат временни номера. Това от КАТ София ли става? Предварително ли се взимат или с колата трябва да се отиде?
            Временните (транзитни) номера не са задължителни, можеш да караш и с американските номера, нужна ти е само застраховка.

            Първоначално публикуван от LGLG Преглед на мнение
            5. Мога ли да карам колата с Американските номера?
            Да за срока не съм сигурен, но мисля, че е месец след вноса ( с уговорката,че може и да те подведа)


            Първоначално публикуван от LGLG Преглед на мнение
            6. Кога трябва да се пусне застраховка гражданска отговорност?
            Можеш да я направиш веднага и с американската регистрация.

            Първоначално публикуван от LGLG Преглед на мнение
            7. Кога се минава техническия преглед?
            Когато се явиш за първоначална регистрация.

            Първоначално публикуван от LGLG Преглед на мнение
            8. Задължителен ли е този "технотест" който е безбожно скъп? Ако не минеш, има ли безплатен ретест?
            Задължителен е, а ретест няма, просто ако имат забележки те връщат да ги отстраниш.
            TLC 90 1KZ-TE 2000г.
            "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

            Коментар


            • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

              Леле леле! Договор трябва, ако тайтъла не е на твое име (не трябва превод). Прави се превод на Тайтъла (в преводаческа фирма). С митническата декларация, тайтъла (барабар с превода), договора и застраховка ГО (идеята на застраховката е, че автомобила ще се регистрира в България) отиваш в КАТ (може и в София, може и във Варна) за да вземеш транзитни номера. Можеш да караш с американски номера, ама няма застраховател дето да ти пусне застраховка на американски номер!! Тоест пак да кажа, правиш застраховка с идеята да получиш в случая транзитни номера (застраховката разбира се ще бъде валидна и после). Слагаш транзитните номера и пътуваш. Транзитните номера са валидни 1 (един) месец. През това време трябва да минеш или през ДЕКРА, или през ТЮВ СУД, или ТЮВ НОРД. С протокола отиваш в ИААА за типово одобрение. Е след това плащаш Продуктова такса (или дето му казват Екотакса) и си регистрираш автомобила.
              Разходи:
              -превод-около 20лв.
              -застраховка- колкото дойде (за 3м. мин.-около 70лв.)
              -транзитни номера-около 50лв.
              -ДЕКРА (или другите)-около 1000лв.
              -ИААА-около 100-на лв. (може тука да бъркам)
              -Продуктова такса-около 250лв.
              -регистрация-76лв.(тука влиза и първоначалния ГТП)
              Успех!
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                Благодаря за уточненията. Под ретест имах предвид ако не мина заради фарове, примерно, не взимат 1000те лева и после още 1000 кат дойда с правилни фарове. Ако съм разбрал правилно, просто ме връщат? Иначе всичко друго е точно (карането с американски номера отпада, понеже имам само заден [много щати са така]).

                А иначе относно бензина, може тука да е $3.15 за 98 (европейски), но като пълня догоре всяка седмица и магазините са ми на по 4-5 мили кел файда . Иначе съм живял в България 07-09 и съм карал там, знам как са цените.

                Коментар


                • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                  Здравейте.Вуйчо ми се мести от САЩ в БГ и си докара от там един Нисан Мурано.Обаче се оказа май ,че в голям филм се е вкарал.Доколкото разбрах тук трябва да се сменят стоповете отзад за да имат оранжеви мигачи за да може да мине технотест и да я регистрира после.Имате ли представа колко време може да я кара така с американската регистрация и документи и трябва ли да прави гражданска отговорност катоя кара така за момента .И не знам как ще стане смяната на тези стопове тъй като тези на колата са LED а тук гледам европейските са с крушки.Кой ще може да преправи инсталация и компютър вероятно и всичко не знам.

                  Коментар


                  • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                    Че трябва да има валидна гражданска е сигурно, за всеки момент в който е на улицата.

                    Коментар


                    • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                      И аз съм малко раздвоен, не мога да разбера какво точно да се направи в случая. Значи имам брат, който е с американско и българско гражданство и баща, който е с зелена карта и се мести ту тук ту там, за различни периоди но не по малко от 6 месеца в годината престой в САЩ. Така брат ми не се прибира в БГ от 17г и не иска да го прави. Има Dodge Ram 1500 5.7 v8, който е на негово име за момента, но искаме да го внесем като личен за баща ми. Та въпроса е следния: може ли баща ми със статут на зелена карта да внесе автомобил, като личен, защото той пребивава и на двете територии.

                      Коментар


                      • Автомобил от Сащ

                        Здравейте колеги,отскоро ми се върти в главата една идея и имам нужда от малко информация.Интересува ме какви документи трябва да има автомобил внесен от Сащ,минава ли се на Технотест,има ли нещо специфично за автомобилите от там.За митото и ДДС ми е ясно.Благодаря предварително.
                        Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
                        Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

                        Коментар


                        • От: Автомобил от Сащ

                          Ето подробно дискутирана тема Колега, актуалната информация е в последните страници и мнения, Технотест винаги е бил задължителен...неибежни 1000-ина лева !

                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=41523
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                            Здравейте . Малко да повдигна темата понеже гледам ,че последното мнение е от 2016-та . Днес се регистрирах във форума защото гледа ,че това е единственият БГ форум които разисква темата за внос на коли от САЩ ! Искам да попитам някой има ли актуална информация как става регистрацията на коли внос от САЩ и като цяло ако някой може да ми опише стъпките за покупка и транспорт до БГ . От това което четох разбрах ,че това е начина :

                            1.Намираш коли и я купуваш - примерно Ebay !
                            2.Доколкото рових в Ebay видях ,че имат някаква фирма с която работят UShip които взимат колата от адреса и ти я пращат до адреса на пристанището в БГ .
                            3.Плащаш мито,ДДС и акциз
                            4.Минаваш Технотест които ти издават документ с който отиваш и регистрираш колата в КАТ .

                            Това ли са стъпките и в КАТ дали регистрират стари коли защото четох ,че някакъв пич с VW 2008 Евро 2 от Дубай не може да си регистрира колата ,а какво остава за кола 70-та / 80-та година ! Ще съм благодарен ако някой може да ми помогне с информация . Има и други сайтове за тургове които също предлагат опцията за изпращане на колата ,но най-близкото е Германия . Там ако някой знае как стават нещата също ще съм благодарен ако обясни .

                            Коментар


                            • От: Автомобил от Сащ

                              Здравейте . Малко да повдигна темата понеже гледам ,че последното мнение е от 2016-та . Днес се регистрирах във форума защото гледа ,че това е единственият БГ форум които разисква темата за внос на коли от САЩ ! Искам да попитам някой има ли актуална информация как става регистрацията на коли внос от САЩ и като цяло ако някой може да ми опише стъпките за покупка и транспорт до БГ . От това което четох разбрах ,че това е начина :

                              1.Намираш коли и я купуваш - примерно Ebay !
                              2.Доколкото рових в Ebay видях ,че имат някаква фирма с която работят UShip които взимат колата от адреса и ти я пращат до адреса на пристанището в БГ .
                              3.Плащаш мито,ДДС и акциз
                              4.Минаваш Технотест които ти издават документ с който отиваш и регистрираш колата в КАТ .

                              Това ли са стъпките и в КАТ дали регистрират стари коли защото четох ,че някакъв пич с VW 2008 Евро 2 от Дубай не може да си регистрира колата ,а какво остава за кола 70-та / 80-та година ! Ще съм благодарен ако някой може да ми помогне с информация . Има и други сайтове за тургове които също предлагат опцията за изпращане на колата ,но най-близкото е Германия . Там ако някой знае как стават нещата също ще съм благодарен ако обясни .

                              Коментар


                              • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                                Първоначално публикуван от Сашко Преглед на мнение
                                Да добавя само, че ако колата е била на твое име в САЩ за повече от 6 месеца( и можеш да го докажеш), мито и ДДС не се плащат.
                                Но трябва да си живял там поне последната една година и да се прибираш за постоянно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X